Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már nem kell használnom a...

Már nem kell használnom a melltartóbetétet, éjszakára sem. Nem is folyik a tej a másik mellemből ha az egyikből szopizik a babám. Apadhat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Hát nekem így kezdődött az apadás...

2009. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem! Valószínűleg beállt a kereslet-kínálat. Ez teljesen természetes dolog, ne aggódj. Csak azt mutatja, hogy a szervezeted tudja, mennyire van szüksége a babádnak. Sajnos ilyenkor szoktak először pánikba esni az anyukák és nyúlnak a pótláshoz. Ha a babád kiegyensúlyozott, ne aggódj. Jól ki vagyunk mi nők találva, csak idő kell, míg a testünk összehangolódik a baba igényeivel. Minden jót! Boldog babázást!
2009. okt. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
2. vagyok. 4. babámat szoptatom, így van egy pici tapasztalatom...
2009. okt. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
nah, megint egy lelkes szoptatós anyuka. Hát nem tudom... Nekem az elejétől folyt a másik cicim is, ha az egyikből szoptattam, aztán kezdett gyengülni mindkettő teltsége. Gondoltam, ez nem baj, attól még lesz tejem. Először az egyik apadt ki, utána másik. Pedig rátettem, ha kellett napi 10szer.Én senkinek nem kívánok rosszat, de ez a "kereslet-kínálat" duma nem mkinél érvényes, sajnos....
2009. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem írtam jól? Nálunk így volt, bejött..ennyi. Nem hiszem, hogy ezzel rosszat írtam volna, de ha mégis, akkor bocsi. A tejed meg lehet, hogy amiatt csökkent és apadt, mert féltél, hogy el fog apadni. Persze ezt így idegenből nem lehet megmondani.
2009. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért apadna?

7 hónapja szoptatom a lányomat, még éjjel is, de már nyár eleje óta nem használok betétet.

Fiamat is 21 hónapig szoptattam.

2009. okt. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
7 hónapos a baba.
2009. okt. 8. 09:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig 2. Én csak az első 2 hónapban használtam betétet, utána nem volt rá szükség. Mégis már lassan 14 hónapja szoptatom a kislányomat (6 hónapig csak azt kapott). Persze nagy ritkán még mindig megesik, hogy hirtelen megered a tej, de ez max. havonta 1-2 alkalommal.
2009. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első gyerkőcöt két éves koráig szoptattam és csak az első pár hónapban kellett betét, utána már nem. Most a második babát két hete szoptatom és még használom a betétet, bár már csak ritkán látom rajta a foltot. Inkább éjjel folyik, ahogy egy picit megnyomódik. Nálam is bejött a kereslet-kínálat elmélet, de mint minden a szoptatás és gyerek nevelés körül ez sem törvényszerű. Nem lehet mindenkire ráhúzni ugyanazt a sémát. Próbálj meg fejni pár percig minden cicizés után. A tejszaporító teákkal meg vigyázni kell, mert túl nagy mennyiségben az sem jó. Pihenj, amennyit csak tudsz, és ne idegeskedj!!!
2009. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már mindent eszik amit lehet, szóval nem vagyok annyira kétségbeesve.
2009. okt. 8. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!