Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg van, aki "programozott...

Tényleg van, aki "programozottan" szoptat? Pl 3-4 òránként teszi fel a picit, függetlenül attòl, éhes-e a kicsi?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 14:11
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
32%
A mi védőnőnk anno azt tanácsolta, hogy 3 óránként tegyem cicire a picit. Így fog kialakulni a rendszere. Ez persze nem azt jelenti, hogy a köztes időben tilos!!! Ha sír vagy nyugtalan, természeten meg kell próbálni a szoptatást, de ők sem vágynak arra, hogy fél óránként egyenek.
2013. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
41%

Hogy lehet függetlenül attól, hogy éhes e a kicsi?

Én az elején 3 óránként szopiztattam, majd áttért/ünk a 4 órára. De ez nem azt jelenti, hogy ha pl fél órával hamarabb megéhezik, akkor hagyom fél órát kétségbeesetten üvölteni.

Nem hiszem, hogy sok olyan anyuka lenne, aki "gépesítve" szoptat és nincs szíve meg füle.

2013. ápr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
23%

Régen mindenki programozottan szoptatott. Persze nem percre pontosan. S hidd el jobb volt!!!!

Sok minden miatt. A nagy gyerekeimet én is így szoptattam 20 éve. A kicsit az új módszer szerint. Hát ha mégegyszer kezdhetném biztos nem szoptatnék így! Csak kb. 3-4 óránként.

2013. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem jó ez a merev rend, a kicsik megszokják ugyan, hogy csak akkor lehet enni, de közben éhesek maradnak és ha növekedési ugrás ideje van, nem alkalmazkodik hozzá a tejtermelés és pótlásra kényszerülnek, már az első hónap vége felé, vagy később 2-3 hónapos korban. Az időre szoptató anyukák ekkor választják el a babájukat, mert azt hiszik, elapad a tejük. Bár nekem is mondták volna, amikor a babám pici volt, hogy tegyem vissza a mellemre, mert akkor lesz tejem, ha szoptatom! Amúgy a szoptatás nem egyenlő az etetéssel! Ha nem éhes a baba, csak komfortszopizik, néhány szívás után úgysem eszik már, csak cumizik, de ez jó neki, szükség van erre is.A rendre szoktatás nem a csecsemőkor feladata!
2013. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
44%

Én pont így vagyok. Igaz ikrekkel. (van 2 nagyobb is). De nálunk ha az egyik sír, (3-4 órákat tartják), akkor előszőr megetetm őt, majd azt is, amelyik még alszik, mert különban egybefolynának az etetések. Ettől semmi baja sem lesz a gyereknek.


Nem baj az, ha valaki 3-4 óránként szoptat. Egy jól evő, átlagos csecsemő úgyis 3-4 óránként éhezik meg. Mi ebben a furcsa?

2013. ápr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 xStefix ***** válasza:
67%

Azok közül szoptatnak így néhányan, akik csak evésre adják a mellet.

Bár egy újszülöttnek ez nagyon kemény dolog, mert ők még olyan piciket szopiznak, hogy jóval hamarabb megéheznek. Egy nagyobb, ügyesen szopizó baba már lehet, hogy kibírja 3-4 óráig is. De akkor ő csak eszik, amikor szopizik.


Akiket igény szerint és kizárólag szoptatnak, ők sokszor ennél gyakrabban szopiznak, főleg, ha cicimumusok. Ők nemcsak esznek, hanem meg is nyugszanak a szopival; erre pedig nem csak 3-4 óránként lehet szüksége egy babának. Sőt, ezt nem is nagyon lehet ill. nem nagyon érdemes ilyen módon direkt "programozni". ;)

2013. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
50%
Én vagyok az ikres. Azok az okosok, akik 0 %-ra pontoztak, sosoem láttak ikreket. Miért nyilvánítanak akkor véleményt? Képzeljétek, ikrekkek nem lehet nyugodtan babázni, nincs olyan, hogx csak ő, mert 2, azaz kettő gyerek van egyszerre... (plusz még egy másfél éves is). És igen, ikreknél mindent egyszerre kell csinálni, mert megőrül az ember. És igen, egyszerre esznek, egyszerre alszanak, ez van. 3-4 órákat bírnak ki, ha az egyik éhes, akkor eszik, utána jön a másik, ő is, akkor is, ha nem sír. Mi a probléma? Akkor a kedves, tapasztalt lepontozók írják meg, hogy ők hogyan csinálták az ikreikkel, gondolom, nekik az van, hogy ennyire tájékozottak........
2013. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 xStefix ***** válasza:
43%

Egy, nem mindenkinek van ikre. Kettő, az ikrek sem bírnak ki rögtön a születésüktől kezdve 3-4 órát. Vagy ha mégis, akkor ők a ritka kivételek, de biztosan nem az átlag.

Három, a szoptatás nemcsak etetést jelent. Mint írtam, sokan nem így kezelik az egészet, de a dolog természeténél fogva ez akkor is így van.


Az én fiam is normális, átlagos gyerek, de jópár hónapig nem bírt ki 3 órát szopi nélkül, max. éjszaka. Azért, mert én nemcsak evésre szoptatom.

De ez nem előírás, mindenki máshogyan csinálja. Csak mondjuk nagy különbség lehet a módszerek eredményességében.

2013. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 xStefix ***** válasza:
62%
De abban nyilván igazad van, hogy ikrekkel kicsit máshogy mennek a dolgok, hiszen ketten vannak egyszerre. Ha az ember nem akar szétfolyni, általában szükség lehet valamiféle szabályszerűségre, menetrendre, ami segít neked, hogy mindkét picit megfelelően gondozd. De, a szopis tanácsadók között pl. nem egy van, akinek szintén ikrei vannak és ennek ellenére is tudtak igény szerint és kizárólag szoptatni. (Vagyis nemcsak evésre.)
2013. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
62%

Anyám 3 óránként szoptatott, mert azt mondták régen. Aztán el kezdett apadni a tej, kihúzta 4 órát hogy majd telik, aztán elapadt...

Az anyatej a legjobban megemészthető táplálék, fél- 1 óra alatt kiürül a gyomorból, a tápszer tovább bent marad.

A baba akkor egyen és annyit amennyit szeretne!

2013. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!