Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet buta és hülye kérdés de...

Lehet buta és hülye kérdés de ha már kb 3hete nem szoptatok mert nincs tejem és kb 2naponta kb 40ml fejek ha elkezdem inni a teát fejek illetve szoptatok vissza jöhet a tejem?

Figyelt kérdés
sajnos a sok ideg a nem evés ivás hatására kb elment a tejem előtte jól lakott a baba plusz 100-120ml tudtam még abból a mellből fejni! tudnék valamit tenni hogy ismét legyen tejem?

2013. ápr. 2. 22:30
 1/7 kíváncsicska ***** válasza:
Visszahozható a tej, ha gyakran mellre teszed a babád (az én lányom 16 hós 2 hónapja nem szoptatom és még mindig van tejem), és akár a homeopátiát is igénybe vahatad ha hiszel benne a tea mellett.Az meg hogy nem tudsz fejni az nem jelenti azt hogy nincs, lehet csak annyi van amennyi a babának kell.De azt derítsd ki a babád elfogadja-e még a cicit, mert lehet már nem kell neki 3 hét után.Mennyi idős a babád?
2013. ápr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád?

Érdemes próbálkozni, ha komolyan gondolod. Ha elfogadja a babád a melledet, akkor minden etetésnél szopizzon, majd próbálj meg fejni. Csak rendszeres szoptatással/fejéssel tudod szaporítani a mennyiséget, de ha még van valamennyi tejed, akkor jók az esélyeid.


A kérdésed pedig sem nem buta, sem nem hülye.

2013. ápr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A baba még pici 5hetes! A mellem elveszi csak hamar sír mert nem úgy jön mint a cumisüvegböl! Mindenben próbálok hinni mert szeretném szoptatni! Csak sajnos apával vita vita hátan aztán hogy nem eszek iszok minden! De elhatároztam vége megnyugszom és nem érdekel már semmi csak a baba és neki pedig a tej kellene! Homeopátiás gyógyszertből mi?
2013. ápr. 2. 22:53
 4/7 A kérdező kommentje:
ja és igen van tej a mellemben mert megnyomom és folyik csak kevés és nem szeretném ha az a kevés is eltűnne! már az elég lenne ha napi 1-2etetést ki tudnék váltani anyatejjel!
2013. ápr. 2. 22:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Öt hetesen még semmi de semmi nincs elkésve:)! Főleg, hogy még van tejed:).

Ha elfogadja a melledet, akkor főleg "könnyű" helyzetben vagy, azt kell elérned, hogy ez így is maradon. Tedd sokszor mellre, akkor is ha épp nem éhes, "csak" szopómozgást végez, ez a komfortszopi nagyon- nagyon jó hatással lesz a tejtermelésedre. Legyetek sokat, rengeteget szoros testközelben, meztelenül bújjatok a takaró alá(így olyan hormonreakciók indulnak meg, amik benned a tejtermelésést felelős dolgokat mozgósítják, benne pedig a "szopóösztönt" keltik fel).

Ha tudod, a lefejt tejet, tápszert ne cumisüvegből add, vagy legalább egy részét, hogy a helyes szopási technikáját ne veszítse el a baba. Adhatod fecskendőből, kispohárból, ún. svéd itatópohárból, illetve nézz utána a a Medela szoptanítjának és a Calma nevű cumisüvegnek:).

És ha teheted, beszél IBCLC(!) szoptatási tanácsadóval, sokat tudna segíteni:).

2013. ápr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!szerintem is még simán megoldható,persze,ha a bab is akarja még,légy vele is türelmes,próbálkozzatok.nekem a szoptatáshoz kellett bimbókiemelőt használnom,lehet,h esetleg azzal is valamivel gyorsabban jön a tejecske,ha már megszokta a cumisüveget.a teán kívül az ételek is segíthetnek a több tejciben.nekem például a grízes tésztától majdnem szétdurrant,úgy megindította még akkor is amikor már teljesen beálltunk az ő adagjára.persze nem egy diétás kaja,de most nem az a legfontosabb :)sok sikert,majd írj,hogy álltok...
2013. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amiket előttem írtak, mind jó, nekem is nehéz volt az elején, én is ezeket csináltam, és bejött. kiegészítés: a szoptanít helyett használhatsz egy házi olcsóbb változatot is: gyógyászati segédeszköz boltban kapható etetőszonda vagy leszívócső nevű vékony cső, ezt bele egy kifúrt kupakú kis befőttes üvegbe, abba a lefejt tejet vagy ha nagyon végszükségesetben a tápszert, és úgy add, hogy közben szoptatod, és a cső végét a mellbimbóhoz teszed és úgy a baba szájába. Nekem 6 hétig csak 10-20 gramm tej volt egy-egy alkalommal, de mindig így adtam a tápszert, és 6 hét után kezdett több lenni. Még most is van, 13 hónapos korában :-)) és a görögszéna mag kapszula is segített, 1 hónapig napi 3x3, aztán 1x3
2013. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!