Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Niki vagyok, és engem nagyon...

Niki vagyok, és engem nagyon érdekelnek a bolygókkal, csillagászai dolgokkal kapcsolatos információk. A legutóbbi kutatásom témája: Fedeztek-e fel új naprendszert? Ezzel kapcsolatban tudnátok segíteni? Mert nem találtam konkrét adatokat.

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ilyen lelkes vagy, de nevedet nem kell kiírni.
2013. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Naprendszert biztosan nem, mert abból egyetlen egy van, ez, amiben élünk. Csillagrendszert viszont sokat ismerünk, még ha nem is túl részletekbe menően. Vagy felfedezés alatt mit értesz?
2013. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát azt hallottam, hogy új naprendszert akarnak felfedezni, űrlények és olyan bolygók után kutatva, amelyeken van élet, vagy bármilyen módon eltér a mi bolygóinktól :)
2013. jan. 17. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Annyira aranyos, hogy kiírja a nevét a kérdésben, ezentúl én is így fogom csinálni. :D

Ne hallgass az első válaszolóra, az egy csúnya bácsi, maradj ilyen udvarias. :)


Amúgy ha google-be bebírod, hogy csillagrendszerek, akkor szerintem sok okosságot fogsz találni.

2013. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Exobolygót sokat felfedeztek már, de a Földhöz hasonlót még nem. Ettől függetlenül szüntelenül folynak ilyen irányú kutatások is természetesen.

De mégegyszer mondom, másik naprendszert nem lehet felfedezni, hisz csak egyetlen Nap létezik. A többi csak csillagrendszer ;)

2013. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ó. Értem..:DDDDD Oksi, köszi mindenkinek :)
2013. jan. 18. 13:56
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

A Naprendszerek kívüli bolygók felfedezése jelenleg úgy zajlik, hogy nagyon gyenge felbontású képeket elemeznek, és ha egy kis eltérés van, akkor ott "kell lennie egy bolygónak". amikor elhalad a csillagja előtt. Az azonosítás olyan nehéz, hogy nem is számítógépekkel történik - emberekkel kerestetik a szabálytalanságokat a rendelkezésre álló mintákban.


A felszínüket tehát egyelőre nemigen tudjuk észlelni.

2013. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Aroniusz ***** válasza:
Kicsit késve de a csillag fényének takarásából mamár kitudják számítani a bolygó légkörének összetételét.És az egíik válaszólóval ellenkeznék ugyanis találtak földszerű bolygót,nézzétek a spektrumot vagy más ilyesmi csatornát és ott el-el lehet kapni egy-egy ilyen filmet.A lényeg hogy a csillagnak a fénye ugye csökken mialatt a bolygó elhalad előtte,minél nagyob a bolygó annál könnyebb logikusan észrevenni,ezért voltak eddig pl a Jupiterhez hasonló gáz óriások a legkönyebben megtalálhatók,de találtak a földnél mindössze kétszer nagyabb átmérőjű bolygót,a légkörét is megtudták vizsgálni,sőt kiderült hogy nem gáz bolygó.Több ilyet is találtak.Bár ez nagy újdonságnak számít.Az biztos hogy a Nap-hoz hasonló méretű hőmérsékletű nyugotabb hosszabb életű csillagok melett lévő nem gáz bolygókon akár élet is LEHET.A légkör elemzése legalábbis azt mutatta...de ez a dolog nagyon gyerek cipőben jár.Azthiszem a Hubble űrteleszkóppal rögzítik ezeket.Mielőtt még lehordtok csillagásznak tanulok tehát hülyeséget biztos nemmondok.
2013. aug. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!