Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nézik le azokat a...

Miért nézik le azokat a nőket, akik nemtudnak/tudtak szoptatni?

Figyelt kérdés
6hónapja szültem a kisfiamat császárral. 2. nap hozták nekem először szoptatni, nem volt egy csepp tejem sem. Kb.5. nap megjött kinkeservesen, gyűrtem, fejtem, mindent csináltam vele. Igy jött össze napi(!!!) 50-60ml. Minden áldott nap fejtem kb.8 alkalommal (a babám nem akarta szivni, orditott közben), de igy is napról-napra kevesebb lett. Egy pokol volt az életem, begyulladt a mellem, közben fejtem. Ez ment kb. egy hónapig. Utána feladtam és lett belőlem egy kiegyensúlyozott anyuka. Még mindig megkérdik, hogy szoptatok-e, és undorral néznek rám, amikor azt mondom, nem. Az emberek annyira gonoszak, én meg egy ilyen kérdés után napokig egy rakás sz*rnak érzem magam, elveszik minden önbizalmam és azt gondolom magamról, hogy rossz anya vagyok.
2013. jún. 3. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy rossz anya :) Én csak szoptatok de sosem néztem le a tápszeres babákat. Sőt most 4 hós az én picikém és 3 hete stagnál a sulya ugyh lehet h mi is kiegészítünk majd ha ez nem változik. Nem vagyok szomoru emiatt a lényeg h fejlődjön a kicsi és ha nincs tej akkor van tápszer :)

Természetesen énis remélem h nem kell kiegészíteni és mindent megteszek hogy legyen tej, de nem fogunk belehalni a tápszerbe :)

Az hogy miért nézik le sokan azt nemtudom és nemis értem meg, mert bárkivel előfordulhat h tápszert kell adjon a babájának. Ne foglalkozz az ilyen h*lye emberekkel...:)

2013. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd. Nem tehetsz róla! Más meg sem próbálja, hogy jobb legyen...te mindent megtettél! Egyébként meg senkinek semmi köze hozzá!
2013. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézik le, mert azt hiszik, hogy nem akarnak. Nem tudják elképzelni, hogy van olyan, hogy nem megy. Ugyanez van a császáros szülésekkel is, azt hiszik, mindenki "kéri", mert lusta. Ne törődj vele, te ugyanolyan jó anya vagy,nem kell ezen rágódnod, a babáddal tudsz törődni. Fel a fejjel!:) Ha ez vigasztal, az elsőt simán tudtam szoptatni, a másodiknál egyszerűen nem ment (több okból), pedig nem vagyok amatőr.
2013. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1ső vagyok.

Mégis miért a lepontozás??? Vicc...

2013. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ezt én se értem. Majd megkapjuk mi is, ez egy ilyen oldal sajnos.
2013. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen ahogy irjak, azt hiszik lustasagbol, meg kenyelembol. En is igy jartam, mint te, fejtem, gyotortem, begyulladt, a fajdalomtol szajamba harapva szivtam fejtem tovabb, megis egyre kevesebb volt. A sajat nagyanyam mindig el is mondta, hogy o bezzeg minden gyereket majdnem egy eves koraig szoptatta, en meg csak csendben hallgattam es rossznak ereztem magam...ja pedig kedves a nagymamam, megis ezt szazszor elmondta.
2013. jún. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyugi kérdező, én is pont így jártam mint Te, csak nekem a max. tej mennyiség 20 ml volt.. :( 3 hónapon keresztül. Aztán tápszeres lett, és én végre fellélegeztem, a gyerek is boldog volt és én is :) Utána egy éves koráig bárki megkérdezte szoptatom-e, mindenkinek gondolkodás nélkül rávágtam, hogy igen. Végül is... Kinek mi köze hozzá? :))
2013. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én se értem miért pontozták le az első válaszolót, igencsak normális és hasznos választ adott...
2013. jún. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Én sem tudtam szoptatni! Aztán egyszer sétáltatunk a barátnőmmel és jött egy anyuka-csoport, akikekkel beszélgetni kezdtünk! Az egyik szánakozóan mondta a másiknak, hogy jaj, szegény (mármint én), nem tudott szoptatni.

Mondtam,hogy azért annyira szegény nem vagyok, ez nem a világvége. Persze, jó lett volna, de a tápszer sem ördögtől való, én is azon nőttem fel!

Láttam,hogy meglepődtek,hogy valaki nem szalad a Dunának azért, mert nem tudott szoptatni!

2013. jún. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Vannak azok a nők akik azért tápszereznek mert nem is akarnak szoptatni és vannak azok a nők akik azért tápszereznek mert nincs tejük. Az előző kategóriát én is kicsit megvetem, bár nem szólok be nekik mert az ő döntésük. Viszont a te eseted a második kategóriába esik, és annyira sajnállak de komolyan. Én ebben a hónapban fogok szülni, nagyon szeretnék majd szoptatni és előre rettegek, hogy mi lesz ha nem lesz tejem. A rosszindulatú emberekkel meg ne foglalkozz.
2013. jún. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!