Kezdőoldal » Utazás » Európa » Róma?! Információk Rómával...

Róma?! Információk Rómával kapcsolatban? (SÜRGŐS)

Figyelt kérdés
Jövőhét csütörtöktől vasárnapig Rómába utazom a szüleimmel. Autóval megyünk, mivel nem találtam kedvező repülőjegy feltételeket. A szállás már meg van elvileg, bár még nem foglaltam le, de ezt néztem ki: [link] .Esetleg ha valaki tud valami olcsóbb vagy jobb szállást mondani, azt megköszönném, vagy véleményt mondani erről?! A látnivalókkal, múzeumokkal kapcsolatban nagyon tanácstalan vagyok, mert annyi szép dolog van ott..és nekünk ezt mind bele kell sűríteni 4 napba. Milyen dolgokat nézzünk meg feltétlenül, milyen sorrendben? Ha valaki tud tippet adni, hogy egy-egy múzeumban kb. mennyi időt töltenénk el, azt is megköszönném, mert nagyon-nagy lesz szerintem az időhiány. Mivel kocsival megyünk és tudtommal Rómába nem lehet nem római állampolgárnak belépni autóval, ezért a közlekedés szempontjából is teljesen tanácstalan vagyok. Hogy járnánk a legjobban? Hallottam erről a Roma Pass-ról, ez mit takar? Esetleg valami honlapot nem tudnátok ajánlani, ahol hasznos tanácsokkal látnának el? Étel, ital ügyben sem vagyok tisztában semmivel. A gond az, hogy ez az egész csak úgy spontán jött, úgyhogy már csak néhány napom van megszervezni a dolgokat. Kérlek segítsetek!!! 16/L
2012. júl. 28. 05:23
 1/3 anonim ***** válasza:
A konkrét kérdésekre nem tudok válaszolni, de a Ryanairnél nézted a jegyeket? Én 4 ezer Ft-ért vettem repülőjegyet Romába.
2012. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


Szerintem a szállás jó, jó helyen van.

A Roma Passról itt tudhatsz meg pár dolgot, ha szeretnétek több múzeumba is menni szerintem megéri, na meg a közlekedés miatt is.

[link]

Elég egy jó útikönyv és az alapján sok helyre el tudtok menni. Javaslom, hogy minden napra csináljatok egy útitervet, térképet a szálláson is szoktak adni. Két metróvonal van, azzal jól áthidalhatók a távolságok. De ha szerettek gyalogolni, gyalog is belehet járni a nevezetességeket, de az fárasztóbb is, de mindenképpen élmény.

Nem tudom hol fogtok enni, de általában szervízdíjat szoktak az éttermekben a kifizetendő összeghez csapni, ez általában a fogyasztás 10 %-a. De ez nem mindenhol van, általában ki szokták írni már az étlapra is.

Ha vesztek bármilyen ajándékot jól nézzetek szét, 100 méteren belül is lehetnek árkülönbségek ugyanazon termék esetén. (pl. a Trevi kút és környéke, van 1,5 literes ásványvíz 3 euróért és 1 euróért is, nem mindegy). Ha találtok kisebb élelmiszerüzletet ott érdemes venni vizet, mert ott fél euróért is kapni. Ajándéktárgyaknál is figyelni kell az árakat. (pl a rózsafüzér a Vatikánnál 15 euró a Trevi kútnál 6, és ugyanaz)

A Colosseumba és a Forum Romanumba egy belépőjeggyel lehet bemenni, ezek egymás mellett vannak. Olyan 10 euró körül van a teljes árú jegy, mivel Te diák vagy neked 7 euró körül van, ha jól emlékszem (idei árak).

A Vatikáni Múzeumot tudom ajánlani mindenképp, az egy kincstár szó szerint, és nem feltétlenül kell arra gondolni, hogy ott csak vallási témájú kiállítások vannak, mert nem. A Vatikáni Múzeumba 8 euró a kedvezményes, 16 a teljes árú jegy. (idegenvezető nélkül, egyénileg). A múzeummal összekapcsolva a Sixtusi kápolnát is megnézhetitek (egy épületben van). Ha gyorsabb tempóval haladtok akkor körülbelül 3-4 óra, de halasabban akkor több időt is el lehet ott tölteni. Előfordulhat, hogy sokan vannak, várni kell a bejutásra, de megéri.

Egyébként ott is és a Szent Péter bazilikánál is fémdetektoros beléptetőkapuk és átvilágító berendezések (mint a reptéren a táska-átvilágítók) vannak, ahol a táskát is átvilágítják és neked is át kell menni a kapun. Ha valami becsipog, megnézik, a lényeg, hogy bicska és efféle szúró szerszám nem lehet nálatok.

A múzeumban a nagy tömeg miatt egyirányú közlekedés van, tehát vissza nem lehet fordulni, de fogtok kapni térképet róla.

Azt ajánlom, hogy vagy vegyetek egy útikönyvet, vagy kölcsönözz könyvtárból, lehetőleg valami újabb kiadásút.

A Szent Péter bazilika mellett ajánlom a Lateráni bazilikát és a falakon kívüli Szent Pál templomot is.

A Trevi kút is kihagyhatatlan, de vigyázni kell, mert nagy tömeg van ott mindig. Ezenkívül számos tér: Piazza Navona, Piazza del Popolo, a spanyol lépcső és környéke, aztán a Santa Maria in Cosmedin templomot ajánlom, melynek bejáratánál van az Igazság szája ( [link]

Biztosan ez is ismerős lesz, itt sorba kell állni, és lehet képet készíteni, de halad a sor, mert van ott egy biztonsági őr féle. Ennél a templomnál ha valaki nincs megfelelően felöltözve (nőknek a válla és a térde nem lehet szabadon, a férfiak se legyenek atlétában és nagyon rövid nadrágban) akkor adnak egy lepel szerű anyagot, amit magadra köthetsz/teríthetsz.

Ezt komolyan veszik, a Szent Péter bazilikánál pedig nagyon figyelik és nem engedik be aki nem megfelelően van öltözve.

A Szent Péter bazilikának fel lehet menni a kupolájába, 6 euróért, de én úgy tudom, hogy az Angyalvárba (ez ott van a közelben) ingyen fel lehet menni é s a kilátás ugyanaz kb, de én nem mentem be az Angyalvárba, így nem tudom.

A közlekedésről annyit, hogy azt mondják kaotikus, de szerintem elviselhető. Ha nincs lámpa, csak zebra akkor határozottan kell lelépni és megállnak (persze ha normális távolságban vannak, nyilván). Ha meg zebra sincs, akkor is határozottnak kell lenni.

Azt nem tudom, hogy autóval belehet e menni a városba, mert én nem autóval voltam.

Repülő kapcsán, szerintem mivel már ilyen kevés idő van az utazásotokig, így olcsó jegyet biztos hogy nem találhatsz, akkor hamarabb kellett volna nézni. Bár nem tudom..

Ha bármi kérdésed van, ha tudok válaszolok.

Jó utat! :)

2012. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az előző válaszadó vagyok:

Eszembe jutott még, hogyha a tömegközlekedést választjátok (és nem vesztek Roma Pass-t), akkor 1,5 euró a jegy, amit 100 percig korlátlan átszállással lehet használni, DE minden felszálláskor érvényesíteni kell. Amikor először érvényesíted, akkor rányomtatja az aktuális időt, és azt is, hogy meddig használhatod fel. Egy napijegy ha jól emlékszem 6 euróba került.

2012. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!