Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ezért lenne most kevesebb a...

Ezért lenne most kevesebb a tejem?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam,szoptatom.

sajnos összeszedtem valami gyomorrontást vagy vírust vagy valamit és 3 napig beteg voltam,(hánytam és ment a hasam, és fájt is és rosszul voltam)de gyógyulóban vagyok.

és észrevettem hogy azóta kevesebb,sokkal kevesebb a tejem,

igaz ebben a pár napban alig ettem valamit ,lehet emiatt és a betegség miatt lett kevesebb?

eddig a kisfiam kibírt 3 és fél órát is két etetés közt,most 2 óránként kell adnom neki,éjjel is többször kel emiatt,és azt is észrevettem hogy nagyon puhák a cicijeim mintha nem lenne benne tej,legalábbis kevés,szopik után volt ilyen,de most meg mindig ilyen plötty,eszik a kisfiam mert büfizik is meg elvan de 2 óra múlva éhes.


bocsi a szóismétlésekért és ha hosszú lett,de kicsit ideges lettem e-miatt. előtte semmi baj nem volt,és azért tartok hogy a betegségem oka áll-e a háttérben ?!



2013. márc. 25. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Persze, a betegség okozhat ilyet, főleg, hogy alig ettél.

Viszont babád most azon van, hogy újra több tej terelődjön, ezért is szopizik gyakrabban (amellett, hogy lehet éhesebb is, mert kevesebb egy adag, amit ki tud szívni).

Viszont ne aggódj, csak szoptasd és egyél-igyál rendesen. Pár nap múlva jobb lesz, ha újra beáll a babád igénye és a tej mennyisége.

Jobbulást!

2013. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen nagyon megnyugtattál.

anyukám is ezt mondta hogy lehet ettől a fránya betegségtől lett kevesebb és hogy nem ettem sokat,le voltam gyengülve és eléggé hulla voltam pár napig,

de igyekszem behozni a lemaradást és próbálok enni.

2013. márc. 25. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem akadok ki a pontozáson, az végülis mindegy. Csak érdekelne, hogy aki lepontozta az elsőt, az milyen véleményen van, mert gondolom szerinte nem úgy van. De akkor hogyan? Csak kíváncsiskodom. Tényleg érdekel.


Engem levesz a lábáról a betegség, és ha nem eszem, akkor a tejtermelés is sokkal nehezebben megy.

Szerintem összefügg egyértelműen a betegséged és a tej mennyiségi csökkenése. S valóban az a legjobb, ha ilyenkor gyakrabban teszed cicire (de kéri is, ahogy írod), és így alakulni fog a dolog hamarosan.

2013. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

én zöldet kezecskét nyomtam nektek,

egyébként azon vagyok,hátha tényleg beáll újra a termelés!!

2013. márc. 25. 20:46
 5/5 xStefix ***** válasza:

Nem maga a betegség, a kevés étel vagy a levertség ilyenkor a legkritikusabb, bár ezek is nagyon beleszólhatnak persze. Hanem a folyadékbevitel!! Ha hánytál és hasmenésed volt, az önmagában is bőven elég ahhoz, hogy lemenjen a tej, mert nincs miből legyártani. Én így kerültem be 2 hónapja a kórházba, mert kezdtem kiszáradni.

Egyél, ahogy az étvágyad kívánja, pihenj, szedj probiotikumot és multivitamint, ha gondolod - és átmenetileg próbálj meg kb. 3 litert inni naponta. Később, ha nem esik jól ennyi folyadék, csökkentheted, de most kicsit több kell, hogy rendeződjön a folyadékháztartásod.

2013. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!