Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám lassan 3 hónapos,...

Babám lassan 3 hónapos, szerintem most pont annyi tejem van, amennyi neki kell, kiszivja teljesen. Mi lesz késöbb, ha több kell neki? Kiegésziteni tápszerrel, vagy tényleg több termelödik?

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hogyha elég gyakran mellre teszed, és se vizet, se más ételt nem adsz neki, akkor igen, annyi fog termelődni, amennyire szüksége lesz. Ha mással is táplálod, nem éri annyi stimuláció az agyadat a melleden keresztül, ami üzenné neki, hogy még szükség van tejre.

Igyál sokat, szedjed a terhesvitamint (nekem az Eurovit Kismamáknak nevűtől mintha kicsit több tej is termelődött volna) és egyél Te is sok fehérjét, fehér húsokat.

2009. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Egyébként az a "pattanásig feszült a cicim" érzés csak az elején van, hidd el, van benne, amennyi kell. Ha nem sír, hogy éhes, akkor elég neki!

2009. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már beállt nálad a kereslet-kínálat. Így annyi termelődik amennyire szüksége van. Ne aggódj, és folytasd úgy, ahogy eddig csináltad, és nem lesz baj. Ha több kell neki, többet fog szívni, és több termelődik.

Ha van elég tejed számára, nem marad éhes, akkor mért egészítedél ki tápszerrel? Akkor azzal jóllakik, és nem fog kelleni neki a cici, és akkor fog kevesebb termelődni.

Jól csiálod, ne félj, nincs baj!

2009. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocs az off kérdésért, de ez valami sznobizmus, hogy az emberek ennyire a tápszer ellen vannak? Vagy tényleg úgy gondolják ezek az ősanyák, hogy jobb éhezni hagyni a gyereket, mint tápszert adni neki? Nekem estére sosincs elég tejem, mindig tápszerezni kell, de még egyszer sem volt rossz érzésem emiatt. Nem kell válaszolni a kérdésemre, köszi. De szerintem röhejes aki azt hiszi hogy a tápszerezés rossz dolog. Valsueg az ilyenek gyerekei lesznek azok, akiknek minden meg van engedve és 10 évesen majd jól megrugdossák az anyjukat a boltban, ha nem kapnak meg valamit. Sok sikert.
2009. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam ez egy ideig működött, aztán 3.5 hónaposan nyűgös lett, a napi 5 helyett 6-7x szopott igény szerint, de még mindig nyűgös volt, majd egy nap arra eszméltem délben, hogy üres a mellem, délután nem lesz mit ennie a gyereknek! Nem ivott mellette mást, mert nem gondoltam akkor még, hogy kéne, vagy baj van. Úgyhogy felhivtam a gyerekorvost, ajánlott tápszert, na és akkor ott olyan boldog feje lett a gyereknek, egyértelmű volt, hogy már azzal küzdött, hogy nem elég!! Utána mérnem kellett pár napig, hogy mennyit eszik, és hát nem volt meglepő ezek után, hogy max 140 ml-t termelt a mellem, utána meg még kellett neki legalább 60-80 ml tápszer, hogy jóllakjon. De a 140 is csak délelőtt volt meg, utána már nagyon szenvedtünk. Úgyhogy ennyit a majd ha sokat mellre teszed, lesz több tejed elméletről, meg a tejserkentő bogyókról stb. Szerintem ez adottság és stressz kérdése is, úgyhogy semmiképp ne aggódj, ha eddig minden ok, akkor ezután is az lehet, kár előre parázni. Sok boldogságot!
2009. szept. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!