Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudni fogom majd a gyermekem...

Tudni fogom majd a gyermekem szoptatni vagy azt sem bírom majd elviselni?

Figyelt kérdés
tudom hogy primitiven fogok fogalmazni de mennyire más ha a kislányom fog majd szopizni őt elbírom majd viselni? Első gyerek lesz! Ha a párommal együt vagyunk és ő bármilyen modon hozájuk ér vagy megpuszilja nem bírom!és félek hogy a picit sem fogom törni! Vagy menyiben másab ha a pici ér hozzá? Ez hülye kérdésnek is hangozhat de tényleg komolyan agodom!!

2013. máj. 28. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kolléganőm terhesen mesélte, hogy neki a szoptatás gondolata elég taszító. Meglett a baba, simán szoptatta, mesélte szülés után, hogy teljesen természetes lett..


Ne parázz ezen, szülés után meglátod, lehet hogy simán szoptatsz majd sokáig.

2013. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát remélem mert tényleg nagyon szeretném!
2013. máj. 28. 21:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tartottam tőle, de semmi gond nem volt, akkor teljesen más "üzemmódban" van :).
2013. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen más, ha a baba ér hozzá!

Egyébként én sem nagyon szerettem, ha cicizett a férjem, de a szoptatást imádtam, annyira intim és meghitt dolog a babáddal, nagyon klassz.

Aztán 9 hónap után köszönte szépen a lányom, nem akart tovább szopizni, nagyon sajnáltam. De azóta méginkább nem szeretem ha a férjem piszkálódik velük :(

2013. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első gyereket 20 hónapig szoptattam, másodikkal 15. hónapnál tartunk, kimondottan szeretek szoptatni, de a férjem ügyködését ki nem állhatom. Megegyeztünk, hogy ha akar, kap egy percet, addig kibírom, főleg a szex elején, mert később már a cicim tabu számára.
2013. máj. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam h nem csak én vagyok ilyen cipőbe!
2013. máj. 28. 23:04
 7/9 anonim ***** válasza:
nyugodj meg...teljesen más érzés a kettő...babát szopiztatni a legfantasztikusabb dolog amit átéltem:)én nagyon szeretek szopiztatni...nekem ez olyan "földöntúli"
2013. máj. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
100%

Ha csak pocakosan érzed így, az érthető, ilyenkor a cici érzékenyebb lesz és megesik, hogy nem esik jól, ha a párod hozzáér. Ha egyébként is ilyen érzéseid vannak, az is rendben van, de akkor érdemes lehet tudatosítani magadban, hogy valószínűleg ilyen típus vagy, és ez esetleg a szopira is kihathat.

Persze ez nem azt jelenti, hogy ne tudnád majd elviselni, sőt. Ha nagyon szeretnél szoptatni, akkor biztosan törekedni fogsz rá, hogy az esetleg előforduló kellemetlenségeket is sikeresen átvészeld. A szülés utáni testi és lelki változások nagyon sokat változtatnak az emberen, szóval előre semmiképp ne félj tőle, inkább arra trenírozd magad, hogy erős és ügyes leszel, menni fog a dolog. :)

De ha mégis fájna majd vagy rossz érzéseid lennének, szerintem mindenképp keress fel szoptatási szakembert, lehetőleg még mielőtt úgy döntenél, hogy elég volt. Ők egy sor olyan "trükköt" ismernek, amivel könnyebbé és kellemesebbé tehetjük a szoptatást, úgyhogy bátran keresd őket szükség esetén! Hajrá! :)

2013. máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nem csak a terheségem alatt elötte is idegesitet! Lelkileg készitem magam már igaz még kicsit odébb van a baba érkezése de nagyon sok dolog és kérdés foglalkoz at vele kapcsolatban!! Tényleg köszönöm h írtatok!
2013. máj. 29. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!