Teljesen megundorodtam a szoptatástól, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A kórházban alig indult be a tejem, a csecsemősök elég buták voltak, durván nyúltak az amúgy is érzékeny mellemhez naponta többször is, aztán negyedik nap megindult de alig jött valami, mindegyik etetés után kellett tápszer még pluszban mert egyszerűen nem lakott jól a baba.

Mindkét mellemen kisebesedett a mellbimbóm, vérzett, besebesedett majd begennyesedett és gennyes váladék is folyt belőle, ekkor a doki azt mondta ne szoptassam egy ideig.

Tök jó volt az a pár nap amíg tápszert adtam neki, nem fájt, nem feszült, nem szúrt és a kicsi is sokkal nyugodtabban evett, hamarabb jól lakott és gyorsabban elaludt, nem volt kakilási nehézség vagy hasfájás, napközben egyszer sem sírt, csak mikor éhes volt.


Most azt mondta a védőnő és a doki hogy megpróbálhatom újra szoptatni ha akarom mert már nem váladékozik a mellem, viszont a hideg mászkál a hátamon ha csak rá gondolok és egyelőre még maradtunk a tápszernél.


Szerintetek mit csináljak? Vissza tudok még vajon szokni a szoptatásra és fogok tudni normálisan szoptatni vagy hagyjam és maradjak a tápszernél?



2013. ápr. 3. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány hetes/hónapos a baba? Most van-e rendesen tejed?
2013. ápr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
arra vigyázz be ne gyulladjon a melled.ha félsz hogy ujra sebes lesz,esetleg fejjél,és add ugy a babádnak. csak ugy hirtelen nem szabad abbahagyni,ha nem akarsz szoptatni és fejni se,akkor is fokozatosan egyre kevesebbet,de fejni kell hogy ne gyulladjon be és igy egyre kevesebb fog termelődni.
2013. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
háát lehet önzőnek fogok tűnni de szerintem én maradnék a tápszernél...
2013. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Nekem nem voltak ilyen problémáim,mégsem szerettem szoptatni.ideges lettem tőle. Neked is jobb lenne,ha tápszereznéd.
2013. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

én is így jártam, a kórházban már a 2. napra sebes lett mindkettő, a csillagokat láttam :( aztán mikor kijöttünk, első dolgom volt venni egy bimbóvédőt (a kórházban még az is tilos volt) és minden megoldódott egy csapásra, azzal egyáltalán nem fájt, és szépen begyógyult mindkettő

aztán ha szoptatsz hozzászokik a mell az igénybevételhez és már egyáltalán nem fáj! és így elhagytuk a védőt, és minden okés volt

2013. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Bimbóvédő mellett sebesedett ki ennyire.. :(

A védőnő szerint pedig jó a technika ahogy mellre rakom..

Nincs tejem egyébként most sem sok, fejem, de csak pár ml jön, volt hogy 20 jött a kettőből összesen.

1,5 hónapos a baba.

2013. ápr. 3. 19:32
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért nincs sok sztem mert ugye tápot kapott,de ha rendszeresen fejnél,szaporodna,vagy ha ugy döntesz hogy mégis szoptatsz,akkor a tápszer elött tedd mellre a babát.De ez a te döntésed,megpróbáltad,és ez a legfontosabb.Szerintem belül félsz hogy ujra sebes lesz és ez lehet a baj forrása,de ezt te érzed.
2013. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Igazából csináld, ahogy szerinted a legjobb. Tény, hogy a szoptatás a lehető legoptimálisabb, DE! ez csak akkor igaz, ha nem érzed nyűgnek. Ha te annak tekinted, a pici is így tekint rá, és ettől csak egyre rosszabb, és rosszabb lesz.


Amit még tehetsz esetleg, hogy felkeresel egy szoptatási tanácsadót, ő tud támogatni, ötleteket adni, fájdalommentessé tenni a szoptatást stb. De, ha úgy érzed, neked nincs erőd, energiád türelmed ehhez, nincs semmi baj, sokan nőttek fel tápszeren. (mondom ezt úgy, hogy rettentően anyatejpárti vagyok)

2013. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Hagyd a csudába, ezen én is átmentem. Hidd el, a gyermekednek boldog, kiegyensúlyozott anyuka kell, nem idegroncs. Mondom ezt tényleg tapasztalatból. 3 tápszeren nevelkedett fiam van, agyongyötörtek a tanácsadók, a köldökömig lóg jelenleg a mellem - nem érte meg az a 20 ml.
2013. ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Claudia1615 válasza:
14%
Nem hallottál még a mellbimbóvédő kenőcsről? Attól teljesen helyre jön sőt, a baba észre se veszi, hogy bekented. A babának fontos az anya tej én inkább szendvedek de legalább tudom hogy védelmezem vele mert így nehezebben kapja el a betegségeket! Meg örömet is okoz neki szóval én teljesen a szoptatás mellett állok. Az a leges legjobb a kicsinek!
2013. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!