Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől hízik ennyire? 3 hónapos...

Mitől hízik ennyire? 3 hónapos, anyatejes kisfiam már 7,4 kg! elvétve, kb. egy héten egyszer szorul csak tápszeres kiegészítésre.3-4-5 óránként szopizik, az éjszakát átalussza, nem kel.

Figyelt kérdés

Mitől kerekedik mégis ilyen nagyon? Mindig azt mondják, hogy anyatejtől nem hízhat el a baba.

Viszont elég édes szájú vagyok, sok sütit, édességet, kekszet eszem, sokszor csak azért, hogy elnyomjam a pl. szoptatás alatt rám törő éhséget.

Lehet, hogy a sok édesség, cukor megy át a tejcibe, és ettől hízik ennyire a babám?

Még nem kövér vagy ilyesmi, de elég hurkás, és nem szeretném ha később ebből baja lenne.


2009. szept. 8. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is ugyanígy vagyunk! Szerintem nem gond, hogy hurkásodnak. Én is eszek csokit, meg édességet.A lényeg, hogy ők jól érezzék magukat!
2009. szept. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyatejesen elhízott baba nincs.Nyugodj meg le fog lassulni a súlygyarapodása.
2009. szept. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez genetika.

Lányom 6 hónapos, eddig csak anyatejet kapott, de még nincs 7 kiló, pedig 4 kilóval született.

2009. szept. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kicsi fiam 3,3 kg-al született, nem vagyunk mi sem túlsúlyosak. Tudom, később lassulni fog, ha már mászik, megy. Csak azért azt sem szeretném, ha túl sok cukor rakódna le a kis szervezetében.... lehet visszafogom magam....
2009. szept. 8. 08:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg figyelj oda hogy sok zöldséget és gyümölcsöt egyél.A szervezeted ki fog merülni nincs megfelelő tápanyagutánpótlás.
2009. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszem! Mindig imádtam a salátákat, és a gyümit, ezzel nincs gond, vitamint is szedek. Igyekszem odafigyelni a táplálkozásra, csak, hát a salátákkal nem lakom jól és a tejcihez is táplálóbb ételek kellene-persze nem a csokis kekszre gondolok :D :)
2009. szept. 8. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!