Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt, szoptató anyukák,...

Tapasztalt, szoptató anyukák, mikor várható, hogy egy baba mondjuk 1 x kel már csak fel szopi miatt?

Figyelt kérdés

Tudom később más dolgok is megzavarhatják, fogzás, szeparációs szorongás, szomjúság, félelem sötétben...de mondjuk a mi esetünkben az éjszakai 2-3 kelés, mikor csökkenhet 1-re?

Most lesz fiam hétfőn 6 hós, általánosságban 2 kel, néha 3, nehezebb időszakjaiban volt 4-5, de ezek csak max pár napig voltak. Első baba, nem tudom vajon mikor kezdenek jobban aludni. Tudom vannak, akik kezdetektől jól tudak, de ő éhes éjjel is, és felkel kajcsizni, ami nekem nem gond, csak érdekel, mikorra csökkenek az éjszakai szopik,



2013. ápr. 18. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Meg nem tudnám mondani!

Lányom 4 hónaposan már nem kelt éjjel, de ő előtte is max. csak 1x. Unokaöcsém meg másfél éves koráig ébred éjjel és enni kért...

Szóval ez teljesen változó!

Ha ő ilyen többször kelő baba, akkor várhatóan még lesz pár kialvatlan éjszakátok egy darabig.

2013. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 1 éves koráig 3 óránként kelt cicizni, ezután szoktattam le, mert már nem bírtam a kialvatlanságot. Volt pár húzós éjszakánk amíg leszokott, de azóta átalussza az éjszakát. Szerintem légy türelmes, még picike, csak 6 hónapos!
2013. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Babája válogatja. Én 10 hónaposan, mikor már rendes vacsorát kapott, úgy döntöttem, hogy nem szoptatom meg éjjel. És utána (pár nehéz éjjel után) már max. inni kelt :)


Tényleg pici még!

Kitartás!

2013. ápr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az enyém 7 hónapos, alapjáraton úgy működik, ahogyan a Te babád. :D Pár napja csak 1x kel, de nem akarom elkiabálni....:D
2013. ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Az én babám most 3 és fél hónapos és már másfél hónapja teljesen átalussza az éjszakát. Este 9-től reggel 7ig :)
2013. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves koráig 2-3x kelt, amit addig bírtam. Akkor láttam már annyira értelmesnek, hogy elkezdük "megbeszélni", hogy esti szopi után nyugodtan átjöhet éjjel, de cici már csak reggel lesz, ha kisüt a napocska, mert anya is és a cici is fáradt, pihenni kell. Pár éjjel volt tiltakozás, akkor simogattam, adtam neki vizet, elmondtam amit este(pihennie kell a cicinek meg anyának is, majd ha kisüt a nap akkor lehet szopizni...), utána már nem is kérte, csak átjött ha ébredt.
2013. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
az első kislányom 2honaposan már simán végig aludta.a második most 3honapos és még mindig 2-3szopizik.még családon belül is ennyire változó:)
2013. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kislányom 6-8 hetes korától egyszer kelt, egészen úgy 9-10 hónapos koráig.onnantól szép fokozatosan átaludta az éjszakát. 17 hónapos koráig szopizott. Most 20 hónapos, minden éjszakát átalszik azóta is. Szerencse kérdése, tényleg nem lehet ezt megmondani.
2013. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ez minden babánál más, de nagyban függ a súlyától.
2013. ápr. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az enyém 5 hónapos, majdnem 9 kg és egyszer azért eszik éjjel. (3-4-5 körül,ez változó)Hogy függ a súlyától?

Egyébként szerintem megpróbálhatod 1re csökkenteni az éjjeli evést.Nekem volt olyan,hogy kétszer kelt mostanában,de csak az egyiknél volt éhes.Amúgy cumi adtam neki,kicsit kivettem és már aludt is tovább. :)

2013. ápr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!