Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha volt valakinek tejláza,...

Ha volt valakinek tejláza, megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Szió nekem volt tejlázam, 3 napig bevolt duranva mind2 cicim , sajnos lázam is volt 2 napig és semmilyen gyógyszert nem kaptam amivel lehetett volna szoptatni mellette így hát a kislányomat egy hétig nem tudtam megszoptatni , így átértünk tápszere és cumisüvegre, utána mindenki mondta vissza tudtam volna hozni a tejem , viszont ha ráraktam a kislányom a cicimre már nem kérte

:(. Ez 6 éve volt :). Most második babóm várom és most már tudom mit kell tenni ilyen helyzetekben , jah ami miatt nekem bedurant az az hogy nem voltunk itthon és nem vittem magammal a mellbimbó védőm és mivel nekem kicsi a mellbimbóm csak azzal tudtam szoptatni .

2013. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19+5 hkm :)
2013. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem a 8.vagy a 9.napra lett tejlázam,irtóra bedurrantak a melleim és 40fokos lázam volt.Az ügyeletre mentem,a doktornő és az asszisztens nő maszírozták két oldalról,kaptam lázcsillapítót,tanácsokat,többé nem fordult elő.De akkor iszonyatosan fájt.
2013. ápr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kb egy hetes volt a lányom, amikor bedurrantak a cicik, (meg kb 40 fokos lázam volt,) de leginkább csak az egyik, a másik kevésbé. nekem azt mondták, algopirint lehet rá szedni, mást nem nagyon. borogattam (nekem a melegborogatás esett jól, így azzal), masszíroztam, egy-két nap alatt elmúlt, de szoptattam közben ugyanúgy, hiszen a tej miatt van :) állítólag káposztalevél jó rá.

ja, nem ment el a tejem egyáltalán, de több pózban szoptattam, hogy rendesen tudjanak ürülni.

2013. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
22%

Nekem a lányommal 3x volt elzáródásom. Ez ugyan még nem mellgyulladás, de így is elég kellemetlen volt. Minden alkalommal az volt a gond (ami mindig), hogy nem ürült "időben" a mellem, túlságosan feltelt, így elzáródott egy tejcsatorna.


Kérdező, valami konkrétra is kíváncsi vagy?

2013. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező,ha bármilyen kérdésed van vagy csak bizonytalan vagy xStefix-től betyár jó tanácsokat kaphatsz!!!!Nem tudom ki a csaj,de nekem nagyon nagyon sokat segített különböző dolgokban.Még mindig iszonyú hálás vagyok neki.Egy alkalommal ő segített,hogy ne nyúljak a tápszerhez és még 3 hónapig tudtam szoptatni.!!!!Benne tényleg megbízhatsz.

NEM érdekel,ha bárki negatívan nyilatkozik a kiírásomról!!!Magasról teszek rá!!!!xStefix már bizonyított!!!!!!!!

2013. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind hasznosak voltak és egyáltalán jó tudni, hogy nem vagyok egyedül...Illetve ebben az esetben nem is tudom mit kellene mondanom... :)

Nekem tegnapelőtt hajnalban kezdődött a baj, arra keltem, hogy nagyon fáj a cicim egy pontos és volt is ott egy hatalmas csomó. Masszíroztam, de nem tudtam tovább aludni sem. Aztán jött a hidegrázás és végül a majd' 40 fokos láz... :( Ezután jött a Panadol (mert azt mondta a háziorvos, hogy emellett a lázcsillapító mellett szoptathatok is) és az Amoxicillin, mint gyulladáscsökkentő. Bár eleinte a Panadol nem hatott, mert az egy gyengébb lázcsillapító, így miután este elaludt a kislányom, bevettem az erősebbet, ami mellett nem szoptathatok. Mire felkelt a leányzó, annak kiment a hatása, de levitte a lázam. Emellett folyamatos fejés és mellmaszírózás.

Most már láztalan vagyok, de rendesen megszenvedtem, de megérte! :) A lányomért bármit! :)

2013. ápr. 12. 13:56
 8/9 xStefix ***** válasza:
41%

Kérdező, akkor ezek szerint már sikeresen túl vagy rajta. :)

Viszont, hogy a jövőben ez ne ismétlődjön meg, mindig figyelj oda, hogy ne teljen fel túlságosan a melled tejjel! Vagyis lehetőleg ne teljen el túl sok idő két szopi között, ne maradjon ki szoptatás. (Kivéve, ha a babád elkezdi átaludni az éjszakát - de ilyenkor pár napig szükség lehet az éjjeli kicsi fejésre, hogy visszaapadjon a tej.)

Illetve, ha még pici a babád, arra is figyelj még egy darabig, hogy alaposan, mindenhonnan kiürüljön a tej, főleg, ha nem szív olyan erősen, ügyesen. Ha egyszerre nem üríti ki teljesen a melled, akkor (rövid időn belül) nyugodtan tedd még vissza ugyanerre a melledre, hogy kiszívja a tej "végét" is. Illetve, ha gondolod, szoptass időnként többféle pózban, ez is segíthet. - Később, ha már profi szopizó lesz, nem kell erre külön is odafigyelni. A melled is megszokja majd az igénybevételt, bejáratódnak a tejcsatornák (csökken az elzáródás esélye) és a babád is hatékonyabban fog szívni.

Sikeres szopit! :)

2013. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első gyerekemnél volt tejlázam. Hidegrázással kezdődött majd nagyon gyorsan felment a lázam 39 fok fölé. Algopyrint szedhettem rá, melegítettem , maszíroztam és többféle pózban szoptattam, hogy mindenhonnan ürüljön a tej. Hamar elmúlt és azután többé nem volt ilyen. 3 évig szoptattam a lányom, 2,5 évig a fiam, bár ő most 3 évesen visszaszokott a pici születése után,így nem kell fejnem és garantáltan mindig kiürül a mellem. :)
2013. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!