Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van rajtam kivul mas is, aki...

Van rajtam kivul mas is, aki ennyire elzarkozodik a szoptatastol?

Figyelt kérdés
Masodik babat varjuk. Az elsot is csak kb. masfel honapig szoptattam, pedig csak most apadt el a tejem, majdnem 2 eves mar. Eloszor is nem vagyok az a tipus, aki honapokig vagy evekig turelemmel leul mikor kell es kizarjak rengeteg dolgot az eletembol. Amugy ezen kivul barmikor barmit! A masik nyomosabb erv, hogy jol ismerem a szoptatas jotekony hatasait, de hiszem azt, hogy a szervezetemben kivedheteenul felgyulemlet mereganyagokat nagy koncentracioban adom at a babanak az anyatejen keresztul! Van aki elitel emiatt, de van, aki egyetert. Szerintetek?
2013. ápr. 29. 09:57
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
44%
Neked pszichológus kellene sürgősen!
2013. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
57%

Méreganyag nem kerül a tejbe, a tápszerbe viszont annál inkább.

Én nem ítélek el, mindenkinek magánügye, bár soha nem fogom megérteni, hogy aki tud szoptatni az mért nem akar.

2013. ápr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
42%

Utáltam szoptatni, de azért 6 hónapig szenvedtem vele, mert h nem szoptatok, mindenki csak megvet...

Nekem annyira macerás volt órákat ülni, ezt azt nem enni, enni, ha elmentünk valahová ott kitalálni hol hogyan szoptasson meg...

2013. ápr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
67%
nem ítéllek el, csak nem értek veled egyet. tény, h sokan nem szeretnek szoptatni, de ezt az ellenérvet (nincs türelmed mindig odaülni hozzá és megetetni) még sose hallottam. szomorú azért, h így állsz hozzá, de hát azért van ez az oldal, h kérdezzünk + biztos találsz olyanokat, akik hasonlóan éreznek és tudsz velük beszélni. tőlem nagyon idegen, amit írsz
2013. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
61%
Én barátnőm is kijelentette terhesen, hogy nem kar szoptatni, hogy lehet ezt így előre eldönteni
2013. ápr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
64%
Ha Neked és a babádnak ez megfelel, akkor inkább ne kérdezz senkit, mert felesleges, ez a Ti magánügyetek.
2013. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
78%

ennyi erővel a méreganayag átjut a magzatba is amig benned van nem? A magzat belőled táplálkozik. Ez mindneképp téves elgondolás tőled. Ha így lenne a természet nem ezt találta volna ki.

Az hogy utálsz szoptatni még elfogadható, sok nő van igy, de akkor vagy lefejik és úgy adják vagy úgy tesztnek mint ahogy itt is irták hogy azért fél évig szenvedett vele a baba érdekében. Amugy meg lehetett volna érte tenni hogy elöbb elapadjona tejed, vagy az nem zavart hogy állandóan termelődött?

2013. ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
58%

6.

azért az nagyon álszent hozzáállás, h a babájának is megfelelhet ez. egyrészt senki se kérdezi a gyereket, hanem egyszerűen kész tények elé van allítva, amikor nincs megszoptatva, másrészt meg ez kizárólag az anya döntése, mert utál szoptatni

2013. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Semmi sem apasztotta el a tejem, a doki szerint, mert ragaszkodom a babahoz es nem akarom elengedni. A mereganyagos dologrol keszult dokumentum film! A mereganyagok a testnedveken keresztul tavoznak, igy az anyatejjel is! A mehen belul vedve van a baba csak azokat kapja, miket terhesseg alatt fogyasztasz! A kenyelmetlenseg alatt gondolok a szoros idobeosztasra, rovid idore mehetunk setalni, rengeteg etel tiltasa, intenzivebb mozgasok hanyagolasa, stb. Van aki kepes teljesen felaldozni magat en nem! En konkretan nem ismerek onlyat, ki azert lenne beteges, mert nem szoptattak, de onlyan babat is lattam mar, aki folyton betegeskedett, hiaba taplaltak csak anyatejjel!
2013. ápr. 29. 10:22
 10/54 A kérdező kommentje:
Szerintem a hozzataplalas utemezese es minosege joval fontosabb!
2013. ápr. 29. 10:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!