Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti adtok vizet ilyen melegben,...

Ti adtok vizet ilyen melegben, vagy nyáron a kizárólag szoptatott babátoknak?

Figyelt kérdés
2013. máj. 20. 08:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem akkor írd át a könyveket, hogy az anyatej=vízzel:)
2013. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nem ezt mondtam, Te is tudod. Csak az nem érv hogy az anyatej hűű de tiszta, és a víz hűű de tele van ezzel meg azzal.
2013. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ja ha ez így van, ugyan miért nem lehet pl dohányozni szoptatás alatt? Vagy ha babot eszel, akkor ugyan miért fáj a gyerek pocakja? Minden átmegy az anyatejbe amit fogyasztasz.
2013. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Júliusban született tavaly a fiam, 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott.
2013. máj. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 xStefix ***** válasza:
40%

Nem. A fiam júni elején született, de nem kapott semmi mást 6 hós koráig. Mondjuk "cserébe" óránként szopizott jópár hónapig, de meg tudtam oldani. Engem nem feszélyezett a házon kívüli szoptatás, gyakoroltuk is sokszor.

A kizárólagos szoptatás ezt jelenti. ;)


A víz nem egészségtelen, de károsítja az anyatejes bélflórát, ezért nem javasolják, hogy az anyatejes babák (akárhogyan is szopiznak) bármi mást kapjanak a tejen kívül. A legideálisabb szoptatási forma épp ezért az igény szerinti ÉS kizárólagos szoptatás.

2013. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
66%

Nem adtam neki vizet, igény szerint szoptattam, nem volt vízre szükség.


Off: egyébként nem értem a kialakult vita okát, mindenki leírta a válaszát a kérdésre, és valóban, egészségesEBB az anyatej szerintem is, mint a víz, de nem is látom, hogy bárki is azt írta volna, hogy egészségtelen a víz, csak egy igény szerint szoptatott babának nincs rá szüksége.

2013. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha az anyatej egészségesebb mint a víz, abból az következik, hogy a víz egészségtelenebb mint az anyatej. Nem?
2013. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Van akinél nem működik az igény szerinti szoptatás, mint Nálunk is így volt. A fiam kegyetlen nagy cicifüggő, még most is 20 hónaposan.... Ő egyfolytában cicizni akart, ezért nem működött. 3 óránként szoptattam, és kínáltam vízzel is, semmi baja nem lett az egészségtelen víztől :)
2013. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
17%

Igény szerinti szoptatással nincs szükség a hozzátáplálásig vízre vagy más folyadékra.

Nem egészségtelen, csak felesleges. Amúgy meg ha a tej összetételét nézzük, akkor azért tápanyagokban gazdagabb, mint a víz...

2013. máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Egyesek meg mennyire bunkók tudnak lenni.... istenem...

Én nem is írtam az ellenkezőjét hogy igény szerinti szoptatásnál kellene külön még vizet is adni, én azt írtam hogy meg lehet próbálni de valószínűleg nem fogja elfogadni, és ha nem fogadja el akkor nincs is szükség külön folyadék pótlásra! Nomeg azt hogy nálunk nem működött az igény szerinti szoptatás, és nálunk kellet ta víz, és semmi baja nem lett tőle. Miért vagyok korlátolt???? Nem értem!

2013. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!