Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abbahagytam a szoptatást, de...

Abbahagytam a szoptatást, de sok tejem van. Mit csináljak, hogy elapadjon?

Figyelt kérdés
Kicsit fejtem, masszíroztam, hűtöttem, de még mindig be van durranva.
2013. ápr. 23. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt az első héten, fejtem de mégis bedurrant elég durván. Én azt csináltam h egyszer kifejtem teljesen, utána kevesebbet mindig...Aztán 2 hét után el is apadt. Én nem hűtöttem, csak minden este kifejtem belőle egy picit. Ha nagyon bedurrant akkor többet. El is apadt!
2013. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy clostilbegyt gyógyszert kezdtem szedni, aminek a leírásában az szerepel, hogy a "kóros" tejelválasztást is segíti... Akkor ne aggódjak, hogy be vagyok durranva?
2013. ápr. 23. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
minek szeded a clostyt? Ezt a dokival kell megbeszélni. Van erre gyógyszer bromocriptin.
2013. ápr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szedj gyógyszert, felesleges! A természet tudja a dolgát, hidd el, ha a szervezeted érzi, hogy már nem szoptatsz, nem fog annyit termelni. :) Mindig keveset fejj, el fog apadni szépen!
2013. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Orvosi javaslatra szedem a clostyt, mert kistesót szeretnénk. Mivel januárban "elvetéltem", ezért döntöttem a gyógyszer és a szoptatás abbahagyása mellett. Nagy dilemma volt.

Szal. Meddig normális, hogy be vagyok durranva, tele van csomóval stb? Picikét fejtem kézzel, masszírozom, hűtöm. Mit tehetnék még?

2013. ápr. 24. 13:22
 6/8 Dr. Kemenczeiné Andi ***** válasza:

Szia! Ha esetleg még nem oldódott meg a probléma én is szívesen válaszolok a kérdésedre. Annyi tejet kell csak kifejned, hogy csökkentsd a feszülő érzést, de a mellet sosem szabad teljesen kiürítened (ha üres, azt a parancsot kapja a szervezeted, hogy termelj, ha pedig tele van tejjel, akkor azt, hogy lassíts, ne termelj, vagyis fenn kell tartani a mell teltségét ahhoz, hogy csökkenjen a tej). Tehát addig fejj,amíg megkönnyebbül a melled, közben növeld az időközöket a fejések között és rövidítsd a fejések időtartamát. Segíthet a meleg zuhany is, ami a mell ingerlése nélkül tejfolyást eredményez és csökkenti a feszülést. A fájdalom és a duzzanat csökkentésére pedig a hideg borogatás jó.

Remélem tudtam én is segíteni :)

Szép napot

Andi

2013. ápr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a segítséged! Azóta annyi változott, hogy mivel nem bírtam tovább, csütörtökön felírattam tejapasztó gyógyszert... Sok tejem volt, nagyon kínlódtam volna. Amúgy meg még fogamzásgátlót sem szedtem soha (30-on túl vagyok), nem vagyok gyógyszerpárti!!!

Viszont brutál gyógyszer és nem akarom 2 hétig szedni. Ebben is tudsz tanácsot adni?

Clostyt szedtem a 2-6. napig tüszőérésre, bromo-t pedig tejapasztásra.

Jah, és a tsh-m 3,94.

2013. ápr. 27. 15:03
 8/8 Dr. Kemenczeiné Andi ***** válasza:

A Bromocriptint valóban 14 napig kell szedni és mivel orvos írta fel, én nem írhatom azt, hogy ne szedd addig. Információt viszont tudok írni ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban. 1995 az USA-ban már törölték a Bromocriptin javallatai közül a tejtermelés csökkentő hatását, mert sok esetben anyai szív-és érrendszeri szövődményeket okozott (infarkrus, stroke, kettős látás). Később más ország is törölte a javallatai közül (Kanada, Olaszország, Ausztrália). Nálunk Magyarországon ezt nem csinálták meg .

A gyógyszer hatásának lényege, hogy csökkenti a prolaktin hormon szintjét, ami a tejtermeléshez szükséges, viszont csak akkor várható igazán hatás, ha ugyebár magas a prolaktin szint. Viszont magas prolaktin szint közvetlenül szülés után van a tejbelövellés előtt és nem akkor, amikor már belövellt a tej és már szoptatsz, ugyanis ilyenkor már alacsony a prolaktin szint.

Szóval én az előzőekben leírt tejtermelés csökkentésében hiszek inkább.

A norm. TSH értéket én nem tudom pontosan, mert mindenhol más laborértéket fogadnak el. Illetve T3, T4 hormonszintet is szoktak nézni hozzá, azzal együtt informatív inkább. Azt tudom, hogy ha túlműködik a pajzsmirigyed, az bizony okozhat tejtúltermelést. Esetleg meg lehet kérdezni egy endokrinológust ez ügyben.

Szép estét

Andi

2013. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!