Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás és böjt - működhetne...

Szoptatás és böjt - működhetnek együtt?

Figyelt kérdés

Léböjtölni szeretnék néhány napot, persze ennék levest, gyümölcspüréket, de méregtelenítő, salaktalanító teakeveréket nem tervezek használni.

13 hónapos a fiam, egyszer szopizik, reggelente.


Szerintetek kiválasztódnak a salakanyagok az anyatejbe, vagy belecsaphatok a lecsóba? :)


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2013. márc. 17. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem léböjtölnék szoptatás alatt semmiképp.

"Terhes és szoptató kismamák, alacsony testtömegindex-el rendelkezők, gyerekek, tinik, komoly vagy krónikus betegségekben szenvedők számára tilos a léböjt, de még a hosszabb tisztítókúra is. Számukra egy egészséges étrend betartása ajánlott vagy az állapotuknak megfelelő diétás programok követése."

2013. márc. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem tartanék léböjt kúrát szoptatás alatt, mert minden salakanyag kiválasztódik az anyatejben. Vagy válaszd el a gyermeked vagy tedd későbbre a kúrát! Ráadásul a szoptatás rengeteg energiát vesz ki az anya szervezetéből, még akkor is, ha csak 1x szoptatsz naponta!
2013. márc. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:
100%

Hááát... A napi 1 szoptatás már elég kevés ilyen szempontból, de azért én még megfontolnám a dolgot.

Az, hogy külső szerrel nem méregtelenítenél (pluszban), mindenképp jó, de ha böjtölsz, azzal alaposan "kitakarítod" magad, szóval felszabadulnak a lerakódott méreganyagok, amik kiválasztódnak és eltávoznak... Szóval valahol jobban jársz, de a kockázat még azért megvan.

Én akkor már inkább diétát javasolnék, ha mindenképp tenni akarsz valamit. Pontosabban, vegyes táplálkozást, több folyadékkal. Szerintem ilyen körülmények között az már elfogadhatóbb, ha mondjuk szétválasztó diétát csinálnál. Vagyis egyik nap mondjuk szénhidrátot, másik nap fehérjét stb. vennél magadhoz nagyobb arányban, vagy akár kizárólag. De fontos, hogy pár napon belül így is mindenfélét magadhoz vegyél!, hogy azért biztosítsd magadnak és a gyerkőcnek, amire szükség van. De ezzel az "egyoldalúsággal" azért valamelyest tehermentesíted is az emésztésed és részben ki tudnak pucolódni a méreganyagok is. (Gondolom, ezért akarnál böjtölni is.) Remélhetőleg ezzel még nem okozol tej-gondot, de közelebb jutsz a célodhoz is.


De rendes komoly böjtöt szerintem majd a szoptatás után csinálj.

2013. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek, meggyőztetek :)


Igazából azért láttam volna neki, mert mióta terhes lettem rettenet csúnya az arcbőröm, próbáltam híres-neves kemikáliákkal és krémekkel, híres-neves csodaszappanokkal - eredménytelenül, és rettenetesen érzem magam így a bőrömben (állandóan nem szeretnék alapozót használni) :( Na ezért gondoltam arra, hogy egy kicsit tehermentesíteni kellene a bélésemet.

2013. márc. 17. 17:28
 5/6 xStefix ***** válasza:

Kérdező, én kamaszkorom óta küzdök ezzel és azóta lett jobb, amióta semmi spéci vackot nem kenek magamra! Csak télen nagyritkán Nivea Soft krémet az alapozó alá, meg magát az alapozót ill. korrektort, ha nagyon kell (Manhattan). És egyszerű babaszappant használok napi 2x. Az összes többi lemosót, kencét elhagytam és sokkal jobb lett.

Plusz, napfény és sok levegőzés! Így télen mindig rosszabb sajna, de amint jön a melegebb, nekivetkőzöm és letisztul a bőröm is.

Az a sok szemét, amit a szép bőrért kenünk magunkra, az csinálja a gubancot....

2013. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam már (mikor besokalltam a drága és nem kicsit mérgező kencéktől) a gyerek méregdrága fürdetőjét is, a sima mosdatókrémet, ezerféle bio-, natúr-, csodaszappant (Mannásokat, Ilcsi néniset), és egyik sem használt :(


És terhesség előtt szép volt a bőröm, menzesz környékén volt csak egy-egy pattanásom, most meg... Tiszta vörös, pattanásos :(

2013. márc. 18. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!