Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos kisfiam anyatejes...

2 hónapos kisfiam anyatejes és adódott gy kis probléma a szopival. Miért nem eszik a balból eleget?

Figyelt kérdés
A jobb ciciből rendesen eszik, jól lakik. Ilyenkor nem is kell a balhoz nyúlni. De ha a bal cici a soron következő akkor szenved, eszik belőle valamennyit de sosem eleget. Akkor a ballal folytatjuk. A balban így sokkal több termelődik és már nagyobbnak is látom mint az ellen oldalit. Mit tudnék tenni a probléma megoldására? Ötletek?
2013. ápr. 3. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
próbáltad más pózban etetni? pl a hónod alatt van a baba és úgy szopizik.
2013. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most látom mit is írtam... :( össze-vissza mindent. de a lényeg úgy látom érthető. Köszönöm a választ, megpróbálom más pózban hátha könnyebben tudna enni belőle.
2013. ápr. 3. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sokan vannak úgy, hogy az egyik mell több tejet termel (én is így vagyok vele). Az én babám jobban szerette az egyiket, lehet, azért van benne több a mai napig, egy kosárral nagyobb is a mérete. Más a mellbimbó formája, jobban kiemelkedik, könnyebben tud belőle szopizni a baba. Amikor már nagyobb, ügyesebb lesz, lehet nem fogja megkülönböztetni őket. Lehet, fáj valamije, maikor azon az oldalon van szopi közben, amelyiket nem akarja elfogadni, ezért megoldás lehet a szopi-póz váltása.
2013. ápr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb 2-3 hónaposan kezdődött, hogy észrevettem, az egyik oldalra szivsebben fordítja a fejét, alvásnál és szopinál is. Mivel féltem, hogy deformálódik a feje, a fektetésnél mindig nagyon figyeltem, és elkezdtem abból a mellből szoptatni, hogy a neki kevésbé szimpi oldalra kelljon fordítani a fejét. Ettől (vagy nem ettől, hanem eleve nagyobb az egyik mellem, vagy több tej volt benne), én is így jártam, látványosan nagyobb lett, több tej lett benne, vagyis a másikban kevsebb. Megoldás, amit nekem ajánlottak: minden szopinál azzal kezdtem, amelyikben kevesebb volt. Ettől persze nem lett egyforma, de csökkent a különbség. És persze fejni is lehet a kisebbet, attól is több lesz. Meg a pózokkal variálni. Pld ami nekünk bejött: fekve a lába a fejed felé, feje a lábad felé.

Aztán amikor már elég mozgékony, és önkiszolgáló lesz a szopiban, akkor ő maga vált egyik oldalról a másikra, pont úgy, ahogy neki jó.

2013. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! megoldódott a probléma? :)
2013. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!