Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rengeteg kérdésem van, elveszt...

Rengeteg kérdésem van, elvesztem az információk között a szopival kapcsolatban, pontokba szedtem lehet másnak is ilyen sok gondja vele?

Figyelt kérdés

1. 4 hetes baba hányszor, mennyit eszi átlag - 4kg körüli

2. mitől lesz több tejem- ha gyakrabban fejek, vagy csak fejjek, vagy szopi és utána egyből fejés - ezt nehezen tudom kivitelezni

3. igény szerinti szopinál állandóan rajtam csüngött és mindig fájt utána a pocija is

4. heti 10-15 dkg hízás van

5. nem tudom felébreszteni hogy akkor szopizzon mikor kéne, mert úgy csak szív 2-3-at aztán visszaalszik éjszaka meg mindent be akar pótolni, viszont akkor én is szeretnék pihenni van másik kicsi gyerkőcöm is..

6. a gyakoribb - igény szerinti szopival sztem kevesebb lett a tejcsim mert mindig csak megszívogatta de sosem ürítette ki teljesen, hiába tettem sokszor ugyanarra a mellre vissza

7. szopi teák, bogyók közül melyik jó, melyiktől nem fáj a poci

8. ha jól lakik nézelődik- pl üvegből adok neki és gyorsabban beviszi a mennyiséget mert amúgy több mint 1 órát is szopizik (és a két reflex között sok idő eltelik - mire hallom hogy nyel)ha meg gyorsan bement akkor boldogan nézelődik, amúgy meg csak nyűgös

9. hajnali utáni szopinál reggel 7 körül még annyit eszik, hogy 2-3x ki is folyik feljön a darabos tejcsike

10. olyan mintha nem hatékonyan szopna, de ha kevesebb ideig van rajta akkor meg éhes marad mert tátog keresi így meg csüng

11. sajnos sok dolgom lenne már itthon is nincs állandó segítségem a másik gyerkőc is igényelné a figyelmemet nagyon

12.ha pl felkel eszik több mint egy órát, elaludni nem szokott hanem a következő alvásidőt is megvárja ami kb 3 óra múlva van akkor bekajál (ha van mit) és alszik, ha akkor nem elég akkor van hogy 5-6 órát is ébren van egyfolytában, mert nem elég a második evésre a tej és akkor egyfolytában szívogatja, ha üres a poci meg nem alszik el

13. többféle cumit próbáltunk kiköpi őket

14. csak hajnalban engedi el a cicit, de akkor sötétben szoptatom és annyi tej marad (olyankor leveszem kb 50 p. után) hogy még 60-80-at lefejek és alszik 4 órát utána

15. lassú a tejleadó reflexem, hogy lehet gyorsítani- már ha van ilyen

16. vagy hagyjam az egészet és cici ami van aztán kínáljam tápszerrel és majd lesz vmi?

Köszönet ha vki végigolvassa ezt a sok sületlenséget.... hát még ha válaszol is rá..


2013. febr. 21. 12:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és sztem ez a naponta 6-7x etetés a legjobb kb 3 óránként meg éjszaka 1x ami beválna, de most is alszik éppen, 1.5 óra telt el az előző evéstől (most mondjuk fejtem, hogy lássam mennyi jön le) és már indulna a cicim, mert folyik az egyik... lefejjem, vagy várjak vele még eltelik a 3 óra?
2013. febr. 21. 12:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1.a fiam 6-7x evett egy nap, 100körül reggel, aztán délután meg este kevesebbet

2. a lányomnál fejtem és szinte az elejétől pótolni kellett, a fiamnál nem fejek és még mindig csak anyatejet kap, most 5,5 hónapos. egyébként a fiam jóval erősebben szív, lehet, hogy ez a titka, nem a fejés vagy nem fejés. lényeg, hogy minél többet tedd mellre, attól lesz több tejed.

3. én az igény szerinti szopira szavazok, nálunk is voltak hasfájós időszakok, de majd megtanulja, mennyit egyen. és idővel a szoptatás ideje is rövidebb lesz.

4. az elején többet szoktak hízni a kicsik, de elvileg ez ok

5. én soha nem keltettem a gyereket, hogy egyen, sztem felesleges. ha szüksége van rá, úgyis felkel.

6. addig ne tedd a másikra, míg nem üríti ki az egyiket (az enyém is jobban szereti az egyik mellem, mint a másikat)

7. sztem a laktoherb a jó, iszok egyet minden nap. hasfájós volt a fiam is, de mikor abbahagytam még rosszabb volt a helyzet, sztem ez segít neki pukizni

8. próbáld ki az sns készüléket, akkor ingerli a cicit azalatt is, hogy üvegből kapja a tejcsit

9. reggel több tej van, hagyd hogy annyit egyen, amennyit akar, az nem baj, ha bukik is

10. megint az snst tudom mondani

11. amíg ilyen pici, rengeteg időt igényel. később jobb lesz abból a szempontból, hogy rövidebb lesz a szoptatás, de akkor meg többet lesz fent... én is küzdök az idővel mindig, most alszik azért vagyok itt, közben fő az ebéd :)

12. nem baj, ha nem alszik egész nap, nekünk a játszószőnyeg vált be nagyon, sokat van benne, ha ébren van. persze van mikor semmi se jó, csak ha kézben van

13. a cumival abszolút nem értek egyet, sztem nem is baj, ha nem kell neki

14. itt nem értem a kérdést :))

15. minél többet van cicin, annál több termelődik, annál gyorsabban jönnek ezek a szakaszok egymás után, ahogy nő a baba

16. ne hagyd :) ha van tejed és nagyjából elég, akkor ne adj neki tápot, mert akkor csak egyre kevesebb tejed lesz. próbáld gyakran ciciztetni és ha beindul, utána majd jóval gyorsabb lesz a szoptatás. előbb utóbb kialakul a kereslet kínálat egyensúly.

