Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás és mell megereszkedé...

Szoptatás és mell megereszkedése - hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szoptatás közben a mell tulajdonképpen mitől ereszkedik meg? Ez ma került szóba és volt egy anyuka, aki azt mondta attól hogy a baba szívja így ő ezért nem engedi a babájának hogy a melléből táplálkozzon hanem lefeji a tejet és cumisüvegből adja neki oda és így feszes maradt a melle. De hát mellszívó esetén is ugyanúgy szívóhatás éri a mellet, nem? Tehát elméletileg akkor is meg kellene ereszkednie.. Nem értem hogy van ez, ti mit gondoltok?

2013. márc. 19. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazi IQ bajnok anyuka lehet. :)

Még csak nem is a szívástól ereszkedik meg, inkább a nagyobb súlytól, ami a tejjel jár. Így húzza.

Majd, amikor a szoptatás befejeződik, még inkább, hiszen kiürül, nem lesz, ami "megtartja"

Persze genetika, van, akinek amúgy is feszes marad, de ez más kérdés.

2013. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még egy gondolat. Általában az alapból nagyobb mell is jobban megereszkedik. Akkor is, ha az illető nem szoptatott. A gravitáció jobban húzza. Nem? :)
2013. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, hogy a mellszívó szívja, vagy a baba. Nemcsak ettől nyúlik, hanem attól is, hogy jojoeffektus van ott. Hol nagy, mert tele van tejjel, hol meg kicsi, mert nincs benne tej. Én hiába kentem, striás is lett, nem csak lógos :( 2.5évesem még 2szer cicizik, alváshoz. Most kb 75b, a szoptatást 85Cvel kezdtem, a terhességemet meg 70AAval. A nődokim azt mondta, hogyha abbahagyom a szoptatást, akkor nagyjából visszaáll, de ez kötőszövettől függ. Hál isten nem "estem szét", szóval van még remény. Olyan hetyke viszont tuti nem lesz, mint volt, de végülis vannak jó melltartók :)
2013. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes anyuka lehet...szoval mikor tele van,megnő,ami g szoptatsz.

Aztán üres lesz,de ha olyían a bőröd,akkor marad akkora mint volt,csak "üresen" és ettöl tünik lógósnak.

2013. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Igen, én is rácsodálkoztam arra amit mondott, ezek szerint csak a genetikának köszönheti hogy szépek maradtak a mellei szoptatás után is, nem pedig a mellszívónak.:)
2013. márc. 19. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyi a tejem, hogy napi 1 litert adok más babáknak. Tapasztalatom szoptatásban és mellszívó terén is bőven van. A mellszívó jobban "megnyújtja a mellet" munka közben mint a baba. Első gyereknél is ez volt, akkor nem ereszkedett meg a mellem, most a másodiknál nagyobb a súlyfeleslegem , lehet ezért, de látok némi hanyatlást.
2013. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!