Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Spirál vagy fogamzásgátló?

Spirál vagy fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

A gyermekeim születése előtt óvszerrel,majd gyógyszerrel végekeztünk, a kicsi 8 hónapos, most óvszerrel, de anőgyógyászom felajánlotta,hogy jöhet akkor a spirál is.


Melyik a jobb, biztosabb???


2013. máj. 14. 13:16
 1/6 arri001 válasza:
mindenképp a spirál nekem a kislányom előtt 4 évig volt fent és az ég világon semmi gond nincs vele most akarom én is visszateteni. a mini a gold a legjobb.
2013. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem Mirena spirálom van, én nagyon szeretem. Nálunk a gyógyszer nem jöhetett szóba, mert nem bírja a szervezetem. Ez viszont kényelmes, kevesebb a menstruáció is (tisztasági betét elég) és lehet szoptatni is mellette. Nem megy át a tejbe, mert helyi hormonális és nem befolyásolja a tejmennyiséget (15 hós a fiam és gond nélkül szoptatok még mindig). Több, mint egy éve van feltéve és eddig nincs rá panaszom (le is kopogom :) Elsőre drágának tűnik, de hosszú távon bőven visszahozza az árát, ha összeadod az el nem használt betétek és gumik értékét. Az első pár hónapban össze-vissza vérezgetés volt, de amikor beállt a ciklus, akkor szuper.


A sima spiráltól én féltem, mert a családban is volt olyan, aki mellette lett terhes és elég sok rosszat olvastam.

2013. máj. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Mérlegelni kell, aztán dönteni. Kinek ez jön be, kinek az.
2013. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Bár személyes tapasztalatom nincs vele de a nagynéném spirál mellett lett terhes. Nem törvényszerű mert sokaknak működik de mi inkább használunk óvszert és nem rágom a körmöm minden hónapban, hogy megjön-e.
2013. máj. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a spirál a jobb döntés! A bogyót én is mindig elfelejtettem,meg tele van hormonokkal és híztam tőle!! :(

Én spirál párti vagyok!

2013. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a bogyó! Én nekem spirálom volt és most itt fekszik az eredménye a kiságyba:) 5 napos a kisfiam:)
2013. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!