Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák? Veletek is...

Szoptatós anyukák? Veletek is előfordul, hogy némely szoptatás után alig marad energiátok? Ez miért lehet olyankor?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A szoptatásnak álmosító hatása van.

Én az elején nagyon intenzíven éreztem ezt, majd elaludtam közben, éreztem, ahogy megszáll az ólomnehéz bágyadtság.


Kb. a lányom 3-4 hónapos korára ez az érzés elmúlt, pedig még mindig szoptatok.

2013. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább az, hogy addig pörögsz, takarítasz, főzől, telefonálsz, stb. ki-mit, akkor meg lenyugszol, lepihensz. elernyedsz, stb...
2013. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért van, mert a szoptatás energiaigényes tevékenység. Én cukorbeteg vagyok. Nekem minden szoptatáskor +10 gr szénhidrátot kellett megennem, hogy ne essen le a vércukrom. Az +70-80 gr szénhidrát a napi 180 gr mellé. Majdnem másfélszer annyi szénhidrátot ettem, mint amikor nem szoptatok.
2013. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kettő együtt, egyrészt tényleg energiaigényes, plusz a folyadékveszteség is álmosító, úgyhogy arra nagyon figyelj. A szoptatáskor pedig természetesen olyan hormonok termelődnek, amelyeknek nyugtató, álmosító hatása van mindkettőtökre nézve.
2013. máj. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetgyógyász mondta, szopiztatás közben is tegyek magam mellé vizet, kortyolgassak, jót tesz.
2013. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!