Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sajnos az első gyermekemmel...

Sajnos az első gyermekemmel nem jók a tapasztalataim a szoptatással kapcsolatban. Mit tegyek, hogy legyen elég tejem a második babámnak?

Figyelt kérdés
Még bőven van időm, de első gyermekemnél, nagyon kevés tejem volt, és kínlódás volt a szoptatás nekem is, neki is. Ezt most szeretném elkerülni. Mit tegyek!?
2009. szept. 9. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár még nekem korai ezen agyalni, mert pici a babám, de én is közel 3 hónapig tudtam szopiztatni a nagy maratoni szoptatás helyett . Mondjuk be is sárgult, kevesebbet volt nálam , bla bla...de szerintem a következőnél, miután belövell a tejcsi annyiszor fogom mellre tenni, ahányszor csak lehet. És ha esetleg besárgulna , vagy ilyesmi, akkor pedig lefejem a tejem és odaadatom a nővérkével (ez állítólag járható út, legalábbis láttam ilyet, amikor a kórházban voltam)

2009. szept. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy szoptass igény szerint, mindkét melledből. Szoptatás után mindig fejjél az első időkben, amíg be nem álla kereslet-kínálat. És igyál annyit, amennyi jólesik. Nem kell semmilyen csodaszer, a nők 99%-a tud(na) szoptatni, ha nem kapna téves információkat (pl. hogy csak egy mellből szabad, meg ha kifejsz mindent akkor nem marad a következő etetésre stb).
2009. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én próbáltam a fejést, és szedtem homeopátiás bogyót is, de semmi.

Nálunk sajnos generációkra visszamenőleg nem volt teje senkinek, ezért félek annyira, hogy most sem fog sikerülni.

2009. szept. 9. 08:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul az elején nagyon fájdalmas is volt a szopizás. De ez valószínűleg az én gyakorlatlanságom miatt is volt, nem tudom.
2009. szept. 9. 08:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első kisfiam esetén okulva,most a 2. kisfiamnál már sok mindent másképp csináltam

Az első kisfiam már az első perctől kapott kiegészítésként tápszert is,7 hónaposan befejezte a szopizást.

A kisfiam most 9,5 hónapos,még mindig 2x anyatejet kap.

Én most megpróbálok kevesebbet idegeskedni(nem könnyű 2 fiú gyermek mellett),

többet iszom,nem felejtek el enni,és fontos a pozitív hozzáállás is:)!

2009. szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én első kisfiamat mindössze 2 hónapig tudtam szoptatni, azt is csak kiegészítéssel.

Most szeretném sokkal tovább folytatni, ha tudom.

2009. szept. 9. 11:59
 7/8 xStefix ***** válasza:

A genetikának ehhez semmi köze, max. olyan szinten, hogy fizikailag mennyire vagy ellátva tejtermelő mirigyekkel. De kétlem, hogy öröklődésre utaló konkrét jel kimutatható lenne ilyen szinten. :)

A családtagjaidnak (sok más anyukához hasonlóan) valószínűleg a helytelen szoptatási gyakorlat miatt nem sikerült a dolog, az elmúlt évtizedekben nagyon káros szemléletek terjedtek el a köztudatban (pl. időhöz kötött szoptatás, éjszakai sírni hagyás).

Ami tenni tudsz: készülj tudatosan a szoptatásra, ismerkedj meg az elmélettel és a helyes gyakorlattal.

Szerintem a legjobbak: www.lll.hu, www.szoptatasert.hu --> itt találhatsz hasznos könyveket is

Ha módod van, járj el szoptatós csoportba, hogy közvetlen tapasztalatot szerezz a sikeres szoptatás "művészetéről".

Sok sikert és jó babavárást!

2009. szept. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket és a bíztatást. Biztos, hogy mindent meg fogok próbálni és az oldalakat is megnézem.

Köszi

2009. szept. 13. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!