Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadt a tejem. Rossz anya...

Elapadt a tejem. Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
2. hónap után egyszerűen elapadt. Addig is nagyon rossz volt, gyakran nem volt elég, de utána egyszerűen elapadt. Próbáltam sok mindent, állandóan ittam laktoherb teát, próbáltam azt, hogy akkor csak cicire teszem a babát, hátha megindul az, de sajnos nem (kitartóan próbálkoztam). Elmentem orvoshoz, de mint kiderült, lelki okai vannak. Most tápszeres a babám, de állandó jelleggel megkapom idegen emberektől, hogy biztos az én hibámból apadt el, miféle anya vagyok én. Miért miféle vagyok? Nem érzem magam hibásnak, nem tehetek róla.
2013. ápr. 11. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
az idegen emberek tehetnek egy szívességet és befoghatják. Mi az, hogy lelki oka van, ne vicceljenek. A sok folyadék, pihenés ha nem használ, akkor add a tápot lelkiismeret-furdalás nélkül, hidd el, nagyon sokan tápoznak, remek tápok vannak, ennek semmi köze ahhoz, hogy ki milyen anya.
2013. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya. Kit érdekel más mit mond?
2013. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Idegen embereknek semmi köze hozzá, hogy szoptatsz vagy nem szoptatsz. Ne beszélj velük erről a témáról. Ha meg rákérdeznek, akkor mond hogy szoptatsz és a probléma megoldva. :)És a kérdésedre válaszolva, emiatt természetesen senki sem rossz anya.
2013. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenki tud szoptatni, ezt el kell fogadni. De sajnos vannak olyanok, akik ezt nem hiszik el, őket le kell pottyantani magasról. Te tudod, hogy mindent megtettél, úgyhogy ne legyen lelkifurdalásod. Hidd el, hogy pár hónap múlva a kutyát se fogja érdekelni, hogy szopizott-e vagy tápszert kapott...
2013. ápr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy rossza anya ettől! aki mást mond tehet egy szívességet! Nekem 3 hónapig volt tejem, de egyre kevesebb, 6. héttől már pótlás kellett, utolsó 1-2 hétben napi 10-20 ml-t tudtam összefejni, de még akkor is fejtem mert az is valamennyi. Amúgy nekem a beindulás sem volt egyszerű, nekem nem volt olyan, hogy tejbelövellés, 6 napig semmi tejem nem volt, utána szép lassan lett, de mint írtam csak 6 hétig volt elég. Pedig mindent csináltam, ittam napi 3-4 litert (amúgy is iszok ennyit), mellre tettem, plusz fejtem, ittam különböző szoptatós teákat, szedtem More Milk kapszulát, csináltam a szaporító fejést, de semmi nem segített. Valószínűleg azért nem is lett tejem, mert én a szülés után 5 napig semmit nem tudtam aludni, nagy trauma volt számomra, onnan meg már a fáradtságtól nem tudtam aludni, szóval ki voltam teljesen készülve fizikailag. Egyébként pedig nem, nem mindenki tud szoptatni, vagyis nem mindenki tud úgy szoptatni, hogy csak a tej elég legyen a babának.

Az idegen emberekkel meg ne törődj. Ha úgy egyszerűbb mondd azt hogy persze, szoptatsz. De azt sem értem, hogy idegen emberek egyáltalán hogy merik feltenni a kérdést, senkinek semmi köze hozzá.

2013. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából nagyon zavar a dolog, de már tényleg nem tudok mit csinálni. Én is tudom, hogy van ilyen (akkor is tudnám, ha nem velem fordulna elő), nem értem sokan miért nem hiszik el. Ilyeneket mondanak, hogy: biztos azért nem szoptatok, mert félek, hogy megereszkedik a mellem! Pedig ez már ott sem igaz, hogy nem magától a szoptatástól ereszkedik meg egy nő melle szülés után, a testnek egy gyermek kihordása is elég nagy teher, utána a szoptatás már szinte semmi. Bármit mondok, nem hiszik el. Hogy én csak kitalálom, hogy lelki okai vannak... persze már én sem törődöm az ilyen emberekkel, csak így visszagondolva mégis csak rosszul esett az embernek, ezért írtam ki a kérdést. Mindenesetre köszönöm szépen a biztató szavakat!
2013. ápr. 11. 14:29
 7/9 xStefix ***** válasza:
59%

A lelki okokat megpróbáltad megoldani? (Gondolom, igen, de sikerült is?)

Felkerestél szoptatási szakembert?

2013. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A stressztől tényleg csökkenhet. Amit tehetsz hogy kiderited mitől van. Sokan a nulláról hozták vissza a tejet.
2013. ápr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, csak annyit még, hogy én idegileg rámentem arra, hogy állandóan próbálkoztam szaporítani, meg az elapadás után egy ideig még visszahozni a tejet. Én szülés után nagyon fáradt voltam, eleve 5 napig nem tudtam aludni szülés után, annyira sokkoló és rossz élmény volt, hogy nem tudtam feldolgozni nagyon sokáig, csak pszichiáter segítségével kb. 1 év alatt, szóval eleve nagyon fáradt és kimerült és sokkos voltam, ez otthon csak fokozódott, valószínűleg ezért volt kevés a tejem, és erre tett rá még hogy a szoptatás miatt idegeskedtem, én is elhittem eleinte hogy ettől hogy tápszert is kap a babám már nem vagyok jó anya, és teljesen kikészültem idegileg, ezt is pszichiáter segítségével tudtam helyretenni nem kevés idő alatt. Úgyhogy most megfogadtam, hogy a 2. babánál nem fogom stresszelni magamat egy percig sem, nyilván ésszerű keretek közt megteszek mindent, hogy legyen tejem (iszom-eszem eleget, mellere teszem a picit vagy fejek, iszom a szoptatós teát, stb.), de ha ezek ellenére sem lesz elég, akkor hónapokig nem fogom stresszelni magamat miatta, annyit nem ér az egész, persze, fontos az anyatej, de az is fontos, hogy a gyerek ne egy teljesen idegbajos, kikészült anyukát tudjon maga mellett.

Aki meg azt mondja, hogy a lelki ok megoldása megoldja a szoptatási problémát, annak csak annyit mondok (és abszolút nem rosszindulattal, csak hogy belegondoljanak, hogy ez nem is olyan egyszerű dolog), hogy sokszor a lelki okok felderítése és főleg a megoldása hónapokig tart (mint nálam is), és annyi idő után már nem lehet tejet visszahozni, ez a szakértők szerint is csak bizonyos időn belül lehetséges.

2013. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!