Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt ihatok bolti...

Szoptatás alatt ihatok bolti zacskós kakaót és ehetek "pick" szalámi félét?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 09:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Kedves 20. Válaszoló! Már hogyne dolgozna az emésztőrendszere a babának a pocakban! Nyeli a magzatvizet, amit megemészt, kipisil...
2013. ápr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 xStefix ***** válasza:

Nézd, nem akarok kötekedni vagy tudálékos lenni, de úgy van, ahogy írtam. Én szakmailag is foglalkozom a szoptatással, úgyhogy nem a levegőből írom a dolgokat.


"az ő kis emésztőrendszere a születéséig egyáltalában nem csinált semmit"

De-de, jól írták, a baba emésztőrendszere már a pocakban is dolgozik, igen, nyeli a magzatvizet, amit feldolgoz, majd kiürít. Nem úgy működik, mint a születés után, de nagyon is működik!


"anyatejet, ami elég erőteljes táplálék"

Nem tudom, ezen mit értesz pontosan, de azt te is tudod, hogy az anyatej olyan összetételű, hogy MINDEN szempontból megfeleljen a babának. Szinte "készen" jut be a pocakba, alig van vele munka, azonnal lehet is beépíteni belőle a tápanyagokat. (Ezért is szopiznak az anyatejes picibabák gyakran.) Sőt, a tej még emésztőenzimeket is tartalmaz, amik a tejben lévő további anyagok felszívódását SEGÍTIK. (Ami nagyon nagy előny lesz majd pl. a hozzátáplálásnál is.) Vagyis pont úgy van kitalálva, hogy maximálisan KÍMÉLJE a babát, hogy minél több energia és idő jusson az emésztő- és immunrendszer érlelésére; amire ugye nagy szükség van ilyenkor.


"a gyerek nyugalmához erősen hozzájárul, ha kicsit a belei is megpihennek."

Ez a régi időkből származó tévhit(en alapszik), miszerint nem szabad túl gyakran szoptatni, mert akkor mindig le van terhelve a pocak. Ez butaság! Tudod, mi van, ha a gyomor éppen pihen? Először éhség, majd gyomorégés, mert a sav marja a gyomorfalat! A gyomornak pont az a jó, arra van szüksége, hogy mindig legyen benne valami, amit feldolgozhat, nem az, ha időnként üresen hagyják.

A belekről mondjuk ilyesmi nem mondható el, de mivel a gyomor folyamatosan kapja az utánpótlást, így a belek is dolgoznak. De ez nem baj! Gondold végig, egyébként sem úgy szólnak az (idevágó) 'egészséges táplálkozási' tanácsok, hogy pl. az étkezések között x óra szünetet kell tartani, mert az milyen jó - hanem úgy, hogy olyan táplálékokat érdemes fogyasztani, amik pl. kímélik az e.rendszert. Vagyis nem a szüneteken, hanem az étel milyenségén van a hangsúly!


"anyuka-apuka az éjszaka tudjon aludni néha 2-3 óránál többet is egy huzamban"

Ez a téma nagyon messzire visz, és igen, részben egyet is értek veled - bár szerintem ennek nem az a legfontosabb és főleg nem elsődleges módja, hogy a baba szopási szokásait "piszkáljuk meg". Tudod, számtalan (egyébként simán kivédhető) probléma fakadhat abból, ha belenyúlunk a természetes folyamatokba; márpedig az "éjszakázás" a kisbabás-szopis lét alapvető velejárója, akármilyen kellemetlen is néha. :) Most abba ne menjünk bele, hogy kinél hol van a határ, mert mindenkinél van valahol, de hidd el nekem, hogy ehhez a fajta létállapothoz is hozzá lehet szokni. ;) - Viszont van egy csomó olyan praktika is, amivel éppen elviselhetőbbé lehet tenni ezt az időszakot a szülők számára!


"minden, ami nem anyatej, tönkreteszi az anyatejes bélflórát - Ez szerintem ebben a formában nem igaz."

"híg folyadékot szabad max adni. Ez aligha okozhat kárt."

De, hidd el nekem, hogy igazat írtam. ;) Az anyatej több olyan összetevőt is tartalmaz, amik nagyon érzékenyek a környezet változásaira. Minden táplálék vagy ital, amit a baba kap, többé-kevésbé megváltoztatja a baba bélflóráját, ami viszont csökkenti az anyatej létfontos anyagainak a hatékonyságát. Pl. az sIgA, ami egy nagyon lényeges immunanyag és elsősorban a nyálkahártyákon képez védőburkot, szépen lemosódik a sejtfalról, bármilyen más anyaggal is kerüljön kapcsolatba. Ehhez már csak hab a tortán, hogy a baba bélfala kezdetben nem folytonos felszínű, hanem szószerint lukacsos; vagyis a potenciális kórokozók, allergének szabadon járkálhatnak át rajta - hacsak nincs ott az a bizonyos védőréteg... Gondolom, sejted, hogy ennek mi a veszélye.

Hát ezért írtam, hogy az anyatejen kívül nem kell más, sőt, hogy minden más KÁROS. Mert sajnos tényleg az!

2013. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!