Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes a babám, és még...

3 hetes a babám, és még mindig fáj a szoptatás. Most már nem csak a bimbóm fáj, hanem a mellem is belül. Ez normális? Vagy forduljak szakemberhez?

Figyelt kérdés
Tejem van elég, sokat is eszik a babám. Ez el fog múlni idővel? Medela bimbóvédővel szoptatok, csak így tud szopizni.

2013. máj. 11. 17:43
 1/9 anonim válasza:
100%
Szia.mindenképp menj el.ez nem normális,hogy még mindig fáj.
2013. máj. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem másfél hónapig fájt.:(
2013. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És meddig szoptattál?
2013. máj. 11. 19:06
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 2 hónapos koráig fájt, már nagyon kétségbe voltam esve, azt hittem nekem végig ilyen lesz a szoptatás, esténként mindig sírtam is közben mert fáradtan nehezebben tűrtem. Voltam a védőnőnél, megnézte hogy szoptatok és mondta hogy a technikánk helyes, valószínüleg ennyire érzékeny a mellem. Aztán egyszer csak elkezdett enyhülni,most még már abszolút nem fáj :). Most 4 hónapos a fiam, és csak szopizik még mindig, és így már nagyon élvezem a szoptatást, előtte még rettegtem már előre ha etetni kellett. Úgyhogy kitartás, el fog múlni :)!
2013. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
2.vagyok.3 hónapig,utána nem fogadta el...
2013. máj. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szoptatásnak nem lenne szabad fájni! Valami nem stimmel, pl. miért csak bimbóvédővel szoptatsz, befelé forduló bimbód van? Vagy valami más ok? Lenőtt nyelv a babánál? Ilyesmi. Ha jó pozícióban van mellre téve a baba, a kezdeti fájdalom szopás közben megszűnik. Gondoltál már arra, hogy megmutatod egy szoptatási tanácsadónak? Hátha tud nektek segíteni. A laktációs szaktanácsadók listáját megtalálod a neten, hívj fel egyet, mondjuk, aki a közeletekben lakik és meg is tudja nézni, hogy szopik a kicsi? Sok sikert!
2013. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!

Azért tartottam fontosnak, hogy válaszoljak, mert engem is mások tapasztalatainak elolvasása segített.

Igen, tudom, hogy sokan azt mondják, hogy nem szabad, hogy fájjon…hát ez hülyeség. A szoptatás igenis fáj kezdetben (a szerencsés kivételektől eltekintve). Még akkor is, ha jól van a baba mellre téve. A mellednek hozzá kell szoknia az új igénybevételhez. Nekem most lesz 6 hónapos a lányom, és kábé másfél hónapja érzem azt, hogy így már oké, nem fáj a szoptatás. Alkat kérdése.

Közben pedig megküzdöttem szinte minden problémával, ami csak előjöhetett. Ha kérdésed van, csak nyugodtan, az segít ilyenkor, ha mások tapasztalatait olvasod. Kitartás, menni fog! :)

2013. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi a sz*rét lettem lepontozva?

Nem fogadta el a cicit mert este már pótlás kellett neki és rájött cumisüvegből könnyebb megenni.

Nem értem ezért miért kell lepontozni.Mindegy,legyen boldog aki ezt tette..

2013. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hatos vagyok. Igaz, hogy eleinte a nagy igénybevétel miatt fájhat a szoptatás, de ez nem hetekben, meg hónapokban mérhető, inkább az első napokra, vagy egy-két hétre korlátozódik. Persze mindenki maga érzi, szóval elfogadom az előttem szóló tapasztalatát. De mégis, ha van valami olyan, amin lehetne segíteni, miért fájjon neked, ha anélkül is lehet? Sztem semmi gond nem lenne abból, ha megnézne egy tanácsadó, persze csak, ha akarod
2013. máj. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!