Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt ihatok bolti...

Szoptatás alatt ihatok bolti zacskós kakaót és ehetek "pick" szalámi félét?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 09:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%
Én pont úgy vagyok/voltam, mint a 8-as válaszoló. A Pick szalámit a mai napig nem bírja a babám, a tejeseket még mindig kerülöm.
2013. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 xStefix ***** válasza:
94%

Hát igen, a mi kh-nkban is bejött a dietetikus szülés után és elkezdte sorolni, hogy miket nem szabad enni szoptatás alatt.... Aztán én is mentem körbe az osztályon és mondtam a lányoknak, hogy ezt akkor gyorsan felejtsék el, mert nincs semmilyen tiltólista. Pedig én is diet-szakos vagyok. :)


Kérdező, a babádat figyeld, mert egyedül ő fogja neked "megmondani", hogy mire érzékeny. Ne mi vagy a védőnőd. Ha bármire gyanakszol vagy kétségeid vannak, akkor kicsi mennyiséggel tegyél egy próbát és hamar ki fog derülni, hogy van-e gond.

De próba nélkül, ilyen-olyan (nem létező) tiltások alapján helytelen rögtön kizárni adott ételeket. Sok-sok értékes tápanyagtól vonhatod így meg magad!

2013. ápr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
érdekes akinek nem tetszett a válasza a kérdező egyből lepontozta
2013. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
én nem pontoztam le senkit
2013. ápr. 6. 21:03
 15/22 anonim válasza:
100%
A védőnők szeretik egy kicsit túljátszani szerepeiket, (tisztelet a kivételnek). Persze, hogy lehet tejet inni, és szalámit enni. A túlzott óvatosság csak félelmet generál. Nyugodtan egyél-igyál.
2013. ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Édesanyám szavaival élve (28F) ami az anyának jól esik, az a gyereknek se árthat.

Természetesen ez nem vonatkozik az alkoholra és a dohányzásra.

Úgy gondolom, mint mindenben, itt is a változatos étrend (kicsit több zöldség-gyümölcsfélével) a megoldás kulcsa.


De próbáld ki, és ha bármi rendellenességet veszel észre, ne fogyaszd.

2013. ápr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 xStefix ***** válasza:
Nocsak, egy férfi, aki jól beszél. ;)
2013. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
37%

A minap beszéltem szintén babás szülőkkel és ők mondtak 1-2 hasznos dolgot:

Csípős, főszeres kajákat tényleg mellőzni kell, VISZONT ha a gyereknek rossz a hasa, akkor nem az az egyetlen megoldás, hogy mindent kihúzunk a bevásárlólistáról. Ők időnként éjszakára egy nagyon enyhe, picit cukros kamillateát készítenek a gyereknek. Ez nyugtat, el is telít picit és a gyerek hasának is jó, hiszen az anyaméhből kikerülve azonnal terhelve van a gyerek még nem száz százalékos emésztőrendszere az anyatejjel, nem árt néha egy kis pihi.


nekik bejött

2013. ápr. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 xStefix ***** válasza:
54%

"azonnal terhelve van a gyerek még nem száz százalékos emésztőrendszere az anyatejjel"


Nem! Az anyatej az egyetlen olyan táplálék, ami NEM terheli az emésztőrendszert!

Ellenben:

- igény szerint és kizárólag szoptatott babának felesleges külön inni adni. (Az anyatej innivaló is egyben.)

- ... sőt, káros is lehet, mert minden, ami nem anyatej, tönkreteszi az anyatejes bélflórát, ami viszont szabad utat nyithat a kórokozók előtt.

- a (finomított) cukrot, plusz cukrozást lehetőleg minden formában kerülni kell, nemcsak újszülötteknél, hanem az egész első életéveben. (Az anyatej pont annyi tejcukrot tartalmaz, amennyit kell.)

- a kamillatea valóban nyugtat, de mivel sokan érzékenyek a virágporra, pollenre, ma már ez is lassan allergén-számba megy. Nálunk pl. nem is nagyon javasolják kisbabák kezelésére, se belsőleg, se külsőleg.

- és ha már nyugtatás, az anyatejnél illetve szopizásnál megnyugtatóbb anyag és módszer nem nagyon van. :)


Azért, mert valamit sokan csinálnak, sajnos nem biztos, hogy automatikusan jó is.

(De tudom, hogy sokan nem osztják ezt a véleményt.)

2013. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%

Nagyrészt egyetértek azzal, amit írtál és én se azt javaslom, hogy toljál egy kis mákteát a gyereknek :-)


Az anyatej nyilván a tökéletes és teljes értékű táplálék a gyereknek. DE: az ő kis emésztőrendszere a születéséig egyáltalában nem csinált semmit, utána viszont non-stop kapja az anyatejet, ami elég erőteljes táplálék. Ez azért elég nagy ugrás, elég nagy terhelés (még ha nyilván kisebb is, mint bármilyen szilárd táplálék)


Valóban káros lehet a plusz ital és nem is szükséges. Ezért is írtam, hogy híg folyadékot szabad max adni. Ez aligha okozhat kárt.


A szoptatás pedig valóban nyugtat, de a gyerek nyugalmához erősen hozzájárul, ha kicsit a belei is megpihennek.


Illetve azért az se mellékes, hogy anyuka-apuka az éjszaka tudjon aludni néha 2-3 óránál többet is egy huzamban.


"minden, ami nem anyatej, tönkreteszi az anyatejes bélflórát"

Ez szerintem ebben a formában nem igaz.

2013. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!