Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak ha stressz...

Mit csináljak ha stressz miatt el fog apadni a tejem?

Figyelt kérdés
Már hetek óta érzem,hogy lehet baj lesz, bajom van a szoptatással. Már 2 hete,a legutóbbi ( 3 hónapos) növekedési ugrásnál is éreztem,hogy nem gyarapszik a tej,akármennyit cicire raktam,nem lett több a tej. Sőt! Egyik este nagyon véres tej jött a mellemből,mer a sok szopitól már ki is sebesedett. Akkor mindig a másikra raktam, de már az is sebes. És érzem,hogy ki is vannak merülve. Megprobáltam lefejni,hogy lássam,mennyi van de szívóval nagyon véres volt a tej és csak 20 ml jött le utána kézzel fejtem és semmi nem jött (2 csepp). Egyszerűen annyit akar enni,hogy nem bírják a melleim. Tegnap és ma is fél óránként szopizni akar,mindig éhes marad. Vegyek neki tápszert? Ha stressz mitt apad el a tej akkor mit lehet tenni? Ismertek valami homeopátiás golyót vagy próbáljam még meg a görögszéna teát? A tápszert recept nélkül kellene kiváltanom,mert a gyerekorvos nem hajlandó tápszert írni fél éves kor alatt. Komolyan,nagyon szoptatás párti de hát mit tehetnék...
2013. máj. 2. 15:32
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
A védőnő azt mondta,hogy a gyerekorvossal irassak fel tápszert, a gyerekorvos azt mondta,hogy szoptassak tovább,mert még az állatok is hajlandóak felnevelni a gyereküket akkor én is tegyem azt. Recept nélkül milyen tápszert lehet venni? 3 és fél hónapos a fiam.
2013. máj. 2. 15:37
 2/28 anonim ***** válasza:
71%

Fél éves kor utàn sem fogja felírni, mert akkor már nem jár rá támogatás...

Mondd el neki, óránként cicizne a gyerek, sír, éhes, lefejted hogy mennyi van, nincs csak 20 mili, mi legyen, ír-e fel tápszert!!?

Ha nem, akkor vegyél a boltban, de receptre 500-800, recept nélkül 2000, és 5-7 napra elég egy doboz!

2013. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
58%

Hívj fel egy szoptatási tanácsadót. (www.lll.hu, szoptatsaportal.hu, ibclc.hu)

Az nem normális, hogy vérzik, én arra gyanakszom, hogy a technikával lehet baj, de ehhez kell a szakember.

Akinek az első 4-6 hétben van elég teje, annak végig lesz is, ha megfelelőek a körülmények, igény szerint szopik a baba.


A stressz egyébként csökkentheti valóban a tejet, de nem feltétlenül, úgyhogy kérj szaksegítséget először, és ha nem lenne javulás, akkor fordulj a tápszerhez.


Legjobbakat!

2013. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem menj el egy másik gyerekorvoshoz, mi az hogy nem ír tápszert??? Nekem is 3 hósan ment el a tejem kb. így, a végén 10 ml-ket tudtam naponta fejni. (De csak anyatejet 6 hetes koráig kapott a fiam, nekem utána egyre kevesebb lett, hiába csináltam végig mindent a szaporító fejésektől kezdve a homeopátiás és egyéb bogyókon át a nem tudom hányféle szoptatós teáig.) Valamit muszáj ennie a kicsidnek, ha nincs tej akkor tápszert, szóval muszáj lesz vagy megvenned drágán, vagy keresni másik orvost aki fel is írja.
2013. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki mindent,azt mondta hogy a véres anyatej is jobb,mint a tápszer és ha mindig mellre teszem,akkor nem létezik,hogy nem termelődik tej. De én nem úgy vettem észre. A gyereknek enni kell ha van tej ha nincs!!! Köszi a választ, azért veszek teát is és keresek valami bogyót ,ki tudja,lehet hat.
2013. máj. 2. 15:47
 6/28 anonim ***** válasza:
49%
Váltsd le nagyon gyorsan azt a gyerekorvost, most pedig vegyél recept nélkül tápszert. Nehogy éhezzen már szegény baba, csak mert az orvos egy idióta.
2013. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
És lehet,hogy felhivok egy tanácsadót,lehet,hogy tud valamit segíteni.
2013. máj. 2. 15:49
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor mentem is gyógyszertárba.
2013. máj. 2. 15:51
 9/28 anonim ***** válasza:
53%

Vegyél egy bimbóvédőt szerintem, az megvéd a felázás okozta sérülésektől (nagyjából)!

Én sem adnék neki tápszert. Urtica Urens 5CH homeobigyó nekem nagyon bevált, de van még a Ricinus Communis és az Alfalfa is, ezeket is dicsérik az ismerős mamik.


Kitartás!

2013. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%
Látom a "nem létezik, hogy valakinek ne legyen teje" hívőknek sikerült lepontozni, mert sajnálom szegény babát, hogy éhes marad. Akkor is azt mondom, hogy sokkal inkább a tápszer, mint egy éhségtől síró baba. Persze a Kérdezőnek kell dönteni, de sajnos létezik olyan, hogy nincs elég tej és kell a pótlás.
2013. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!