Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Eleget eszik a 2hónapos...

Eleget eszik a 2hónapos 6kilós babám?

Figyelt kérdés
4,5 kilóval született, 4,2-vel jöttünk haza a kórházból. Most 6,1 kiló, 5x eszik kb.4órânként. Viszont estére elfogy a fejem és csak 120at eszik kb.,a többit lefejt tejből cumisüvegből adom, úgy meg tud enni összesen 200at is, bár azt korábban ciciből is megette. De minden égetés után sír. Akkor is, amikor 200at evett. Ha napközben 130-160 át eszik, az is jó? Már rég nem mértem, a sírás miatt kezdtem el megint. Viszont evés után már jókedvű és nem is kér újra 3,5-4oran át és alszik rendesen, csak annyira elkeseredett evés közben és után. Napi 2-3x kakil és 5-6x amikor pelenkázom, mindig puska. Jó ez így?
2013. máj. 25. 21:45
 1/8 gabszem ***** válasza:
hát nem tudom, nem lehet hogy inkább túl sokat eszik? két hónaposan ez nekem kicsit soknak tűnik. Lehet hogy túleszi magát és azér sír? vagy ez hülyeség? de nagyon szépen fejlődik. Kislányom 4080 grammal született és ő is 6 kilós volt két hónaposan, de ő tápszeres volt az elejétől sajnos.
2013. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, az biztos nem, mert volt hogy 210et evett korábban és nem sírt. Szerintem nem jön belőle úgy mint régen mert kevesebb van benne és az is lehet, már kicsit hozzászokott a cumisüveghez... Neked mennyit evett ilyen idősen?
2013. máj. 25. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát arra nem emlékszem, hogy ennyi idősen mennyit evett a lányom, de most se nagyon eszik meg többet, mint 200 ml, pedig már 1 éves elmúlt. Ennyi idősen meg még tuti a 125 ml-es cumisüveget használtuk, az fix!!!!

Szerintem ez nagyon sok, szerintem is inkább azért sír, mert nyomja a pociját, ha tényleg ennyit eszik...


Mindezt mondom úgy, hogy az én lányom is 4200 g-mal született, és 1 évesen 13 kg volt, szóval tud enni, és imád is!

2013. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem etetném lefejt tejjel, csak szoptatnám. Az nem igaz, hogy estére elfogy a tejed, ha igény szerint szopizik a baba, ez nem fog előfordulni. Az, hogy a melled nem feszül annyira, vagy hogy te nem tudsz már esetleg lefejni este, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy a baba sem tud szopizni eleget. Tud, ne aggódj. Viszont a cumisüveges, lefejt tejet táplálás bezavar a szopiba és a cumisüvegből másként is kell enni, mint ciciből, ez okozhat szélgörcsöt a babánál. Csak tedd mellre, ha kéri, a többit felejtsd el.

A babának adhatsz esténként szopi előtt vagy után néhány csepp foreveres Aloe Activator-t, az majd rendezi a pocakfájást szépen.

2013. máj. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát most fog jönni a lepontozás, de ettől még megírom nekünk hogyan volt. Én is igény szerint szoptattam. Volt hogy 1, 1,5 óra múlva is kért enni. Utána sírt, nyűglődött. Majd a védőnő mondta, hogy a 2,5 órát ki kellene hogy bírja, próbáljam meg kihúzni két etetés között az időt, mert ezzel a 1- 1,5 óránkénti "ráetetéssel"m csak megfájdul a hasa. Így tettem. Az első 3 nap szar volt, de utána rendbejött, és most 4 óránként eszik, néha előfordul hogy csak 3,5 órát bír ki. A 200 ml nagyon sok egyszerre a pocijának.

Most lesz majd 6 hónapos.

2013. máj. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk pont az igény szerinti szopi jött be! Akár 1/2 óra múlva szopi volt az elején, de most 4.5 hónaposan is van, hogy 1 óra múlva szopizik!

Soha nem volt hasfájós! Ha kevés a tej, növekedési ugrás miatt pl., akkor kb. 1 hét alatt igény szerinti szopival beáll a mennyiség! Nekünk is mondta a védőnő, hogy a 2 óra legyen meg 2 szopi között, és a kisfiamnál betartottam, ordított is eleget, megfogadtam, hogy köv. Gyereknél nem én döntöm el, hogy mikor éhes- szomjas, és így is csinálom! Van egy boldog, kiegyensúlyozott babám! Persze nyilván gyereke válogatja!

Én a helyedben rászánnék 1 hetet, hogy igény szerinti szopival, beáll e a tejtermelés!

Sok sikert!

2013. máj. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves utólsó, ugyanazt tapasztaltam én is, mint te. Nálunk mindhárom baba igény szerint volt szoptatva és bár a három gyerkőc három különböző karakter, az közös bennük, hogy mind vidám, kiegyensúlyozott babóka volt és a sírásokat csak hallomásból ismerjük. Soha nem értettem ezt a hülyeséget a védőnőktől meg egyes gyerekorvosoktól, hogy a babának minimum két óra elteltével lehet csak szopit adni... Könyörgöm, velük sose fordult még elő, hogy nem étkezési időben jólesett pár falat, vagy hogy megszomjaztak? Egy kisbaba nem gép! Ráadásul az anyatejet nagyjából háromnegyed óra alatt nullára lebontja a pici gyomra, vagyis eleve lehetetlen amit gyakran állítanak, hogy a ráetetés miatt fáj a pocak.
2013. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem igény szerint szoptatok, mindig megvárom a 3,5-4órát és neki is elég. Ha sír, nem mindig azért mert éhes. Néha unatkozik, néha csak aludni akar. Ha éhes, akkor adók neki, de majdnem mindig kivarja a 4órát. Nem baj, ba valaki igény szerint etet, nekem ez vált be. :) a hasa nem fáj, adok neki infacolt már majdnem egy hónapja. Este meg elfárad, azért eszik ilyen nehezen. De elég neki. :) köszi!
2013. máj. 26. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!