Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egesz nap szoptatnom kene, ha...

Egesz nap szoptatnom kene, ha igeny szerinti a szoptatas?

Figyelt kérdés

Igeny szerinti szoptatassal ertek egyet, es a La Leche Liga oldalan elirtakkal.

Nagyobb gyerekemmel mas dolgok adtak feladatot (ö pl. alig evett es alig lehetett közben felebreszteni).

Most a masodik, mar az elejetöl az "elöirt"-nal joval többet eszik. (A korhazbol hazajövetel ota merem, most 7-800 gram/nap.) Most 4 hetes. Eleinte 2.5 - 3.5 orankent evett, szerencsere ejszaka most is igy van, nappal sürübben. Attol tartok, nem ertjük a jelzeseit...

Most ugy nez ki, hogy abbahagyom az etetest, es mar foritja is a fejet oldalra, tatja ki a szajat... Ha a kezembe veszem, vagy csak ha a közelebe megyek, akkor is, mindig! Pelus kicserelve, minden mas ok kizarva... Mi van itt??? Tenyleg mindig etetnem kene? Hogy tudom igy elhozni/vinni a nagyot az ovibol/ba?

Elöszeretettel belealszik ö is az evesekbe - ezt meddig lehet hagyni, hogy ne szokja meg, hogy csak igy aludjon el?


2013. máj. 26. 18:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Szopi utan büfiztetve (kb negyed oraig), es sztem nem hasfajos. (Nagyobb az Volt, nala mindig 4-5 ora körül jelentkezett. A kicsi sztem nem, mert az itt leirt dolog egesznapos...)

Ferjem kezeben jobban megnyugszik.

Az elejetöl tudatosan odafigyelek, nehogy rossz szokasokat alakitsunk ki, igy nem veszem ki az elsö sirasra: enekeltem, meditacios zene, komolyzene...stb, közben simogatom, masszazs - mindent probaltam, semmi eredmenye.

Es: az öklet gyakran tömködi a szajaba, igy probalja megnyugtatni magat? csak nem a fogai jönnek mar most??

2013. máj. 26. 18:40
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
lehet,hogy csak megnyugtatja ha cicin van. nem vagyok híve a cuminak,de ha eleget evett és még mindig tátogat,akkor adj neki azt-hátha megnyugtatja
2013. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Nagyobb a szopiigénye, mint amennyi a kajaszükséglete. Én abszolút la leche ligás vagyok, igény szerint szoptattam mindhárom manómat, de a fiam és a kisebbik lányom ezért kapott cumit. Ugyanis már egyáltalán nem voltak éhesek, csak a cumizás kellett volna nekik. Ez első babánál nem olyan nagy gond, egyrészt múló dolog, tehát ahogy nő, úgy kéri egyre kevesebbszer, de többediknél valahogy kell a nagyobbal is ezt-azt csinálni. Így kaptak a kisebbjeim cumit. Nem lettek cumizavarosak és a fiam másfél éves kora előtt elhagyta magától. A leányzó még csak 11 hós, ő még cumizik.

Másik jó dolog a hordozókendő. Ha a testközelségedre vágyik a baba, kösd kendőbe, úgy a kezed is szabad marad, a nagyobbal is tudsz foglalkozni, a házimunka is elkészül és a picur is jól érzi magát. Nekünk nagyon bevált.

A kajálásba meg hadd aludjon nyugodtan bele, ha eljön az ideje, le fog szokni róla, ne félj. Nem csinálsz semmi rosszat vele, sőt, a legkönnyebb elaltatási technikát választottátok, sokáig jó szolgálatot tesz még.

És igen, simán le fog erről is szokni, amint megérik rá. Nálunk már kétszer így volt. Semmit nem kellett csinálnom, nem volt leszoktatás, sírós éjszaka, stb. Egyszerűen szépen, fokozatosan elmúlt. :-)

2013. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a reszletes valaszodat!! Azt irod, első babánál nem olyan nagy gond a cumi, ahogy nő, úgy kéri egyre kevesebbszer a cicit - csakhogy nalunk mar az elsönel is gond volt! Sztem ez egy szokassa valt, es nekem pont az elsönel tapasztaltak miatt ugy tünik, vigyazni kell a szokasokkal... Nagyon nehezen szokta meg a hozzataplalast, amit allergiak miatt 7 hosan kezdtünk, igy 1 evesen meg közel annyi felet sem evett, mint amennyit kellett volna es sokkal nagyobb aranyban a szopizas fedezte a taplalkozasat a hozzataplalashoz kepest. Az orvos figyelmeztetett, hogy igy nem kap meg minden tapanyagot, amire szüksege van, ezen sürgösen valtoztassak!


