Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák, aki járt...

Szoptatós anyukák, aki járt már hasonló helyzetben, vissza tudok térni valahogy a tápszerről anyatejre?

Figyelt kérdés
A kicsi lányom most 2 hónapos. Születésétől kezdve anyatejet kapott csak 3 hétig, első héten ugyan nem szokványos, de gyarapodott a súlya majdnem 100g-ot, második héten is rendesen de a harmadik hét után kezdődtek a problémák. Kicsi babám arca rettenetesen csúnya lett a kiütésektől és egyik napot szinte végig bukta miután megetettem. Nem is gyarapodott csak 80g-ot. Na ekkor teljesen kiborultam, mindenki csak azt harsogta milyen csúnya az arca, rossz a tejed, biztos allergiás rá, folyton a cicin csüng hát nem látod, hogy éhes a baba.Én akkor teljesen elveszítettem minden realitásom és tápszert adtam neki csak a kis csöppség ne éhezzen közben pedig bőgtem, hogy nem tudom a kisbabámnak azt adni ami a számára a legjobb.Azóta eltelt majdnem 1 hónap, minden nap azért adtam neki anyatejet egyszer, hogy ahhoz is hozzájuthasson ami az anyatejben van. Igaz most már kevés tejem van kb 60ml-t tudok lefejni, de ha meg nem fejem le vagy nem adom oda a picinek akkor meg kifolyik.Ebből gondolom, hogy termelődne talán rendesen és ha van még rá lehetőség vagy esély bármit megtennék, hogy elfelejtsük a tápszert.
2012. ápr. 13. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:
probald szoptatni minnel tobbet es ne foglalkozz ki mit mond... az en babam 4 hetes egesz nap szopizik fejem is neki a tejet de furdes utan o tapszert kap egyszer maximium ketszer egy nap,attol meg nem fog teljesen rakapni. te meg probalj minnel tobbet szoptatni es folyadekot inni sokat
2012. ápr. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Na ilyenkor vagyok teljesen kiakadva, hogy mi a bánatnak fizetik pl. a védőnőket! Neki - már ha értene hozzá - kellett volna elmondania neked, hogy semmi gond a kiütésekkel, normális, a te hormonváltozásaid - ami ugye ilyenkor teljesen normális - csapódnak le így a gyereken. Olyan pedig nincs, hogy allergiás legyen a gyerek az anyja tejére... Szopizni pedig azért akart folyton, mert pont növekedési ugrásnál voltatok - ez is teljesen normális.

A jó hír, hogy még az elapadt anyatej is visszahozható, neked meg van is valamennyi, tehát nem lesz probléma. Most pár napig cicin kéne lógjon a gyerek, amennyit csak lehet. Mindig szopival kezdjetek, hadd stimulálja a melledet - a tévhitekkel ellentétben a tej nem pihenőidőben, hanem szopi közben, a stimuláció hatására termelődik - és csak akkor adj neki tápszert, ha nagyon éhes marad. Inkább vállald be, hogy félóra múlva újra megeteted - hidd el, napok kérdése és visszaáll a kínálat a kereslethez.

Viszont: dobd ki gyorsan a mérleget, nem kell, sőt, nem szabad mérni egy egészséges babát, mert csak az anyuka kap frászt, másra nem jó. Amíg a babád viselkedése a megszokott, van napi 4-5 jó pisis pelus, addig nincs miért aggódnod.

El fogjátok tudni felejteni a tápszert, ne aggódj!

Ajánlom figyelmedbe egyébként a következőt: [link]

Sok sikert!

2012. ápr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!