Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mivel próbálkozzam, hogy az...

Mivel próbálkozzam, hogy az éjszakai szopiról leszoktassak egy 1,5 éves babát?

Figyelt kérdés
A kisfiam még elég gyakran akar szopizni.Napközben is jön, az ölembe mászik és cibálja a pólómat. Ha nem adok, sírás a vége. Este azon alszik el,de éjszaka sokszor felkel és szopizik. Nekem viszont ez már nem jó. Nem tudok aludni, mert rám mászik,ha nem kapja meg, akkor sír.Kialvatlan vagyok emiatt és jó lenne valahogy az éjszakairól leszoktatni.Próbálom napközben többször is etetni rendes kajával,de nagyon válogatós, nem kell neki akármi. Tanácstalan vagyok. Az első fiamnál nem volt ilyen, ő 1,5 évesen már csak este és reggel szopott, majd elhagyta.De ez most nem úgy tűnik hogy így lesz. Tudna valaki valami jó tippet adni, ami nem túl drasztikus.
2013. ápr. 24. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Döntsed el, hogy mától nincs éjjeli cici, és kész. Nagyon erősen határozd el, mert nem egyszerű. Egy ekkora gyerek talán már meg is érti, ha elmondod neki, hogy éjjel álmos a cici, majd világosban lehet újra szopizni. Persze, sírni fog, ez anélkül nem nagyon megy, de a tapasztalat azt mutatja, hogy néhány éjszaka után beletörődnek.

Az én gyerekeim mindketten 1 évesek voltak, amikor leszoktattam őket az éjjeli szopiról. Az is sok erőt adott, hogy TUDTAM, hogy ez az éjjeli nassolás nekik sem jó. Nem tudnak aludni, megfájdul a hasuk, volt, hogy a kislányom hajnalban már hányt. Nem igaz, hogy ennyi idősen ez még igény, egyszerűen csak rossz szokás.

2013. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is ezt csinálja. Az én első gyerekem is ilyen idősen alig alig szopizott.

Azt olvastam, hogy a második gyerekek éjjel pótolják azt a figyelmet, amit nappal a testvérükre "pazarlunk".

Mi lenne, ha egy-egy szopit vennél ki - a fokozatosság kedvéért? Mondjuk, mondod neki, hogy alszik a cici, vagy mindjárt szopizhatsz még aludj egy kicsit?

Az én kislányom jobban fogadja azt, ha azt mondom, hogy "mindjárt" vagy "várj egy picit" mintha azt mondanám, hogy "most nem" kapsz vagy "nincs".

Tapasztald ki te is, hogy könnyebb a kisfiadnak. Remélem, hogy "fájdalom" mentesen leszokik az éjjeli szopiról.

Egyébként azt hallottam, hogy ha leszokik is az éjjeli szopizásról, attól még nem biztos, hogy nem ébred fel pontosan annyiszor mint eddig... Én is ettől félek.

2013. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Valószínűleg le leszek pontozva, de ezt te rontottad el!

Annyi ilyen problémát látok az ismerőseim között, h hihetetlen! Az elejétől fejni kellett volna, és este/éjjel csak cumisüvegből adni a tejet és akkor nem tartanátok itt! Ráadásul megérteni se tudom, h hogy vagy és más hogy képes egy 1,5 vagy annál nagyobb gyereket szoptatni, h van foga! A lányom napközben cici, este/éjjel cumisüvegből evett! Érdekes 2hós kora óta végigalussza az éjszakát és sose kelt fel enni! Elment a tejem 3hósan, de ha lett volna, akkor 6hósan a cicit tuti abbahagyom! 1,5 éves nagyon jó a kapcsolatunk, jó kislány...Persze ez mindenki maga döntése, de sokszor tudom, h jól esik anyának is ez a fajta kötődés, de magával szúr ki teljesen! Én keményebb lennék, elválasztanám, 1-2 nap megszokja! De az ilyen fajta anyák a mártírok, és még picit sem tudják kontrollálni a dolgokat! És már bocs, de ez a véleményem! és mint írtad ő a második baba... kicsit felvilágosultabbnak kéne legyél! Nem vagyok okostojás, és nem tudok mindent jobban, mielőtt ezt is megkapom, de légy kemény, pár éjszaka/nap rossz lesz, de aztán beáll a rend! Hogy fog így bölcsi/oviba járni???? Ott nem tudod szoptatni!!!!!!!!!

