Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért történik ez pont velem?

Miért történik ez pont velem?

Figyelt kérdés

9 hetes a kislányom, eddig nagyon szépen fejlődött,szopizott, most pedig tegnap estétől egyik szoptatástól a másikra el kezdett apadni a tejem:(

fejtem már kézi fejővel, elektromossal, rátettem cicire kétóránként,válva, majd ugy,hogy egyiket és később másikat.összesen 40 millit tudott enni, vagy én kisajtolni magamból.

hozzá kell tennem, most kellene megjönni a menstruációmnak.

sajna, az első kislányommal is igy volt, de akkor fejéssel fenntartottam 6 hónapig a tejet.

de most nem jön szinte semmi.

kivagyok.


2011. febr. 16. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne ess kétségbe, mert akkor pont emiatt fog elapadni a tejed. A szülés utáni hormonváltozások miatt van egy időszak, pár hét amikor kicsit megapadhat a tej, de ez nem jelenti azt, hogy el fog tűnni.

Ha eltűnik, annak inkább pszichés okai vannak, mert az anyuka túl izgulja a dolgot.

Szóval ne gondolj erre. Fel a fejjel és tessék szépen szoptatni, ahogyan eddig is tetted :)

2011. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

próbáltad már a laktoherb teát?

elvileg tejserkentő

2011. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Méred szopcsi előtt és után, hogy tudod mennyit evett? Tök felesleges szerintem (1. gyereknél védőnői igen "bölcs" tanácsra én is ezt tettem az elején, de mikor evés után kevesebbet mutatott, mint előtte, betelt a pohár és hagytam a csudába). Ha az a gondod, hogy valóban kevesebb a tejed, akkor ne várj 2 órát sem, inkább fél óránkét egyen 2 ciciből, de kevesebbet, rövid idő alatt, mint 2-3 óránként esetleg többet. Nem a gyakori evéstől lesz hasfájós egy kicsi, hanem a benyelt levegő miatt. Gyakoribb szoptatástól a tejtermelődés is fokozódik és a babuci is megnyugszik. Ha van kakis-pisis pelusa, megfelelő ütemben gyarapodik, kiegyensúlyozott, akkor pedig semmi gond sincs veletek. Menstruáció alatt a tej íze változhat, lehet hogy pár napig nem olyan intenzitással lóg rajtad, de ha elmúlt, megint visszatérhet a régi rend, persze, ha nem adod fel.
2011. febr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van,ne ess kétségbe,ne idegeskedj...Sajnos nekem a sok parázás után,mert úgy éreztem nem termelődik elég tejem,nagyon hamar elapadt. :( Ahogy említették igyál laktoherb teát. Én most várom a hetekben a második babám érkezését és már tudom előre,hogy ezen izgulni,nem fogok.Nagyim ajánlotta az alkoholmentes barna sört,és mindenféle malátás italt.Ki fogom próbálni ha úgy érzem nem lesz elég a tejem.

És igyál sok-sok folyadékot!

2011. febr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szoptatás témakörben keresd meg a válszadók között xStefix-et.Segíteni fog!
2011. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Pontosan miből gondolod, hogy apadsz?


A visszatérő menzesz egyébként okozhat ilyen tüneteket.

2011. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, ugy néz ki, a hormonjaim rendetlenkednek.ma rendesen volt tejem,mértem a kislányom evését, végig 120grammokat evett.remélem, így marad:)

Stefix,neked irtam privi üzenetet,még a kérdés kiírásakor.nem kaptad meg?

2011. febr. 17. 23:56
 8/8 A kérdező kommentje:
sajna,reggelre megint nem volt tejem.csak 20 milli.
2011. febr. 18. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!