Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Buta kérdés! Terhesen mennyi...

Buta kérdés! Terhesen mennyi kólát lehet inni? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
Koffein allergiám van/volt amíg terhes nem lettem! előtte 2-3 korty kólától fulladtam nem tudom mi történt de nagyon megkívántam és nincs tőle bajom és most totál rá vagyok kattanva 3-4naponta iszom semmi mást nem kívánok de a kólát igen! kb mennyi az a mennyiség ami még nem árt?

2012. dec. 8. 00:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem naponta 2 deci simán lecsúszhat. Én általában csak hétvégén iszom.

Kévét is lehet inni, nem értem mért mondják egyesek, hogy a kóla árt.


Kétgyerekes 18hkm.

2012. dec. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
76%
Az ember örök rejtély. Csodálatos elme, végeláthatatlan lehetőségekkel. A határtalan misztérium végtelen körforgása.
2012. dec. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
En is erzekeny vagyok a koffeinre es mikor terhes voltam majd meg pusztultam a cola-ert! Egyebkent nem iszom mert kiugrik tole a szivem! Visszafogtam magam, hogy nem lehet de kozben majd meg vesztem erte. Egyik ismerosom mondta ha kivanod, igyal egy kicsit az nem fog megartani! Ugy is tettem. Vettem egy dobozos colat ezt meg eljatszottam vagy 2x es ennyi volt a cola utani vagyakozas. Irom meg neked a vorosbort. Nem iszom normalis esetben, de a vorosborert is odavoltam - s tudod megszoljak a kismamat...Ugy ittam, hogy baratokkal mikor senki mas nem latta...Nem sokat de eskuszom olyan jol esett! Szoval egy doboz col nem nagy mennyiseg de maximalisan kielegiti az igenyeidet.
2012. dec. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Annyi h ne víz helyett igyad rendszeresen. Én is nagyon kívánom meg jól esik néha csak nekem nagyon felpuffasztja a hasamat így csak nagyon keveset iszok belőle ha kívánom is. De sokan fognak azzal jönni h nem egyáltalán nem ihatod. De akkor jóformán semmit nem ihatnál amit a boltban leveszel a polcról mert elég elolvasni mi van benne. Mind káros de ha annyira káros lenne a terhességre a kóla mint mondjuk az energiaital fel kellene legyen tüntetve rajta. Szóval ne aggódj. Persze tényleg ne éjjel-nappal csak azt. Napközt belefér pár pohárral. :) Boldog babavárást.


28hkm

2012. dec. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
én inkább soha nem javasolnám. nem vagyok az a hatalmas egészség fan, de ha elolvasod az összetevőket,akkor a vízen kívül semmi természetes nincs benne... egy szintetikus vacak az egész, egészen biztosan a gyermeked szervezetébe is bekerülnek azok az anyagok! én legalább a terhesség idején hanyagolnám. ha fáradt vagy,egy gyenge kávé még mindig jobb,mint a kóla.
2012. dec. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Csatlakozom az utolsóhoz! Én 2010. februárban lettem terhes az első babámmal és bár előtte sok kólát ittam és imádom, azóta nem ittam egy kortyot sem (nem rég született a 2. babám). Pedig sokszor jól esett volna. De valóban, csupa mesterséges dolog van benne - szemben a kávéval! Próbálj inkább helyette valami vitaminban, ásványi anyagban gazdag dolgot enni!
2012. dec. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Én mindig azt mondtam, hogy ha kívánod, akkor nyugodtan. Persze, nem literszámra, de ha kb. kétnaponta megiszol 1-2 dl-t, semmi baja nem lesz a babádnak. Ennyi erővel, akkor tényleg szinte semmit nem ehetnél, majdnem csak azt, amit Te otthon a kertben termelsz, mert arról tudod, hogy micsoda. Egy csomó olyan dolgot megeszünk, ami nem feltétlen maximálisan egészséges, de nem zárkózhatunk burokba? Nem lehet folyton -főleg nem terhesen- csak vizen élni. Igyál meg egy két dl kólát, ha jól esik. Ne vidd túlzásba, de ha vágysz rá, és kívánod, akkor nyugodtan.
2012. dec. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Minimálisan szerintem is belefér. Én is kívántam. Ilyenkor megittam egy dobozos kólát, aztán el is múlt a kívánósságom. Káros dolog valóban, de nem rosszabb, mintha csokit ennél, vagy Mekis dolgokat vagy bármi hasonlót. Azok is beleférnek néha napján. Amúgy legalább annyira káros Pest forgalmas utcáin végigsétálni, azt mégsem tiltja meg senki.
2012. dec. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Én mindent ettem és ittam amit megkívántam terhesség alatt. Kólát előtte havonta egyszer ittam, de terhesség alatt napi szinten kívántam. Próbáltam eleinte kerülni,de mikor több óra elteltével már majd meg haltam ,hogy ihassak akkor feladtam.

Végül minden reggel ittam egy dobozosat ,ami jót is tett ,mert nagyon alacsony a vérnyomásom és a vércukorszintem is nagyon alacsony reggel így jót is tett a kóla. Ami furcsa ,hogy most szülés után már nem kívánom :)8 hetes pici anyukája

2012. dec. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Épp ez az h akkor semmit nem fogyaszthatnál ha abból indulunk ki miből van!!!!


[link]


Tessék induljatok ki ebből!!! Akkor miről is beszélünk??? Egy kis kóla semmivel nem tesz rosszabbat mint amit más tenne. A kávé is olyan dolog h az sem csak KÁVÉBÓL van. Abba is beletesznek minden marhaságot. Minden másba. Lehetne naphosszat sorolni miben milyen káros anyag van de felesleges. A gyümölcslevek is tele vannak ízfokozókkal, színezékekkel és egyéb gyönyörűségekkel mégse kérdezi meg senki h ihatja-e. Ami tényleg tilos pl az energiaital is azon fel van tüntetve. És igaza van az előttem írónak h akkor mást nem is ehetnél csak amit otthon magadnak készítesz legyen az hús, zöldség, gyümölcs.

Annyira kell odafigyelni h ne az legyen a napi folyadékbeviteled h csak kólát iszol de ha 1-2 pohár lecsúszik az ég világon semmi bajotok nem lesz tőle... :)

2012. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!