Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg ennyi alkohol is...

Tényleg ennyi alkohol is árthatna?

Figyelt kérdés
1hónapja szültem,ma beszélgettem egy másik kismamával és feljött az a téma hogy mit szabad/mit nem a szoptatás alatt.Szóba került az alkohol is és teljesen meglepödtem, hogy még egy pohárka vörösbor is ártalmas!!Azt tudtam hogy az alkohol raktározódik a tejben de azt gondoltam hogy ennyit megszür a szervezet annyira, hogy az nem okoz bajt.Nem ittam eddig se és nem is terveztem addig mig szoptatok csak ez ugy meglepett.Mikor várandós voltam a dokim mondta h igyak bort mert hogy jót tesz.Nem gondoltam volna hogy többet árt a tejben levö alkohol mint ami a vérben van.Erröl ki mit tud?Tényleg igy van?Vannak még olyan dolog amit terhesen igen,szoptatás alatt nem lehet?
2013. márc. 7. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Jó minőségű vörösborból heti pár deci sosem árt, se terhesen, se szoptatva, se betegen, se sehogy... Hacsak az illető nem alkoholérzékeny, de gondolom, ez nem áll fent.
2013. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló! Azért nem gondolnám, hogy egy baba nem "alkoholérzékeny".

Mivel kiválasztódik az anyatejben, nem érdemes kockáztatni. Végül is ez nem létszükséglet az anya számára. :-)

Szoptatás alatt sokkal kevesebb fajta gyógyszert lehet szedni, mint terhesség alatt. (Én legalábbis így tapasztaltam.)

2013. márc. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dorka6 ***** válasza:
42%
Egy szoptató kismamának egy pohár vörösbornál, vagy ennek megfelelő alkohol tartalmú italnál nem jó többet fogyasztani. Mivel az alkohol átmehet a tejbe és így bejuthat a baba szervezetébe is. Legjobb ha a szoptató anyuka alkohol fogyasztása után vár két órát és csak utána szoptat, mert addigra a tejben sem lesz már semennyi alkohol (nem raktározódik benne!).
2013. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ritkán 1-1 deci bortól vagy 1-1 pohár sörtől nem lesz semmi baja. De érdemes szoptatás után elfogyasztani. A tej, meg főleg közvetlenül szoptatás előtt ( közben) termelődik, így minimális az az alkohol ami bekerül a pici szervezetébe. Egyébként meg, régen pálinkás kenyeret adtak fogzásra, és mindenki felnőtt. Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy akkor mértéktelenül lehet inni, de egy pici nem fog ártani...
2013. márc. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt ide írnám még, hogy ha iszol picit, érdemes este, amikor a pici már alszik, és tudod, hogy csak pár óra múlva kel fel. A többit meg leírtam.

A gyógyszerekről egyébként annyit, hogy a legtöbbet lehet szedni, csak körültekintően. A recept nélkül kapható fájdalomcsillapítókat ritkán nyugodtan lehet bevenni ( ibuprofen és paracetamol), nagyon kis mértékben kerül a tejbe, adrenalin, inzulin stb pl egyáltalán nem megy át. Az antibiotikumok általában tényleg nem szedhetők, de vn köztük olyan, ami leírások alapján nem jelent kockázatot. Ezeket egyébként is legtöbbször feleslegesen írják fel.

Amit semmiképpen ne, az a cigi, kábítószerek ( de szerintem ez egyértelmű), illetve vannak gyógyszerek, amiket egyáltalán nem lehet.

2013. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2013. márc. 12. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!