Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3oránkénti szoptatás, de...

3oránkénti szoptatás, de honnan számolva? A szoptatás befejezésétől kell "számolni" a 3orát vvagy mikor elkezdem szoptatni?

Figyelt kérdés
pl ha 7kor elkezdek szoptatnni,fél 8ig akkor a következő 10kor kezdődjön vagy fél 11or?
2013. ápr. 14. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A szoptatás kezdetétől kell számolni.
2013. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kösz a gyors választ :D
2013. ápr. 14. 11:21
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Igény szerint szoptass, ne csak 3 óránként.

Különben el fog menni hamar a tejed és a gyermekednek sem jó, ha sírni hagyod csak azért, mert betartod ezt a babonát.

Nem ettől fog fájni a hasa.

2013. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Persze, tömje csak be a száját cicivel ha sír!? Egyáltalán nem ez a megoldás, és az igény szerinti szoptatás sem arról szól, hogy ha sír akkor szoptasd meg. Csak sokan így értelmezik, mert könnyebb nekik ez, mint kideríteni, hogy mi baja a gyerek! Nem véletlenül van, hogy egyre több orvos ajánlja ismét a 3 óránkénti szoptatást.
2013. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Én 2 óránként szoptatom6szoptattam a babámat 4 hónapos,még most is néha.A kórházban volt egy Anyuka aki egész nap szoptatta a kisfiát,de komolyan,amint nyikkant egyet a baba már szoptatta is.
2013. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de igazábol az első válaszolon kivül egyikőtök sem adott választ a kérdésemre
2013. ápr. 14. 12:24
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Szia!Én mindig onnan számoltam amikor befejezte.Lehet ezért engem megköveznek de én nem igény szerint szoptattam,hanem 3 óránként az elején,mivel a pici pocijának meg kell emésztenie az anyatejet!Pl:óránként rárakod akkor csak rátöltöd a kezdetlegesen megemésztett tejre a következő adagot.Pihennie kell a pocaknak!Ja és nem hagytam üvölteni,nem ordított,mielőtt még beleköt valaki:)!De ez nem szentírás,ezt én így csináltam,ki kell tapasztalni mit és mennyi időt bír ki a pici!Julcsi
2013. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

A kezdetétől kell szánolni.


Amúgy én is azt mondanám inkább, hogy igény szerint, de te tudod. (És igen, ha pici sír, jó neki ha cicit kap, nyugtatásra- ilyenkor nem szívja csak nyammog-, éhségcsillapításra, szomjúságra. sok mindenre szolgál)

2013. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A kezdetétől kell számolni, ha tényleg számolni akarod, és ha ez így jobb nektek.

Sokaknál ettől nincs elég tej, ezért javasolják főleg az elején az igény szerinti szoptatást. Lehet, hogy fárasztó, de van, akinek így kell.

Az anyatejet nagyon hamar megemészti a baba. Ha óránként szoptatod, akkor ne félj attól, hogy rátöltöd a kezdetlegesen megemésztett tejre a következő adagot. Nekem is ezt mondta az orvos, hallgattam is rá, és kellett is tápszer, mert nem volt elég tej. De aztán ahogy elkezdtem igény szerint szoptatni, egyre több tej lett és el tudtuk hagyni a tápszert.

2013. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Elképzelem ahogy állsz a gyerek mellett stopperral:) A lányomat a kórházban olyan sűrűn szoptattam ahogy bírtam, lett is tejem rendesen. Egy másik csaj csak tömte a szájába a cumit hogy hagyja aludni. Ez a 3 órás kivárás régi és rossz módszer, el kéne olvasni az LLL oldalát.
2013. ápr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!