Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az hogy a mellszívóv...

Miért van az hogy a mellszívóval csak az első pár szívásnál jön a tej?

Figyelt kérdés
Kevés a tejem, szaporítani szeretném. Avent kézi mellszívót használok. Az elején még jön rendesen, kb 30-40 ml-ig, de utána egyfolytában váltogatnom kell a cicit, vagyis átraknom a mellszívót egyik mellről a másikra, mert csak az első pár szívásnál jön, utána semmi. Átrakom a másik mellemre megint csak pár szívásig jön, és ezt kell ismételgetnem. Tapasztalt valaki ilyet? És ez van akkor is ha nem szopi után csinálom, hanem helyette, éjszaka egyszer.
2009. szept. 14. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen problémám. Próbáld meg úgy, hogy leveszed a mellszívóról a szilikontölcsért, úgy nagyobb a vákuum. Nekem így bevált, remélem neked is segíteni fog.


Amúgy nekem nagyon kevés tejem volt, és egy idő után azért nem jött egyikből sem, mert sajnos kiürült... :( De te írod, hogy váltogatva jön, tehát biztos vagyok benne, hogy szerencsésebb leszel szoptatás terén, mint én! :)

2009. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy mikor már nem jön, akkor megmasszírozom és újra szívom. A másik kezemmel pedig óvatosan nyomogatom a mellemet, mindig máshol fogva. Ha már semmennyi és sehonnan semilyen fogással nem ürül akkor hagyom abba.
2009. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is pont így jártam ahogyan te. Nekem is Avent kézi mellszívóm van. Szülés után nekem sem volt sok tejem ( bár a picurnak mindig elég volt ), ezért elkezdtem szivogatni, de mivel ilyen kínkeserves volt 2 hét után abba is hagytam. Azt ajánlották, hogy sokkal többre megyek vele ha fejés helyett inkább a napi folyadékmennyiségemet növelem, és láss csodát tényleg bevált. Naponta kb. 3,5 liter ásványvizet iszok, + még egy fél liter Laktoherb teát. Azóta nincs gondom a szoptatással, lassan négy hónapos lesz a kisfiam és eddig még csak anyatejes!
2009. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok én is.

Megoldás nekem ez lett:

Amikor már nem jön a tej, megmasszírozom, ahogy tanultam kézi fejésnél, és újra szívom, csak úgy, hogy közben rásegítek a kezemmel is.

És váltogatom a melleimet közben.

Szintén aventeset használtam, de visszaadtam a barátnőmnek és a gyógyszertári golyós végűvel is ugyanolyan jól működik ez.

Bár az Aventes kézi mellszívónak nagyobb volt a tölcsérje.

2009. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Megpróbálom a maszírozást közben. Iszom én is sokat, bár lehet hogy 4 litert nem iszom meg egy nap, de majd odafigyelek erre is, hátha segít.
2009. szept. 14. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!