Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió? 5...

Szülés utáni depresszió? 5 hónapos a gyermekem, nagyon nehéz szülés volt, szoptattam, de eleinte valamiért nem akartam szoptatni, később ez javult.

Figyelt kérdés
Szeretem, jó, hogy itt van...de: Néha nagyon megijedek, hogy most már soha nem leszek "szabad", soha nem fogok tudni pihenni? Ha lefektetem és egyedül alszunk éjjel, mindig attól rettegek, hogy felébred, mert félek, hogy egyedül nem tudnék mit kezdeni vele. Unom az életemet. Semminek nem tudok örlni, minden idegesít, mindenre ugrok, keserű vagyok. Ez el fog múlni valaha????
2011. nov. 6. 16:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül kérj segítséget! Családtag, védőnő... Én 14 és 7 éve szültem, de még mindig elegem van, hogy örökké etetnem kell, ruhát készíteni, ceruzát hegyezni stb... Ez jó darabig így fog menni, ha nem találsz vmi hasznosat, amiben örömedet leled. Persze öröm a gyerek is és ölni tudnék értük, annyira szeretem őket és nem ők akartak erre a világra jönni és nem mindenki született anya típus vagy bármi más. Mindenesetre szeresd a picidet, mert ő is megérzi, ha baj van.
2011. nov. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Tudod nagyon szeretem, soha nem tudnám bántani,nem haragszom rá. Őt semmiért nem hibáztatom, csak egyszerűen nagyon meg vagyok ijedve a helyzettől. Későn szültem elmúltam már 35, soha nem voltam anyatipus ebből is látszik, ha a párom nem a párom n ekem nincs és talán soha nem is lenne gyermekem. De itt van, én döntöttem, de néha már-már megbánom, és ez ijesztő:-(

2011. nov. 6. 17:11
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, idovel jobb lesz!

En szules utan 6 honappal voltam padlon. Minden osszejott, faradt voltam, 6 honapja bezarva a 4 fal koze. NEkem is nehez szulesem volt, raadasul nulla segitsegem.

Azota 2 eves mult a lanyom, jovunk-megyunk egesz nap! Szabadidomben forditasokat vallalok, hazimunkara van idom es csinosabb vagyok mint szules elott.


Szoval nyugi, par honap es valtozik a helyzet. Hivj at neha-neha egy-egy baratnodet.

2011. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Hm...barátnő...ami még kikészített a 2 legjobb barátnőm még csak meg sem nézte a kisbabámat. Pedig 5 hónapja itthon vagyunk. Ez is nagyon elszomorító. Mondjuk nekik nincs gyerekük...
2011. nov. 6. 18:20
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Megertem. Nekem is eltunt ketto is.....

Nem hivtak engem sehova, merthat ha kisbabaval mentem volna, az meg mar milyen.......


Viszont tudod mit?

Ok is lesznek am a te helyedben!

Azota az enyem 2 eves, a baratnome meg kisbaba. Amiota megszult ujra hivogat. Biztos hianyzik neki a tarsasag............. csakhogy en mar azota talaltam szinten gyerekes csajokat (akikkel nem az az egyetlen temank, hogy a gyerek hanyszor fosta magat ossze aznap).


Mig kicsi volt a lanyom, bementem nehanyszor a varosba vele. Csak ugy, de kifestve, belott hajjal stb. CSak hogy embereket lassak.

2011. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Igen...biztos így lesz nálunk is...vagyis remélem ők mégsem tűnnek el. Nincs más barátom rajtuk kívűl. Hát tudod, én is bejárok sminkelve belőtt hajjal a városba:-D A legjobb program manapság az ha bemegyek a tescóba corába..soha nem gondoltam volna, hogy ennyire fogok örülni egy kis vásárlásnak:-)
2011. nov. 6. 19:37
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

En anno meg egy szamlabefizetesnek is orultem :)


Egyebkent en sem vagyok az a szuletett anya-tipus, a ferjem, meg mar mindenki mas kerdezget a masodik gyerekrol........megint az elejerol....

Nehez, foleg h kulfoldon elek, messze mindenkitol. Viszont a lanyom a kis tarsasagom:)

Az elso ket ev tenyleg nehez. En a lanyomat sokkal jobban szeretm most, mint kisbabanak.



Mi 2 ev utan mozdultunk ki eloszor a ferjemmel. Gondolhatod...de legutobb az asztalon tancoltam reggelig :)

A lanyom nelkul nem jutok el amugy sehova , ferjem dolgozik keso estig hetvegen is.....honapok ota nem volt arra pelda h elmenjek akarhova egyedul, mondjuk egy fodrasz...........de 2 ev utan mar sokkal konnyebb lesz.

Egyutt fozunk, takaritunk, baratnozunk, vasarolunk, mindent egyutt.

2011. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Akkor várom, hogy elrepüljön ez a röpke másfél év, addig meg próbálok nem megőrülni:-)

Egyébként tényleg várom...tudom, hogy soha vissza nem térő idők ezek, és többé már nem lesz ilyen pici, de valahogy mégis azt várom, hogy nőjjön, és beszéljen.

Nálunk is kérdezgetik a második gyereket, de én nem kertelek megmodom, hogy nem lesz. Amúgy sem akartam két gyereket, de a szülés élmény után meg biztos vagyok benne, hogy nem lesz tesó. És a terhességem is tök szar volt...azt sem élném meg újra.

2011. nov. 6. 22:14
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy éreztem mint te!Én is azon gondolkoztam,hogy a régi életememet akarom vissza kapni meg akkor most már én nem azt csinálhatok amit akarok és nem akkor mikor nekem kedvem van hozzá stb stb!Ráadásul a férjemtől sem kaptam az elején annyi segítséget mint amennyit én elvártam volna!Ő amolyan későn érő típus vagyik a pár hónapos babával nemtudott mit kezdeni de most,hogy már a 1,5 éves fiúnkkal együtt "szerelnek" a garázsba neki is jobb!Ja és 2 hónapos volt a fiúnk amikor a férjem elveszítette az állását!

Ráadásul jött a szülés után a tél és még az sem lehetett,hogy sétáljunk a városban és hátha valaki ismerőssel összetalálkozok vagy egyszerűen csak süt a nap és kiülök egy parkba,madárcsicsergés...áááá..... még belegondolni is rossz!!!Órákat tudnék neked mesélni erről!

Szóval én fogtam magam és elmentem dokihoz!Azt mondta,hogy valóban kell egy kis"mankó"most nekem és írt gyógyszert és attól minden jobb lett!És nem szégyellem,hogy gyógyszert kell szednem!Ez van!Nagyon szeretem a fiam,imádom,ölni tudnék érte,bearanyozza az életem de a doki is azt mondta,hogy valószínű,hogy én akkor fogok vissza billeni ha vissza megyek dolgozni(világ életemben emberek között dolgoztam:bolt,posta,bank,gondolhatod ekkor meg otthon a 4 fal között egy pici gyerekkel!!)

Illetve tényleg az,hogy ahogy telik az idő minden egyre jobb és könnyebb lesz!De addig is ne túléld a napokat hanem megéld!Ne arra gondolj,hogy majd jobb lesz ha nagyobb lesz hanem élj a mának!Minden percet élvezz ki mert ezek az első idők visszahozhatatalanok hidd el nekem!



Ha gondolod írj privit!!

2011. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, az utolsó sorok sok lelket öntöttek belém:)
2011. nov. 7. 06:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!