Azt irod, hadd aludjon nyugodtan bele a szopizasba, ha eljön az ideje, le fog szokni róla? Nem igy törtent a nagyobbnal, es pont ezzel szenvedtünk a legtöbbet, ettöl felek a legjobban... Hetekig, talan 1-2 honapig is ott ültünk felvaltva az agya mellett, mire atszokott a cumival elalvasra, es akkor igy sem akart elaludni, 3-4 oran at sirt, majd sokaig ujra felebredt. (Pedig a születesetöl külön agyban, velünk egy szobaban feküdt.)

Mindenfele szoktatassal ovatos vagyok, meg a cumirol leszokas sem volt egyszerü. (Nem lett cumizavaros, de nem is hagyta el magatol, ovi elött 3 evesen a cumitünder hozott helyette egy babat, es erre is mar hetekkel elötte "keszültünk".) A legnehezebb megis a cici nelküli alvasrol volt leszoktatni, "remalom" volt...


A hordozokendövel az egyik problemam, hogy eddig egyszer bevasarlashoz hasznaltam, akkor elaludt, de hazaerve felebredt, es felmerült bennem, nem nyomja-e, ahogy ranehezedik a testsulya a labara, mivel azt mindig összekulcsolja, es esetleg emiatt sirt fel? Oviba/bol setalgatashoz szivesen hasznalnam, ha jobb idö lesz, de a masik problema: amig nem alszik, ebben is cici utan tekergeti a fejet, es sir, tehat nem erzi jol magat, igy hogy vigyem oviba magammal??

Nalunk csak delelött van ovi, es ebbe a 3 oraba igazabol nem sok hazimunka fer bele, inkabb csak a fözes (ha...), ill. hamozas-krumplipucolas-salatamosas...stb-nel nekem faj a hatam, ahogy elörehajolok a baba sulyaval, szerintem igy eleg korlatozott hazimunkanal hasznalni a hordozokendöt. Konkretan milyen munkaknal hasznalod?

2013. máj. 26. 23:01
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Megadtad magadnak a választ: nem vártad meg, amíg a baba lemond a ciciről magától, hanem elvetted tőle. Naná, hogy így problémás volt. Én nem vettem el tőlük. Kivártam, amíg elhagyták. A cumit is egyszer csak nem kérte többé a fiam. :-)

A kendőt én gyakorlatilag minden munkánál használom: főzésnél, takarításnál, fűnyírásnál, vasalásnál - amikor a baba kéri, belerakom és teszem a dolgom tovább, mint addig.

3 órába nekem csak akkor nem fér bele a házimunka, ha a kicsi valamiért nyűgi (mondjuk jön a foga) és sokkal több szopit kér, mint egyébként. Bár már ezt is elég jól abszolváljuk, megtanult kendőbe kötve cicizni is. :-))) Legutóbb a palacsintát sütöttem úgy, hogy ő közben kiszolgálta magát. :-)

A nagyok nekem is délelőtt vannak oviban, így az alatt az idő alatt igyekszem elvégezni, ez általában azért sikerülni szokott. Főzés fél óra (legalábbis az elkészítés, aztán a legtöbb kaja fő magától, igyekszem is hét közben úgy főzni, hogy ne legyen vele sok baj), naponta végigporszívózom a lakást, felmosok, összepakolászok, közben megy a mosógép, teregetek, stb. A kerti teendőket (nem sok, kicsi kertünk van) meg akkor szoktam, amikor a nagyok is itthon vannak. Ők játszanak, homokoznak, én meg teszem a dolgom.