2013. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk lehet, hogy nem olyannak kéne szoptatási tanácsot adni, akinek magának sem sikerült...
2013. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Nem nem sikerült, hanem elapadt! Ez nem kudarc, de mint írtam, ha nem ment volna el a tejem, akkor se szoptattam volna 6hónál tovább! Ez 1 fórum... A vélemény szabad! Leírtam... Nem kell egyet érteni!
2013. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Hááát...

Ha elapadt, akkor nem jól csináltad...már ne haragudj.

Olvass egy kicsit utána, hogy mennyire fontos az éjszakai szoptatás a tejtermelődés fenntartásához és hogy a cumi mennyire bekavarhat abba, hogy a gyerek mennyire üríti ki a melled.

Itt egy link www.lll.hu

Lehet, hogy a kérdezővel együtt elrontottuk valahol - de az biztos hogy te is elrontottad, de nagyon.

2013. ápr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3. válaszoló!


Csendben megsúgom neked,hogy valószínűleg azért apadt el a tejed,mert nem szoptattál hanem fejtél....


Kérdező!


Mi is hasonló cipőben járunk.Hiába mondtam hogy éjszaka nincs.Egy hétig bírtam hogy nem adtam neki éjszaka,mert akkor nem aludt viszont nappal ugyanúgy pörgött.

2013. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én most kezdtem az esti ciciről leszoktatni 25 hós kislányomat 3 napja elég kemény mert próbáltam elmagyarázni hogy,alszik a cici meg ilyesmi de,annyira sir hogy,nem érdekli.Szóval maradt a második lehetőség mellé fekszem és úgy csinálok mintha aludnék 20 perc sirás után elalszik.Előte ö is sokat cicizet éjszaka.Nem a legjobb módszer de,nem tudok mást.Viszont reggel 8ig alszik ébredés nélkül.Lehuzos véleményekel ne foglalkoz örülj hogy,tudod szoptatni sok boldogságot.
2013. ápr. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
52%

Dorka is most másfél éves. 1 éves kora óta oviba jár, mert vissza kellett mennem dolgozni. Semmi gond azzal, hogy szoptatom. Ha együtt vagyunk pl 7végén még mindig kb 2 óránként jön szopni, éjjel pedig még mindig felkel. Én számtalanszor akartam már leszoktatni az éjjeliről, de a könnyes szemek, az az arc ... hogy aanyaaa! cici és simogatott ... hiába, ő sokkal erősebb :) aztán pont a másfél éves hófordulókor tényleg betelt a pohár. 1 azaz egy hétvége alatt leszokott! 3 éjjel sírt, azt hittem megszakad a szívem, de a negyediken már csak 3kor kelt éjjel és megbeszéltük, hogy cici alszik és majd ha felkel a nap, akkor kap megint. (az első három éjjel 1-2x apa is besegített, mert megint majdnem meginogtam) Mondanom sem kell, hogy azóta 5kor kel és rohan hozzánk, hogy cici cici :) de már saját ágyban alszik és csak 1x kel éjjel!

Addig amíg te csak fontolgatod (tudom, mert én is ilyen vagyok) és nincs meg az elhatározás, érzi és megingat!

És ha annyira még nem durva, bírod kicsit, akkor szerintem nem kell erőltetni. Eljön az ideje, ha úgy dönt.

A vízadás nálunk nem jött be, nem volt szomjas, csak az összebújást szerette. Kitartás!

2013. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!