Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik a jobb megoldás? Ti...

Melyik a jobb megoldás? Ti melyiket tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hetes, szopik, de most már egyre kevesebb a tejem.Két lehetőség van, amin gondolkodom.

1. minden második etetés lesz a szopás

2. minden etetésnél odaadom mind a két mellem és csak utána pótolok.

Sajnos az utóbbi kb 2 hétben mind a két mellemet kellett, hogy adjam, mert kevés volt a tej mennyisége.Viszont mostanra kell a táp is a 2 mell után.


2009. aug. 25. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én a második megoldást javaslom,azzal megtoldva,hogy kétszer add oda mindkettőt felváltva, hátha rádolgozik a kislurkó
2009. aug. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod

kíváncsi lennék még a többiek véleményére is.

2009. aug. 25. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a második verzió!!!!

Az meg, hogy pótolnod kell, egyáltalán ne zavarjon, a lényeg, hogy megkapja a megfelelő mennyiségű táplálékot.

2009. aug. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is a másodikat javaslom! És ne add fel! Add oda minél többször mindkét cicit, így méginkább segíti a picur a tejtermelést. A pótlás miatt pedig ne aggódj!
2009. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz...
2009. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Második verzió.

Plusz homeós bogyó.

2009. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2.Egy nap hányszor szoptatsz?Az is fontos lenne hogy minél gyakrabban legyen cicin.A tápszert pedig szép lassan lehetne csökkenteni,majd végül teljesen elhagyni.De ne agódd agyon magad.

1 szopival kb.a ciciben lévő tej 70% szívja ki a baba.Váltani a cicit csak úgy szabad ha az egyiket rendesen kiszopizta.

2009. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves utolsó válaszoló

naponta 6* szoptatok, a hajnali és a reggeli szoptatásnál elég a tejem,valamint a du-i 4 órási etetést mindig tápszerrel oldom meg, hogy az esti etetés anyatejes kegyen.

Átlagosan 100-180 ml-t eszik meg etetésenként.Sajnos annyi tej nem termelődik ezért kap pótlást.Én nagyon szeretném még szoptatni és bánt, hogy nem tudok több tejet termelni neki.

2009. aug. 26. 13:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha több tejcsit akarsz bizony többet kellene szoptatni.Igény szerint,akár óránként is.

A 4 hónapos fiamat 1,5-2 óránként szoptattam mind két mellből.Fejlődési ugrásuk van 4 hó körül.A baba csak úgy tudja növelni a tej mennyiségét ha igény szerint szoptatod.Én a 6x szopit nagyon kévésnek tartom.

Jó lenne ha beszélnék szoptatási tanácsadóval, ö tudna segíteni hogy elhagyd a tápszert teljesen



[link]

Sok sikert kívánok,jó babázást.

18 hónapja szoptató anyuka.

2009. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igény szerint szoptatom a kisfiam, soha nem állítottam időhöz, akkor etetem amikor jelzi, hogy éhes.

Ő nem egy nagykönyves baba, erre már rájöttem.3290-nel született és jelenleg 6 kiló, bár nem eszi meg a testsúly kg+150-t, mégis gyarapszik.

Nálunk sajnos a többszöri mellre tétel nem vált be, még kevesebb tejem volt.Próbáltuk, de nem sikerült.

2009. aug. 27. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!