Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Reflux lehet? És a tejtermelés...

Reflux lehet? És a tejtermelés visszaáll?

Figyelt kérdés
Szeretném ha minél többen akinek refluxos volt a babája írna, hogy milyen tünetek után vitték orvoshoz a kicsit. Kisfiam 4 hónapos lesz, az egy dolog, hogy kezdetektől fogva rettenetesen szélgörcsös és hasfájós, de már régebben előjött, hogy minden esti etetésnél sírt, húzodzkodott, feszengett, egy időre elmúlt, most megint előjött, már úgy szoptatok sokszor, hogy mászkálok fel-alá vele, hogy elterelje a figyelmét, és valamenniyt egyen. Régen az volt a baj hogy túlette magát 2800al született, most 7 kilo, de 2-3 hete szinte alig eszik, így nem is tudunk semmilyen időintervallumot tartani 2 etetés között, mert ha csak 70et eszik, 2 óra múlva éhes lesz, vagy előbb. Ezáltal ugye sokáig tejem sem volt több 100nál mert ő se evett többet, most próbálom napok óta visszaállítani, sűrűben került cicire, mellszívóztam, de nem érzem hogy beindulna pedig régen rengeteg tejem volt, ha kicsit megcsappant, a szokásos módszerek, és duzzadt a mellem. Létezik hogy 4 hónap szoptatás után 2-3 hétig ha nagyon keveset evett, nem tudom megnövelni a tejmennyiséget semmivel? Aludni nagyon keveset alszik, nappal nagyon nehezen, éjjel óránként fent van, ez nem lehet pl a reflux jele? Ha nálunk alszik, szoktam figyelni, hirtelen elkezd nyelni sokat, utána pedig kapkodja a levegőt. SOse voltunk extra bukósak, volt időszak mikor jobban, volt mikor egyáltalán, de most megint bukik majdnem minden evés után, de csak nagyon keveset. Rengeteget stresszelek az evés miatt, hogy kínszenvedés, ha fekve szoptatok, egy idő után rám néz keservesen sírni kezd, de előtt forgolódik, húzza a cicimet, tépi a pólóm, csapkod.
2013. febr. 19. 11:20
 1/1 xStefix ***** válasza:

Hm... Sok dolgot leírtál, de még több részlet kéne:

- A hasa miért fájt anno, volt ötleted? Próbáltad megszűntetni az okát? Pl. az étrended felülvizsgálni.

- Szoptatásnál hogyan váltasz mellet, ha váltasz, mikor? Nem lehet, hogy túl sok elsőtejet szopizott/szopizik a babád?

- Az, hogy ilyen szépen nőtt a súlya, mindenképp jó, ez nem túlevés! :)

- Időket nem is kell pöccre betartani, se most, se máskor. Akkor érdemes szoptatnod, amikor ő kéri, ezzel egy csomó egyéb gondnak elejét veheted. Ráadásul most alapból nagyon mozgalmas időszak következik, nem mindig működne egyébként se az óranézés.

- Miit értesz azon, hogy duzzadt a melled? Mert nem akkor van elegendő tej, ha szépen feltelik a cici, hanem akkor, ha plötyi. Ekkorra áll be a kereslet-kínálat, annyi tejed lesz, amennyire szükség van, nem több. - És ez már csak azért is fontos, mert ha az anyuka mindig a feltelt cicire gyúr, könnyen megeshet, hogy a baba inkább csak az elsőtejet szívja ki, amitől tényleg lehet hasfájás... ezért is kérdeztem feljebb. Vagyis ne várd, hogy újra kerekedj!

- A levegőkapkodás pontosan milyen? Csak nyugalomban jön elő? Nem lehet, hogy most egyébként is mozgósabb a babád, ezért van gondja a pocakjával, bukással?

Megjegyzem, mióta az én fiam is többet mozog ill. eszik szilárdat (8,5 hós), azóta ő is bukik néha megint. De ez így normális.

- A tejleadóreflexszel mi a helyzet? Nem lehet, hogy már később indul meg a tejed, a babád pedig türelmetlen, ezért csapkod? Mert ez is természetes dolog, bár tény, hogy néha kellemetlen.

2013. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!