Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől függ, hogy valakinek...

Mitől függ, hogy valakinek sok teje van vagy kevés vagy egyáltalán nincs? Lényeges, hogy kicsi a mell vagy nagy?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 19:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem a mell méretétől függ az tuti biztos! Nekem is átlagos a mellem és a mai napig szoptatom a 3 éves kisfiam Nyugi! a barátnőm viszont nagy mellű és elég hamar "kifogyott" a tejből, kb 15 hónapig tudott csak szoptatni.
2013. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 sumergo ***** válasza:

"kb 15 hónapig tudott csak szoptatni" CSAK?????

Hát akkor én is gyenge vagyok a kis mellemmel, mert 15 hónapos múlt a lányom, és egy hete nem szopik, igaz nem azért, mert elfogyott a tej, hanem azért, mert egyre kevesebbet cicizett, és ennek már nem láttam értelmét. Nem kínálom, nem is kéri. Amúgy 6 hetes se volt a lányom, mikor megjött először a menzeszem, pedig rengeteg tejem volt mindig. Tehát ezzel sincs összefüggésben, mint ahogy azzal sem, hogy a császárosoknak nehezen, vagy egyáltalán nem indul be a teje. Császáros voltam, és már a kórházban a lefolyóba öntöttem a felesleges tejet, mert rengeteg volt. :-)

2013. febr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 xStefix ***** válasza:
100%

A "csak" szerintem a 3 évhez képest kevesebbre utalt. Nem hiszem, hogy negatív minősítést takart. Ne legyünk ilyen érzékenyek. ;)


Egyébként a tej nem szokott magától "elfogyni", csak nagyon ritka esetben. A szervezet nem önálló lény, hogy önmaga úgy döntsön, befejezte, holnaptól szabira megy. :) Szinte mindig van előzménye, amiért elapad a tej, legtöbbször azért, mert a baba/gyerek nem szopik (eleget). Ezen kívül persze lehet hormonális oka is, hogy pl. nagyon lecsökken, de bizonyos szintig még arra is befolyással lehetünk; minden mindennel összefügg.

2013. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
a másik meg az hogy ha beáll a kereslet-kínálat és az anyuka azt tapasztalja hogy hoppá, már nem telik meg keményre az a cici, akkor is hajlamos azt hinni hogy elfogyott. Pedig baromira nem :)
2013. febr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!