Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet az, h reggel egy...

Hogyan lehet az, h reggel egy cicimből szopik 150ml-t, este meg a kettőből összesen 50ml? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Nagyon odafigyelek pedig az étkezésre,italfogyasztásra.
2009. szept. 29. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem csinálsz rosszul, ez egy természetes folyamat, reggel sok tej van, este kevés. Ez a babának nem gond, ő is tudja amit a természet :-)
2009. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az esti tej kevesebb,de zsírosabb,laktatóbb.
2009. szept. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen idős a babád?Pont ma akartam én is kiírni ezt a kérdést,mert reggelente,sőt a délelőtt folyamán elvan egy ciciből,110-120ml-t szopizik,délután estefelé pedig(pl.most nemrég is)80-90-et evett.A nagykönyv szerint ez kevés,mert 3 hónapos lesz a héten,de megpróbálok erre nem rágörcsölni,hanem ösztönösen csinálni....
2009. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!


3.válaszadó: 3,5hónaposak vagyunk. :) Már egy hete esténként,az uzsinál és vacsinál pótolok tápszerrel. Pl.ma 70ml-t vacsizott+100ml tápszert megevett. Nagyon nem örülök neki,h tápszert is kell adnom,de az a fontos,h a pocak tele legyen. Más gyerek is kap... :)

2009. szept. 29. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én a következőt teszem, hogy elég legyen a napi adag. Este mikor vacsizott kb. 8 körül szokott, kifejem mindkét cicit rá 3 órával. Ekkorra 140_180ml között szokott termelődni hűtőbe teszem, és reggel mikor ébred újra tele van. (éjjel már nem szopik , most 11 hetes). Egyébként este van jobb étvágya a fiamnak, akkor szoktam a lefejtet nekiadni ha szükséges, ha nem megy a fagyasztóba.
2009. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Rögtön olvastál itt két példát, amik a macerásabbak: vagy este pótolsz tápszerrel vagy az előző este lefejt tejet adod oda másnap este. Sajnos mindkettő plusz munka és nem igazán segíti a szoptatás természetes menetét (tápszerezés, cumival történő leszokás, fejés-mizéria stb.).

Ami a szakemberek szerint és szerintem is a legjobb, legkézenfekvőbb: szoptass ilyenkor gyakrabban. Ne várd ki az egyébként megszokott "etetési időt", hanem tedd mellre ahányszor kéri. Ezzel nem adsz magadnak plusz munkát (max. több időt fordítasz a babádra, ami szerintem épphogy nem hátrány), a gyakoribb mellretétellel növelni fogod a tejmennyiséget (és ez a cél, mert a babád étvágya továbbra is nőni fog) és a babádat is hatékonyabban tudod megnyugtatni, segítesz kialakítani a szopás iránti érzelmi igényét. - Ha hosszú távon szeretnél szoptatni, mindenképp ez a változat az ajánlott.

Másfél éve szoptató anyuka

2009. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!