Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vissza lehet valahogy hozni...

Vissza lehet valahogy hozni még a tejcit?

Figyelt kérdés

1hónapja folyamatosan csökken a mennyisége, eddig még segített a sör, karamalz, teák, tojáslevest, most úgy látom már semmi! Homeó nekem nem használt! Akkora már a mellem, mint terhesség előtt, próbáltam ma fejni (lánykám nem igazán szopizik már, türelmetlen, hogy nem jön) és 10ml jött le a két ciciből!

4hós pici lány anyukája


2013. márc. 20. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos nem sok esely van ra. Probaltad mar a 7-7, 5-5, 3-3, 1-1 perces technikat Ez osszesen 35 perc fejes.

Sajnos nekem is, mikor eszrevettem, hogy fogy, mar semmi sem segitett, pedig lanyom meg igenyelte volna. Nagyon drukkolok neked!

2013. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
2013. márc. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Hasonló cipőben jártam mint te,csak nem kemem a stressz és idegesség maitt csökkent le a mennyiség. Lányom tüdőgyulladást kapott 5 hónaposan és kórházban voltunk majdnem egy hétig. A legfontosabb,hogy fejben tisztázd magaddal,hogy te szoptatni akarsz. Nem megy egyik napról a másikra. Több mint egy hétig próbálkoztam mindennel,már el voltam keseredve,de aztán mondtam,hogy nem adom fel. Elraktam a mérleget egy időre,a fejőgépet is(hiszen az nem annyira hatékony,mint a baba szopizása)

Fontos a szénhidrát bevitel: tésztafélék,krumpli,csoki(csodákra képes)

Sok folyadék: legalább 2-3 liter.

Én ezeket isom:ásványvíz,gyümölcslé,Karamalz sör és minden este egy pohár 100 %-os ananászlé.

Ha tudod szoptass gyakrabban,de semmiféle képpen ne görcsölj rá,ne idegeskedje,ne gondolj arra,mi lesz ha nem megy,csak csináld,ne nézd az órát,se a mennyiségeket,csak a kislányodra figyelj,hidd el,menni fog.

Kitartást én szurkolok neked,biztos vagyok benne,hgoy sikerülni fog!!!!! :)

2013. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Keveset pihentem, a 3. hó után feladtuk a szopit, mert mi is kínlódtunk csak a felpuhult cicivel. A biztonság kedvéért felirattam kezdő Milumil tápszert, amit pár nap után el is fogadott a picim.
2013. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Lehet növekedési ugrás. Nálunk egyáltalán nem akkor volt, amikor másnál általában, és attól, hogy nagy a cicid, ezek szerint még sincs benne elegendő tejecske, én is jártam így. Nekem a sűrített tej is segített, az is energia bomba. Lactinatal kapszula? Görög szénamag?
2013. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Én is így jártam,nekem sehogy nem sikerült újra nagy mennyiségeket "előállítani". Az első cumisüveg tápszernél sírtam. :) De már túltettem magam rajta,este tápszert kap,mert addigra tényleg nincs semmi tejcsi...az én fiam pedig nagyétkű :)Napközben általában elég a tej,de olykor pótolni kell.Ezért én már kóstoltatom vele az almát,barackot.Ma meg adok neki tejpépet. 3,5 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott,de utána már muszáj volt kiegészíteni.Remélem azért neked sikerül.Csak azért írtam,hogy esetleg mégsem,az sem a világ vége. :)
2013. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dorka6 ***** válasza:
100%
Legfontosabb, hogy ne keseredj el, biztosan van visszaút! Megpróbálhatnál minél gyakrabban, a baba igénye szerint szoptatni és hagyhatnád cumizni is a melleden! Közben naponta legalább hatszor-hétszer, amikor ráérsz (nem feltétlenül szükséges szopi után) próbálj mellmasszázst alkalmazni és utána vagy kézzel, vagy géppel fejni, ahogy Neked jobb! Ne keseredj el, ha először csak nagyon kicsi mennyiség jön, szép lassan növekedni fog! Jobb lenne, ha cumisüveg helyett inkább pohárból itatnád vele a pótlást. Az is nagyon sokat segít ha két szopi, vagy fejés között nem telik el 4 óránál hosszabb idő sem. A tejelválasztás fenntartásában nagyon nagy szerepe van az éjszakai szopiknak is. Talán 1-2 hét múlva jelentős javulást fogsz már érezni. Addig is sok erőt és sok sikert!
2013. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok biztatást! Egy héttel ezelőttig még 2szer tudott szopizni, azóta nem akar, néha rá tudom venni, de mivel nem jön a tejci neki igazán, feladja! Sajnos tejfehérje érzékeny úgy tűnik, ezért tápiból is speciálist ehet, én meg ugye amíg bármennyit is szopizik, semmit nem ehetek ami tejet tartalmaz (tejtől a felvágottig) Ma egész nap nem tudtam cicizésre bírni, próbáltam fejni este, 5ml a két ciciből! Vettem egy doboz Mecsek teát, ezt iszom most amíg el nem fogy, fejek sűrűn, hátha!
2013. márc. 21. 22:49
 9/11 anonim ***** válasza:
hát a legnagyobb gond itt az,h a baba be sem akarja már kapni,hiába írják neked,h szoptass gyakrabban,de ha a kicsi nem akarja??Én megértelek,voltam hasonló cipőben,a baba szopizása a mell elsődleges tejtermelő ingere,ennek hiányában van olyan mell,amit nagyon nehéz tejleadásra késztetni pusztán fejéssel,őszintén elmondom,rajtam a párom segített,h visszaálljon a tejmennyiség,utána elfogadta már a baba is,mikor ömlött a szájába a tej,csak ne cumisüvegből add a pótlást.mert az is megnehezítheti a visszaszoktatást
2013. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dorka6 ***** válasza:
100%
Ne add fel és ne keseredj el akkor sem, ha nem fogadja el a cicidet. Reménykedjünk, hogy a sok-sok erőfeszítésednek meglesz az eredménye. Akkor is vissza lehet hozni a tejtermelést, ha a baba nem szopizik. Ilyenkor jó ha mellmasszázs után legalább 10-szer tudnál fejni. Ne keseredj el, a tej mennyisége igaz lassan, de növekedni fog. Igyál annyit, amennyi csak jól esik és a fejéshez próbálj nyugodt körülményeket teremteni (halk zene, babára gondolás, a baba, vagy képének nézegetése, esetleg párod masszírozgathatja a hátadat is közben). A babát pedig nagyon sokat hordozd és ölelgesd, ringasd, tedd a meztelen mellkasodra és időnként próbáld felkínálni a cicit (talán nagyobb a siker, ha akkor próbálkozol, amikor a baba félálomban van), de semmiként sem erőltesd őt. A pótlást továbbra is próbálhatnád pohárból adni, később esetleg, ha már elfogadja a cicit, a "Szoptanít"-tal is meg lehetne próbálkozni. Nagyon sok erőt és kitartást kívánok! Minden csepp anyatej, amit tudsz adni a gyermekednek aranyat ér.
2013. márc. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!