Szóval szerintem ott a gond, hogy elvárásaid vannak, mikor szokjon le a gyerkőc különböző dolgokról. Engedd el ezeket, csak frusztrálnak, másra nem jók. Minden gyerkőc a maga tempójában le fog szokni a ciciről, a cumiról és minden egyébről. Amíg magától ezt nem teszi, le lehet szoktatni, de nem teszel jót vele sem és magaddal sem. Nyugi, még senki se cumizott az érettségin! :-))) Légy laza, a többi pedig kialakul magától. Csak a gyerekek szükségletét nézd és azt, hogy neked hogy a legkönnyebb. Én pl. nagyon szerettem, amikor cicin aludtak el a nagyobbak is, hiszen emiatt bármikor, bárhol el lehetett őket gond nélkül altatni. Ezt a jó szokásukat hála Istennek meg is tartották, így utazni is problémamentesen lehet velük.

Kialakul majd minden szépen, ne siettesd, majd a pici alakítja. S ha nem szólsz bele ezekbe a dolgokba, lesz egy extra kiegyensúlyozott, sosem sírós babád.

2013. máj. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Megadtad magadnak a választ: nem vártad meg, amíg a baba lemond a ciciről magától, hanem elvetted tőle."

Ezt meg hogy erted?? Nem irtam ilyesmit, es egyebkent majdnem 20 honapig szoptattam, de a hozzataplalas ettöl függetlenül, a la leche liga szerint is, 6, ill. allergia eseten 7 hosan kezdödik. Es 1 evesen mar eleg sok mindent el kellene fogadnia a tapanyagfedezet miatt, az anyatej mellett, igy nem ertem, mire gondoltal ezzel??

A cicivel elalvas mar regen nem az etkezest szolgalta (mertük a sulyat eves elött es utan), es mivel korhazba elöjegyeztek mütetre, kb. 3 hettel elötte kezdtem a cici helyett cumival elalvashoz hozzaszoktatni.

Mivel meg tervezünk gyereket, es sajnos mar nem vagyok 20 eves, most a masodikkal sem szoptathatom tovabb, ezt is figyelembe kell venni...

A cumit itt nem toleraljak az oviban, ott ennel sokkal attrocitasok ertek volna a cumi miatt, ha kiderül, es sajnos nem engedhetjük meg magunknak egyelöre a maganovodat, igy 3 eves koraban, az utolso honapban muszaj volt megoldani, ezt is fokozatosan probaltam.


Köszönöm a hazimunkas reszletezest. Nekem vigyaznom kell a hatamra, a gerincem miatt, igy elörehajolos dolgok nem mennek, pl amikor a boltba mentünk, elötte par dolgot kiteregettem es ezt-azt tettem vettem, igy teregetesnel is ereztem, tovabba a fözes legtöbb resze is ilyen, mert a tüzhelynel is elöre kell hajolni, ha megkevered az etelt. Nalunk a fözes sem fel ora, több allergia miatt alt. többfelet kell es keszetelek, levespor...stb kizarva, ferjem külföldi (mas etk. szokasok, elvarasok). A delelött jo resze oviba setalassal megy el, mivel kb 40 percre van tölünk, igy reggel 2X40 perc es 11-kor mar indulnom is kell, ill szinten delelött bevasarlas (ez ma elmaradt), addig 2 szopi es peluscsere is, igy takaritasra ritkan kerül sor.

"Ha nem szólsz bele ezekbe a dolgokba, lesz egy extra kiegyensúlyozott, sosem sírós babád." - ez egeszen biztos, hogy igy van, de itt muszaj megoldani, pl az ovodai elvarasok miatt, onnan nem lehet kesni. (Elöttem szoltak mar egy anyukanak, aki masodszorra kesett, h meg egy keses, es jelentenie kell, azaz kizarjak a gyereket az ovibol).

Azert megkerdezhetem, hany evesen mondtak le magukrol a ciciröl, cumirol? Mert unokatesom meg most, 14 evesen is anyukaja agyaba megy at, ejszaka aludni, szoval nekem nem jok a tapasztalataim a szokasokrol.

Mennem kell, most ebredt fel...

