Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sós anyatej? Lehetséges?

Sós anyatej? Lehetséges?

Figyelt kérdés
5 hónapos kisbabám van, 2 hetes kora óta csak a jobb mellemet fogadja el bárhogy próbálkozom. Ezzel nincs is gond gyönyörűen gyarapszik, jókedvű kicsi lány. De a minap fejtem a másik (bal) mellemet, mikor a férjem poénból megkérdezte, hogy megkóstolhatja-e az anyatejem? Mondtam hogy persze, enm zavar. Épp csak belenyalt, és csak nézett rám, hogy ez mitől sós? Én is megkóstoltam és tényleg sós volt, próbáltuk másik tálból is de ugyanolyan volt. Végül (ne nézzetek hülyének) megkóstoltuk a jobb mellemből is és ott rendesen édes volt. Mitől lehet sós a tej? És főleg csak az egyik mellemben?

2013. márc. 27. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt már sós ízű a tejem, mikor nem szoptattam.
2013. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem tudom,de kiváncsi vagyok a válaszokra.
2013. márc. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj! Ez így normális. A várandósság alatt a tejtermelő sejtek és a vérplazma között szabad az átjárás, többek között Na és klór, azaz a só és a víz számára is. A szülés után a sejtek szorosan összezárnak már nem átjárható a határ a só számára, ellenben a tej édes lesz a sok laktóztól (tejcukor)Ha nem szoptatsz, és lecsökken a tejtermelés, de még nem szűnt meg teljesen, a határ a sejtek között újra megnyílik és a tej újra sós lesz, pl. ahogy az előbb írta vki az elválasztásnál. Van még egy trükk, a két mell tejtermelése különböző, attól van tejed, hogy szoptatsz. Így arról a melledről, ahonnan szoptatsz, jó édes tejcid van, ahonnan nem szoptatsz, onnan elválasztod a babát és ott sós a tej. Ez teljesen rendben van így. Nagyon jó volt a megfigyelésetek!
2013. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:
Így van, az előző anyuka jól összefoglalta. :)
2013. márc. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :D
2013. márc. 28. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt hittem már mindent tudok a szoptatásról és tessék...Erről még nem is hallottam. Köszönöm, Kedves Kérdező és Válaszolók. Ma újat tanultam .
2013. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!