Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7-hetes babám amikor fent van...

7-hetes babám amikor fent van nagyon nyugtalan állandóan nyögdécsel valahogy nem tud szép nyugodtan bámészkodni és azt gondolom hogy szegény biztos nem lakott jól?

Figyelt kérdés
Pedig amúgy szépen eszik és jól alszik de valamikor még akkor is nyög nagyon aggódom vajon mi lehet a baja?
2009. szept. 18. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi baja nincs.Ha jól alszik,akkor ne aggódj.A nyögés az előkészítése a gőgicsélésnek.Még igen pici egy ekkora baba.Ha nem lakna jól,akkor nem nyögne,hanem sírna.
2009. szept. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Ezt könynen kiderítheted: Ha ilyenkor megpróbálod mellre tenni, de ő nem kéri, akkor tudhatod, hogy nem éhes. Ha meg rendszeresen szopni kezd, akkor ez az ok.

Egy idő után a pici megtanulja más módon is jelezni, hogy éhes, már nem elsősorban sír (szájnyalogatás, nyelvnyújtogatás, cuppogás stb.). Figyeld meg a babád viselkedését és próbáld meg kiválasztani az összetartozó babajelzés-anyaválasz párosokat, így fog szépen lassan fejlődni a kommunikációtok.

2009. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom, nagyon kétségbeejtő, hogy rád van bízva egy kis élet, aki tőled függ, és te nem tudod, milyen szükséglete lehet kielégítetlen, nem érted, mit akar.

Nyugodj meg! Vedd sorra: poci tele? pelus üres? Nem fázik? Nincs melege? A karodba vágyik?

Védőnőtök biztosan el tudja különíteni, hogy a hangját próbálgatja, vagy a hasa fáj (akkor sírna, mint a lánc).

Fura hangokat adnak ám ki! Mikor a kisfiam először kacagott, azt hittem, köhög és halálra rémültem, hogy megfázott, hogy valamit rosszul csináltam. Utólag elég vicces.

De arra következtettem, hogy a lényeg az, hogy bízz magadban!

2009. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!