2013. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a kommentre pedig, ne fejd le, várj hogy minél több legyen a ciciben és majd ő kiszívja. nem baj, ha elindul magától a tej, nekem is szokott. nálunk az a jellemző, hogy reggel nagyon sokat eszik, este keveset. csináltam azt, hogy lefejtem amit reggel bennehagyott és odaadtam este. hát összehányt mindent.. ehhez szokott :) ne erőltesd a fejést sztem, csak akkor fejd le, ha sokat hagy benne vagy ha annyira feszül a melled, hogy nem lehet elviselni
2013. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy ennyi idős baba-ha 3 óránkénti etetésekkel számolsz, napi 6-szor eszik kb. A három óra lehet 2, de lehet 4 is, nyugodtan.

2. mindegyiktől. Szopi után ha kiüríted, az segít. De fejhetsz csak úgy, szaporításképp bármikor

3. az igény szerinti szopi nem azt jelenti, hogy minden nyikkre cicire kell tenni, hanem azt, hogy amikor éhes, akkor etessük.

4. elég jó súlyban van a babád, szerintem.

5. ekkora gyerkőcöt ne ébressz. Ha éhes, felkel. Nem véletlenül alszik vissza 2-3 szívás után. Éjjel tedd magad mellé az ágyba, szoptasd úgy, mindketten tudtok pihenni közben. Ha bealudt, tedd át a saját ágyába.

6. ismétlem, nem minden nyikkre, hanem ha éhes. Akkor kiüríti rendesen és lesz több tejed.

7. Nekem a Laktoherb tea bejött, és a Ricinus Communis CH5 bogyó, de jó az Urtica Urens is. A szoptatós cuccok pedig enyhítik, nem okozzák a hasfájást.

8. a picik tudnak nyűgösek lenni, ha unatkoznak.

9. hadd egyen.

10. Lehet, hogy lassan evős típus. Ciciből meg kell dolgozniuk a tejciért, így lassabban megy, mint üvegből. Lassan evős típus, ez van, majd ha nagyobb lesz, lesz, hogy 5 perc alatt végez a szopival. Pici még, majd belejön.

11. vagyunk ezzel így egypáran :)

12. Ha úgy érzed, hogy éhes marad, nem elég a köv szopira a tejed, szaporíts, (Tea, bogyó stb) vagy pótolj tápszerrel. Ha ébren marad, ébren marad.

13. Ha nem kell neki a cumi, ne erőltesd. Valószínűleg nem akar cumizni. Ez van (az enyém is ilyen volt)

14. Ha marad tejcid, fejd le, így amikor nem elég (pl délután) oda tudod neki adni üvegből

15. úgy érted, sokáig kell próbálkoznia, mire jön a tej? Előtte masszírozd meg a cicid, esetleg mosd át meleg vízzel.

16. Én úgy látom, hogy van elég tejed, csak még nem állt be rendesen a kereslet-kínálat. Türelem.

2013. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm az eddigi válaszokat is!

Ha napközben nem keltem fel, akkor éjszaka akar állandóan fel lenni, olyankor igényelné a társaságot... én meg az alvást meg a család is...

És csak hajnalban engedi el a cicit, így olyan mintha csak akkor lakna jól, viszont ha cumisból kapja a tejet- napközben, akkor ott elengedi ha jól lakott.

Tápot még nem kapott csak születésekor a kórházban... lefejt tejjel pótolok, ezért jó ha fejek mert pl este eszik fürdés előtt 7 körül, akkor pancsi utána 9-kor cici és képes még fél 10 körül bevenni 80-at üvegből és akkor alszik is hajnal 3-ig...

egyébként tudom hogy az esti tej erősebb, nehezebb, de úgy látom nekünk a mennyiség is fontos nemcsak a minőség... szóval legyen tele a poci...

Ha este nem így kapja akkor olyankor is megy a sűrű kelés... és 3 órákat fennvagyunk közben, és senki sem alszik...

Az éjszakai együtt alvós szopival azt értem el, hogy óránként szívott, utána meg egész nap aludt volna, alig bírtam visszafordítani, hogy napközben legyen fenn többet ne éjjel...

ÉS a lassú reflexnél arra gondolok, hogy fejésnél is lejön 20 ml gyorsan a következők meg sokára akár 8-10 perc ingerlésre indul újra, és a gyerkőcnél is eltelik 5-10 perc egy-egy nagyobb mennyiségű tejindulás között, ha így érthető...

Köszönöm a válaszokat még1x!

2013. febr. 21. 13:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem tesz jót a tejtermelésnek, ha mindig ugyanabban az időpontban kell készen állnia? pl ugyanakkor 9-12-15.... órakor szopi vagy fejés?
2013. febr. 21. 13:10
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Mindenképp az lenne a legjobb, a a melled is megszokná, hogy mikorra kell feltankolnia. Csak a babák sajnos nem mindig vehetők rá erre. Az előzőhöz nem tudok sajnos érdemben hozzászólni többet.
2013. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!