Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit érdemes tenni, ha a baba...

Mit érdemes tenni, ha a baba elutasítja a kanalat? Üvölt tőle, utálja. Mindegy mi van benne. Ha éhes, inkább nem eszik így,6-7 óra után sem. Nem kicsi már,7 hónapos, és hetek óta csinálja.

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem érett meg a kanalazásra! Anyatejes? Tápszeres? Nem tudod legalább 1 hónapra felfüggeszteni a kanalazást?
2011. szept. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy fáj a foga?Vannak babák, akiknek nem lehet sehogy semmivel sem a szájukba nyúlni, ha fáj a kis ínyük!Esetleg próbáld meg, hogy be kened neki Dentonixal evés előtt (tudom, hogy evés után kell, de így lezsibbad neki), és ha így elfogadja, akkor meg van a megoldás! :)

Kitartás

2011. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 vagyok


Fogzás miatt is lehet valóban, bár ez sosem jut ilyenkor eszembe, mert szerencsére egyik fogát se szenvedtük meg. Mindegyiket akkor vettük észre mikor már kint volt kicsit.


Dentinox helyett inkább Dologélt javasolnék! Dentinoxot naponta csak 2-3 alkalommal lehet, viszont a Dologélt annyiszor kened amennyiszer igényli!

2011. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:58

Második vagyok!Köszi a tippet nekem is.Eddig még nem is hallottam a dologélről, így Nurofent adtam babámnak ha nagyon fáj neki, de ez sokkal jobb megoldásnak tűnik, mint gyógyszerrel tömni!!! :) Köszike

2011. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és az én lányom, akkor is nehezen kanalaz, ha mondjuk be van dugulva az orra, vagy épp kakilni kell.Ilyenkor mindig megvárom amíg ki jön aminek jönnie kell, ha pedig tele van a nozi, akkor ki orrsprézem..
2011. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eddig még soha nem volt sikered kanalazásnál? Mert ha nem, akkor hagyd a fenébe egy időre. Az én fiam 9 hónapos korában volt hajlandó először elfogadni a kanalat és nem öklendezni-hányni tőle. Ha viszont régebben már elfogadta, akkor valami változás lehet az oka, mint ahogy írták is : fogzás, betegség, stb. De ebben az esetben is érdemes pihentetni a dolgot, semmi baja nem lesz, ha egy ideig csak tejcsit/tápszert kap. Kitartás!
2011. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!