Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért jobb ez a megoldás?

Miért jobb ez a megoldás?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy van egy ismerősöm aki határozott szerződéssel volt foglalkoztatva mint én elment szülni de úgyanugy van munkaviszonya de ez is határozott csak hosszabitgatják neki amig a gyerekkel otthon van.Most nem értem miért van erre szükség ha előtte összefüggöen 5 évet dolgozott akkor jogosult mindenre nem?tgyás gyed gyesre?Vagy így többet kap valamivel? vagy igy könnyebb visszaveszik utána? Mert most én is szeretnék babát de nekem is úgy lenne,hogy szerződés alatt mennék szülni de rá egy két honapra megszünik a munkaviszonyom pl amikor a tgyást kapnám. akkor valamit igy nem fogok kapni?probáljak beszélni a munkáltatommmal én is hogy legyen munkaviszonyom amig a otthon vagyok a gyerekkel?
2013. febr. 8. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a munkaviszonyod, akkor nem jár majd a GYED!

Barátnőmnek is azért hosszabbítanak, hogy legyen honnét gyeden lennie!

2013. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor miért mondják azt hogy ha meg van a 365 nap akkor automatikusan jogosult vagy a tgyásra meg a gyedre?akkor ez csak annak jo aki le van véglegesitve egy munkahelyen?aki nincs akkor annak hosszabbitgatni kell hogy kapja ezeket?
2013. febr. 8. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Jogosult vagy ha az igénylés pillanatában érvényes munkaszerződésed van.

(végigjártam,én is határozottal vagyok bejelentve)

2013. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom az első honnan vette amit írt,(lehet, hogy igaz), de én nem így tudom, és remélem én tudom jól, mert én is határozott idejű szerződéssel vagyok,ami a szülés után 1,5 hónappal fog megszűnni. Az n tudomásom szerint a GYEDnek feltétele az a bizonyos napszámú biztosítási jogviszony a szülést megelőző azt hiszem 2 évben, illetve, hogy a szülés pillanatában is biztosított legyen az édesanya. Én így tudom, és szívből remélem, hogy így is van. A te barátnődnek szerintem annyi előnye származik belőle, hogy utána könnyebben vissza tud menni dolgozni, mivel gondolom vissza veszik a szülést megelőző munkahelyére, ha már addig is megtartják a munkaviszonyát.
2013. febr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
remélem én is hogy neked van igazad:) a tgyás alatt mikor kell körüblül igényelni a gyedet hogy kapjam?illetve a gyed alatt a gyest?illtve kérdésem a tgyás meg a ged függ attól hogy mennyi volt a fizetésed de a gyes az mindenkinek 25500ft ?2-3 éves koráig a gyereknek és semmi mást nem kapsz?
2013. febr. 8. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:
2-3 éves korig a gyes van,ez mindenkinek ennyi és alanyi jogon jár,nem a munkaviszonytól függ.
2013. febr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4. vagyok. Tegyük akkor tisztába a dolgokat. Az én tudomásom szerint, (és azt gondolom jól tudom, mert már elég alaposan utána jártam, olvastam, kérdeztem)Vannak alanyi jogon járó juttatások, és biztosítási jogviszonyhoz kötött juttatások.Alanyi jogon jár a GYES, ami független a munkaviszonytól, vagy a bér összegétől. Ez mindenkinek jár, a gyermek 3 éves koráig(illetve ha GYEDre vagy jogosult, akkor a gyermek 2 és 3 éves kora között)nettó 25.650 Ft. Alanyi jogon jár még a családi pótlék a gyermek 20 éves koráig, amíg tanulmányokat folytat. Összege egy gyermek után 12.200(egyedül álló esetén 13.700Ft) Jár még Anyasági támogatás, vagyis kelengye pénz. Ez egy egyszeri, egyösszegű támogatás, feltétele, hogy az anya 4szer jelenjen meg terhesgondozáson, és ezt az orvos pecséttel igazolja, majd a 36. héten a terhesgondozóban adnak egy igazolást arról hogy meg van a 4 pecséted. Ennek összege 64.000 Ft jelenleg.

Biztosítási jogviszonyhoz kötött támogatások:

Általános tudnivalók: az igénylést megelőző két éven belül 365 nap biztosítási jogviszony szükséges az igényléshez, és az igénylés napján biztosított jogviszonyban kell lenni.Ha TGyS alatt szűnik meg a jogviszony, akkor még Gyed-re jogosult az anya.Az előző évi jövedelemből számítják ki az összegét. Ha volt jutalma a munkahelyen, az is beszámít. Ha táppénzen volt, az az időszak nem számít bele az összeg kiszámításába, de természetesen a jogviszonyba beszámít.

Terhességi Gyermekágyi Segély, vagyis Szülési Szabadság:

168 napig jár, összege a jövedelem 70%-a, adóelőleget vonnak belőle, és szolgálati időnek számít, az anya jogosult rá.Leghamarabb a szülés várható időpontja előtti 28. naptól igényelhető, de legkésőbb a szülés napján meg kell kezdeni.

Gyed, azaz Gyermekgondozási díj:összege a bruttó bér 70%-a, de max bruttó 130.200 ft. (nettó 96.350), az apa és az anya is jogosult rá, szintén szolgálati időnek számít.A gyermek 2 éves koráig jár

Családi adókedvezmény: a magzat betöltött 91. napjától születéséig jár. Adóalapot lehet vele csökkenteni, vagyis kevesebb adót vonnak a béredből, ami ezáltal olyan 10.000 Ft körüli összeggel több lesz. Ehhez igazolást kell kérni a terhes gondozóban, amire rá írják, hogy a magzat mikor töltötte a 91. napot, és ezzel az igazolással kell menned a munkáltatóhoz, aki beküldi a megfelelő nyomtatványt a MÁK-hoz. Ezt utólag is lehet igényelni, ebben az esetben az adóbevallás után kapod meg egy összegben.

Remélem nem voltam túl hosszú, és remélem érthető volt. ezek biztosan így vannak, mert az információim hivatalos oldalakról, helyekről származnak.


27 hkm

2013. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!