Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt, szoptató anyukák,...

Tapasztalt, szoptató anyukák, mikor várható, hogy egy baba mondjuk 1 x kel már csak fel szopi miatt?

Figyelt kérdés

Tudom később más dolgok is megzavarhatják, fogzás, szeparációs szorongás, szomjúság, félelem sötétben...de mondjuk a mi esetünkben az éjszakai 2-3 kelés, mikor csökkenhet 1-re?

Most lesz fiam hétfőn 6 hós, általánosságban 2 kel, néha 3, nehezebb időszakjaiban volt 4-5, de ezek csak max pár napig voltak. Első baba, nem tudom vajon mikor kezdenek jobban aludni. Tudom vannak, akik kezdetektől jól tudak, de ő éhes éjjel is, és felkel kajcsizni, ami nekem nem gond, csak érdekel, mikorra csökkenek az éjszakai szopik,



2013. ápr. 18. 20:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, szerintem sem a súlytól függ. Az én fiam 6 hósan 9 kg volt, és 3 óránként kelt 1 éves koráig, utána leszoktattam.

Annak a válaszadónak akinek 3 és fél hósan (bibibí) nem kel másfél hónapja a babája, imádkozhat hogy így is maradjon (de nem fog).

2013. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszi csajok a válaszokat! persze tudom pici még, nem is gond, kelek én és nem akarom leszoktatni vagy ilyesmi, csak érdekelt..gondoltam, hátha a hozzátáplálással majd változik pozitiv irányba, tehát kevesebbszer kel..stb.

nem cumizik az enyém és eddig nem is kapott semmit anyatejen kívűl, vizet sem.. meg nem is akartam ilyen-olyan trükökkel leszoktatni, egyenlőre szeretném, ha maga hagyná el, a beavatkozásom nélkül..

amúgy 2-3 hósan volt nálam is hogy egyszer kelt..de egyébként én is kívánom hogy így maradjon, mert a környezetemben a jó alvó babák is később időszakokra "elromlottak", épp a fent említett okok miatt...nekünk, sokszor kelős babák anyukáknak sztem ezek az időszakok, már szinte meg se kottyanak, hisz alapból sokszor kelünk..már nem is tudom felkelés nélkül tudok e egyben 5 órát aludni..:-) mert amikor nem kel akkor is felriadok 2-3 óránként :-D

amúgy szerintetek, ha már kap pl. gabonapelyheket majd, az letelitheti majd?

amúgy 3570-el született és most 8 kilún felül van.

2013. ápr. 20. 10:25
 13/16 A kérdező kommentje:
"eltelítheti"
2013. ápr. 20. 10:26
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hós korától lecsökkent.

Kb. 10-kor megetetem (anyatejes), és reggel 7-8-ig durmol.

2013. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem este mindig kevesebb tejem volt mint reggel. amikor este már mást is kapott jobban aludt. kb 10 hosan vegigaludta az ejszakat.
2013. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is telítheti majd. Hát úgy függ a súlytól (nem mondom, hogy minden esetben), hogy ha nagy a baba, akkor hamarabb éri el, hogy kevesebbszer éhezik már meg, mert fejlettebb eleve. Arra gondolok, hogy átlagon felüli a nagysága. A jó alvó baba, akiről írtak: szerintem nem biztos, hogy elromlik az alvása, max. majd nagyon sokára. Lehet, hogy ő is fejlettebb. Az enyém is jó alvó volt mindig, majd csak 16 hósan kezdett el kelni éjjel 1-2-szer, de nem éhség miatt, hanem félt valamitől, azt hiszem. Most meg jönnek az őrlőfogai, tehát pár hónapja ez van, de azelőtt sose volt ezzel probléma. Miért kell azt gondolni, hogy mindenképpen rájár majd a rúd arra, akinél eddig jól aludt a baba? Van ilyen is.
2013. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!