Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Zavarja a babát, ha beszélünk...

Zavarja a babát, ha beszélünk hozzá szoptatás közben?

Figyelt kérdés
Ti szoktatok szólni hozzá olyankor? Légyszi írjátok meg a korát is.
2009. okt. 4. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, inkább megnyugtatja általában. De Te figyeld a te gyermekedet! Ha annyira érdekli, hogy abbahagyja a szopást, akkor csendesebben, halkabban! Inkább dünnyögünk, duruzsolunk, mint beszélünk.
2009. okt. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én nem nagyon szoktam, de lehet, ezután fogok. Szívesen olvasnám mások válaszát is.
2009. okt. 4. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én halkan szokatam hozzá beszélni, főleg az esti szopinál, megbeszéljük a napot, meghogy lassan el kell aludnia a babának, hogy nagyot nőjjön. megbeszéljük, hogy holnap mit csinálunk, délelőtt sétálunk egy kicsit, délután meglátogatjuk a nagyanyót. holnap eszünk fincsi barackot...

minden este elmondom, neki , hogy nagyon szeretjük, és itt leszek a szobában, úgyhogy alhat nyugodtan. fél éves a babánk, az beszélgetés elején szopi közben néz engem, közben néha mosolyog, aztán szép lassan csukódik a szeme. így készülünk majd a meseolvasós elalvásra.

2009. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
néha belelalszok napközben a szoptatásba, és akkor csend van, csak a cuppogás hallatszik.De esténként rendszeresen akkor beszélek a barátnőimmel telefonon (jó hosszasan)amikor szoptatok, és én azt vettem észre, hogy megnyugtatja, és szépen elalszik.
2009. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia

Én az elején sokat beszéltem hozzá,mostanában már nem nagyon szoktam, 6 hónapos és ha beszélek akkor elveszi a fejét a cicitől és nagyon figyel ha csöndbe maradok akkor egyből neki ugrik a cicinek és folytatja az evés addig ameddig újra meg nem szólalok.Így már inkább csak simogatom szopi közbe.De mikor kanalasat eszünk akkor persze jön a repülő ,meg jó nagy Á-t mondunk meg nagyon ügyes vagy stb :)

2009. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam születése óta nem szereti ha szopizás közben beszélek hozzá. Azt meg egyenesen ki nem állhatja, ha simogatom. Már 8 hónapos és minden érdekli, úgyhogy általában csendben, esetleg halk TV mellett szoptatom.
2009. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Az én picim sem szereti, ha beszélek szopi közben.

Illetve már nem szoptatom, 15 hónapos, de evés közben sem foglalkozhatom mással. Nem szólhatok a barátnőmhöz, ha néha átjön és éppen eszik a baba, meg a nagyfiamhoz sem. Elkezd hangosan nyűglődni, hogy ne halljam a másikat és ne tudjunk beszélni.

Nem tudom miért ilyen. Ha evés közben hozzá szólok, az más. Azt lehet.

2009. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!