Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Befelé forduló mellbimbók,...

Befelé forduló mellbimbók, esélytelen a szoptatás természetes úton. Milyen mellszívót próbáljak hogy legalább üvegből tudjon anyatejet enni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem, dehogy lehetetlen!

Csak az elméletet tudom, fejőgéppel ki lehet fordítani, és aztán kell a baba szájába adni, és később már úgy is marad (mármint kifordulva), a gyakorlati részéhez keress fel szoptatási tanácsadót, ha lehet még terhesen, ős segítenek mindenben!

www.lll.hu

www.ibclc.hu

2013. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

nem esélytelen! próbáld ki ezt:

[link]

2013. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:
94%

Nem tudom, honnan származik ez a gondolat, de nem így van!!!

Ezt olvasd el:

[link]


Még annyit a cikkhez, hogy legújabban már nem is annyira a bimbókiemelő használatát javasolják, hanem a mellrehelyezés technikáján van a hangsúly, amikor majd megszületik a babád. Ha mindkét melled érinti a probléma és úgy véled, nem nagyon tudod sehogy kiemelni, akkor mindenképp kérj szakmai segítséget, akár előre is!

2013. ápr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Medelánál is van bimbókiemelő, szerintem egy próbát megér.

[link] Ha még nem szültél, a 34. héttől ajánlja a használatot. Nem használtam, nincs szükségem ilyesmikre, de attól másnak még segíthet. Mellszívót én elektromosat ajánlanék.

2013. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan befelé forduló mb-m van, hogy ihaj. 14 hónapi szoptatás után is az egyik még mindig visszamegy a vackába szoptatás után 1-2 órával. A tej sem szétszórt kivetzető nyílásokon jön, hanem egy középső "repedésen".

Az elején a poklot jártam meg, olyan sebes lett, hogy évek múltán is látszódnak a hegek, de megérte, két évig szoptattam a fiamat. 7 évre rá újra szültem és minden kezdődött elölről, talán egy kicsit gyorsabban túl voltam a nehezén, de a sebek újra jöttek. Miután megedződtek, kifordultak, akár egy kamiont elhúzok velük. Ne add fel!

Nálam bevált:

-Amikor már olyan sebes volt és vérzett, hogy a gyerkőcöknek sem kellett a cici, akkor elektromaos Medela cuccal fejtem 4-5 napig. Rendszeresen 3 óránként fejtem mindkettőt, 7-7-5-5-3-3 percig. Úgy beindította, hogy régen is és most is anyatejleadó vagyok. Amikor javult a helyzet simán elfogadták a cicit.

-A fiam elfogadta a bimbóvédőt, a lányom nem. Nem azt mondom, hogy azzal nem fájt de jobb volt , mint nélküle.3 hónapos volt, mikor pár napig bimbóvédővel kezdtem az etetést, majd 1-2 perc múlva levettem, és anélkül folytattuk, majd teljesen elhagytuk.

2013. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aventnek van mellbimbo kiemelo gepe. A terhesseg alatt el kell kezdeni hasznalni es mire szulsz kifordul. Baratnom megvette, nekem nem volt ra keretem. Fiam nem fogadta el a bimbovedot. Avent elektromos mellszivot vettunk es hidd el a legrosszabb amin gondolkozol az ez...

Ezert lepontoznak de sebaj. 3 honapi fejtem mindennap minden etkezeshez 2 es felorankent meg ejjel is fel kellett keljek, hogy mire fiam kel addigra legyen teje es ne legyen huto hideg es melegitett az anyatej. Szornyu faraszto. Igy egy etetes ejjel is minimum egy masfel ora (a ket es feloras idokozbol) mert fel ora mire lejon 15-15 perc mellenkent minimum akkor mig megeszi nalunk 15-20 perc volt, aztan bufiztetes volt hogy rogton bufizett de volt hogy fel oran keresztul massziroztam ki belole, aztan pelenkazas ha kell, es utana elmosni a mellszivot uveget, hogy a kovetkezo idopontra osszekeszitve alljon...

Ezt nagyon nagyon gondold at hogy fejef es ugy adod... Agyon bonyolitod az eleted arrol nem beszelve higy szamold ki mennyi ido marad a haztartasra... Semmi! Inkabb merlegeltem hogy fott kaja vagy alvas.. Alvas mellett dontottem egy.honapig csak szendvicsen eltunk! Ezt ne probald ki. Mi most varjuk a masodik babankat, ha torik ha szakad akkor is cicizni fog! Vagy vedovel vagy nelkule de en ezt nem csinalom megint vegig. Lelkiismeret furdalasom volt mert 3 honaposan orvosi utasitasra kellett elapasztani a tejem. Lepten nyomon elajultam a faradtsag miatt. Mondtak hogyha ne adj.isten a gyerekkel a.kezemben ajulok el brutalis kovetkezmenyei lehetnek.

2013. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A Lansinoh-nak is van bimbókiemelője. Amikor a szoptatáshoz karodba veszed a babát az egyik kezeddel néhány pumpálással kiemeled a bimbód és a baba rá tud harapni. Ne add fel!

http://www.youtube.com/watch?v=3T-pm7WoxdI&feature=youtu.be

2013. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!