2013. máj. 27. 10:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

én sem hiszek abban,hogy magától leszokik dolgokról. ill. biztos van ilyen is,de én nem ezt tapasztaltam. az ismerősőm kislánya 3,5 évesen még mindig cicizett és esze ágában sem volt abbahagyni magától. a barátnőm kisfia meg 4,5 éves és még cumizik.


a kérdésedre a válasz: azért mert igény szerint szoptatsz,nem kell,hogy egész nap a cicin lógjon,ha úgy gondolod,hogy eleget evett akkor vedd el és kész.

tudom,hogy aggódsz a cumi miatt,de én a helyedbe adnék neki. az én lányomnak is a cumitündér vette el 2,5 évesen.max 2 nap volt nehéz-de aztán el is felejtette.

Az én lányom is cicifüggő volt,ugyhogy én megértelek ha eleged van

2013. máj. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Bocsánat, akkor félreértettelek, de én azt értettem ki a soraidból - ezek szerint valamit félreolvastam, bocsi - hogy a nagyobb mellett is ültetek hónapokat, míg átszokott a ciciről a cumival való elalvásra.

Nekem a nagyobb lányom elmúlt két és fél éves, amikor abbahagyta végleg a szopit, igaz, az utólsó hónapokban gyakorlatilag már csak az esti elalváshoz kellett, aztán ahhoz is néha igen, néha nem, majd teljesen elmaradt. Két éves volt, amikor az öccse született, én végig szoptattam terhesség alatt is, utána meg tandemben a kettőt. Nem volt semmi gond. Emiatt nem kell leszoktatni.

A fiam másfél évesen egyik napról a másikra dobta el a cicit, akkor volt a legkisebb félidős a pocakomban. Ilyenkor megváltozik a tej íze, összetétele, elkezd a születendő kicsihez alakulni, ezt a középsőm nekem nem tolerálta, így inkább lemondott róla. Közölte, hogy anya nem kérek cicit, aztán ennyi volt. Cumiról még korábban leszokott, amikor már jobbra-balra rohangált a lakásban, kellett minden keze a játékhoz és a szája is be nem állt közben, egyszerűen nem kérte többé. A mai napig ott vannak a játékos kosárban a régi cumijai, sosem tettem el egy percre sem, elérhető volt számára, de egyszerűen nem kellett neki.

A főzés valóban sokkal problémásabb lehet, ha allergia miatt muszáj többfélét készítened, ebben sajnos nem tudok segíteni, bár van egy barátnőm, neki minden gyereke allergiás valamire, ő már tökélyre fejlesztette ezt a műfajt, csak nézek, miből képes ehetőt varázsolni.

Ha a kendőzés a hátad miatt hosszú távon problémás, esetleg próbáljátok ki az adamo hintát, az enyémek nagyon szerették, abban sokáig elvoltak. Ugyanígy a ringatós pihenőszék is jól jött sokszor, főleg az első gyerkőcnél csináltam, hogy betettem a pihenőszékbe, azt rá a konyhaasztalra és úgy főztem, sütöttem. Látott a baba, tudtam hozzá beszélni, énekelni stb. és úgy nyugisan volt.

2013. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönök minden valaszt! Nem zavarna a "cicifüggöseg", ha tudom, hogy ez tenyleg magatol megoldodik, es mellesleg "csak" idöben megvalosithatatlan, mivel nekem is csak napi 24 oram van.


Mas: Kedves Gabka77, ne haragudj, hogy megkerdezem: megkerdezned a baratnödet, hogy az ilyen es ehhez hasonlo receptekben mivel helyettesiti a sajtot, tejfelt?

[link]

(Több hasonlo kerdest tettem mar fel, de nem igazan talaltam/kaptam eddig valaszt, masban is szinte mindig a sajat ötleteim maradnak.)

2013. jún. 4. 16:56
 10/16 A kérdező kommentje:
Gabka77, közben feltettem ugyanezt a kerdest, es csak a szokasos valaszok (növenyi alapu termekek). Az a baj, barmit csinalok, az ize mas lesz, igy viszont nem felel meg nalunk a nem allergiasoknak! Megkerdezhetned meg, a fözelekben mivel helyettesiti a tejet, tejfelt? Mert barmelyik növenyi alapu dolgot probaltam, az ize teljesen mas lesz, nalunk igy sajnos csak nekem felel meg.
2013. jún. 4. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!